Red hat 7.3 problem POMOĆ

Pedja Kovacic

Zainteresovan član
Poruka
321
Molim vas da mi pomognete. instalirao sam red hat 7.3 (na srpskom) uporedo sa win xp. Zahvaljujuci FAQ-u ali imam par problema po[to se po prvi put sussre'em sa ovim OS (na mom računaru) te nije detektovao modem tj neznam kako da instaliram drajvere za modem. Pored modema nije ni detektovao zvučnu karticu (imam drajvere i za linux) ali neznam ni tu kako se instalira. nešto sam kao čitao uputstvo na engleskom al ništa ja to ne razumem pošto nije ni slična procedura kao kod wina. Ako bi stvarno neko mogao da mi objasni ove nedoumice koje se nemogu naći nigde na netu (barem ne na srpskom) jer baš sam se opredelio za linux posle jedno godinu dana razmatranja i uvideo sam da jeste ubedljivo njabolji os. i da još jedno pitanje dali postoji softver koji omogućava korisšćenje windows aplikacija na linuxu (nekom prilkikom sam čuo da postoji ali neznam gde mogu naći). i dali je potreban neki av program i firewal kod linuxa? i možda jedno stvarno glupo pitanje ali šta mogu... kako da izbacim cd nefunkcionioniše direktno da ga izbacim a nema ni slicne opcje kao kod wina ono eject. I kako se instaliraju ostali programi i apliacije nije ono klasično klikneš na fajl.exe (čitao sam i tu nešto al kod mene ne funkcioniše taj packer tj te fajlove sa tom ekstenzjom neće da instalira) ... ajd pomagajte ljudi

hvala unapred.... pozdrav
 
POzdraV!

Prvo mi odgovori koji PC imas ako je neka jaca konfiguracija,izbrisi to S*ANJE od RedHet-a(bez ljutnje molim ta verzija je sigurno izasla pre jedno 4-5 godina a to je puuuuuno za Linux SVET)uzmi SuSE9.1 ili SuSE9.2,STo se tice da je najbolji,to si u pravu,sto se tice grafike (GUI)to ti je NAJSAVRSENIJI OS NA SVET-u,puno bezi od Windows-a,
jedan od program za pokretanje win programa je wine,ali on ti je noviji program.NAGLASAVM da uzmes SuSE9.1 ili 9.2 imas ih kod mene za 400 din.
ako si iz BG mozemo da se dogovorimo,posalji mi privatnu poruku

Sto se tice modema glavna boljka Linux-a je sto neprepoznaje dobro WIN modeme(a sto se zovu WIN modemi,to su ti softwerski modemi koji ma je potrebam driver da bi prebacivali iz analognog u digitalni signal i obratno i obicno ti driveri rade samo na Wndows-),za Linux i sve ostale platforme su ti NAJBOLJI hadverski modemi i postoje ekstremni i interni,ekstremni su ti kvalitetniji brzi i skuplji oko 50eura a imas i te interne(ako ga budes kupovao NAGLASI DA HOCES HADVERSKI,posto najvise softverskih modema su interni,mene su jednom tako zeznuli ali snasao sam se).

Sto se tice izbacivanja CD,e ovako winodws to sve radi automatski,prvo ga mount-uje i mozes da radis s optickim uredjajima,a za starije Linux distribucije moras da kucas komande,ili na ikonu optickog uredjaja,desno dugme misa i klikni mount,a kad hoces da CD izbacis iz uredjaja,unmount i eject i to je to


======================================================
LinuxIsFREE
======================================================
 

Back
Top