Cene dozvola

K

King1

Gost
Pozdrav svima!

Tema izgleda nije bas popularna ali cu je pokrenuti: Dozvole nam mic - po - mic idu navise. Od nekadasnjih 5 dm. ( premalo ) do nekih 30 dm. pa polako i oprezno do 50dm. Raja cuti? Udri brate... Sledece godine garant 50 evra uz dobro obrazlozenje a ti ne budi stipsa, Srbin si valjda. Ipak, stanje je sve gore. Peca se riba koju u Austriji npr. ne jede niko a jos sitna. U Engleskoj kazu u nekom domacem casopisu dozvola oko 25 evra. Ja mislim da dozvola treba da bude formirana u skladu sa trenutnim stanjem i potrebama a da kako efekti i standard budu rasli raste i cena dozvole. Ovo je ipak hobi i sport a ne uclanjenje u Rotary klub. Iz godine u godinu peca se sve sitnija riba a ja svaki put treba da objasnjavam ribocuvaru da sam izvadio jaza i krupaticu a ne deveriku, jos preti, tera da vratim. Njegovu platu sam platio, sipao gorivo i vratio se kuci. Najgore je penzionerima. 50 godina peca a sad ne moze da plati. Bez zamerke, mislim da je u pitanju 'vacarenje' obicno. Ove godine nisam uzeo dozvolu demonstrativno. Bistro!
 
Pa pazi,
Donekle imas pravo.Sad zavisi gde pecas.Okolina.Meni nije tesko da odem i po 100 km(u oba smera 200) da bih pecao potocnu pastrmku.I kad uvatim,retko kad slabo prodjem,onda se isplati.Kad odem na Vlasinsko jezero,normalno da se isplati.Kad odem na Drinu(ove godine nazalost nisam bio)opet se isplati.Al 2000,oo din dati za ribolov u Juznu moravu...e to je bacanje para.Mada ove godine,kao i pojavi se mrena i krupan klen.Pa cak i Somovi.....
Ako se koristi za poribljavanje,onda cu dati i 100 eura,ali ako se koristi za razno razne manifestacije,tipa:Vol na raznju sa buretom piva,vina(kakve li to veze ima sa ribolovom) onda ne dam.
Ako te uhvati,platis dnevnu dozvolu,500 dinara.
 
Ove godine cena dozvole, 2200 din. 200 din vise nego prosle god! Nisam je kupio prosle a necu ni ove godine. I necu je kupiti dokle god ne sklone i poslednjeg mrezarosa sa terena na kome pecam! Ja da placam pare za koje mogu da uzmem lep komad pribora a jedan majmun stavi metlice(mreze) u vodu u maju a izvadi u septembru kad se voda suvise ohladi da bi gazio!!
Sto kaze covek ako te bash i uhvate platis mu dnevnu dozvolu.
Sve sam proverio. Da ti dira pribor za pecanje nema pravo! Znaci one fore oduzimanje i tako to mogu samo da prete. Pre nego sto ti naplati kaznu mora da ti ponudi da kupis dnevnu dozvolu pa tek ako neces moze da ti napise kaznu. Ovo sve ako nisi napravio neki prekrsaj, znaci ako nemas u vodi vise od tri stapa sa po 2 udice i ako ne lovis ribu koja je u lovostaju.
Sve u svemu neka jebu si mater sa tim dozvolama.
 
Pecolovac:
Ove godine cena dozvole, 2200 din. 200 din vise nego prosle god! Nisam je kupio prosle a necu ni ove godine. I necu je kupiti dokle god ne sklone i poslednjeg mrezarosa sa terena na kome pecam! Ja da placam pare za koje mogu da uzmem lep komad pribora a jedan majmun stavi metlice(mreze) u vodu u maju a izvadi u septembru kad se voda suvise ohladi da bi gazio!!
Sto kaze covek ako te bash i uhvate platis mu dnevnu dozvolu.
Sve sam proverio. Da ti dira pribor za pecanje nema pravo! Znaci one fore oduzimanje i tako to mogu samo da prete. Pre nego sto ti naplati kaznu mora da ti ponudi da kupis dnevnu dozvolu pa tek ako neces moze da ti napise kaznu. Ovo sve ako nisi napravio neki prekrsaj, znaci ako nemas u vodi vise od tri stapa sa po 2 udice i ako ne lovis ribu koja je u lovostaju.
Sve u svemu neka jebu si mater sa tim dozvolama.
BRATE, GDE SI BIO DO SADA DA NAM OTVORIS OCI!? Stapove u sake, pa na vodu! Bistro!
 

Back
Top