KULINARSTVO

DOKONI UM

Iskusan
Poruka
6.929
Želim da čujem :
1. Šta je Vaše omiljeno jelo ?
2. Koji je Vaš omiljen restoran ?
3. Ko dobro kuva ?
4. Neki recept ...

P.S. Samo bez foliranja kako vam je omiljeno jelo jastog pohovan u jajima od prepelice i preliven sosom od nosorogove kljove i sokom od tartufa... :roll:
 
Gde me nadje!!! :lol: Pa ovo ce mi biti omiljena tema!

1. Testo sa sirom. Prosto i jednostavno, vrlo lako- dve vrste sira, malo proprzene slanine... sve se izmesa s rezancima, prelije jajima, mlekom i pavlakom i zapece. Volim i lazanje, recept moze kasnije, malo mi je komplikovan.
2. Nema ga, mada mi je super atmosfera u Gondoli (mada vise vazi kao kafe picerija, al' ajde...) i svidja mi se riblji restoran u Karlovcima na Dunavu (e, bas kod ovog novog kompleksa), podseca pre na neku kolibu. Ne znam da li jos radi, ali kad sam bila mladja, isla sam. Mozda se jos nekog setim... ne obilazim bas nesto restorane.
3. Moji roditelji, ali stvarno. Ja brljam, znam da kuvam samo ono sto jako volim, a za ostale me bas briga :D
4. Izbacicu recept za lazanje nesto kasnije

A Dokoni, ovde samo o slanom pricamo ili...?
 
1. Šta je Vaše omiljeno jelo Riblja čorba !!!
2. Koji je Vaš omiljen restoran Moj splav ( nije javni objekat, sem kad se prepijemo, onda je i gori od JAVNOG !!! )
3. Ko dobro kuva JA !!!
4. Neki recept ... Riblja čorba : Na kotlić od 7 litara : crnog luka ( mnogo ), paradajza ( onako ... ), šargarepe ( osrednje ... ), krompira ( malo, samo zbog gustine ! ), bibera ( malo ), aleve ljute TUCANE paprike ( prilično ), pola supene kašike sode bikarbone ( kad sve ovo gore PROVRI )!!!
E, sad riba je problem za sebe, a matematički se rešava ovako : meredovom dunavski 'lađenog TO KUME !!! piva ili 'AJDE LAZO, koje se kod lokalnih pecaroša KONVERTUJE u RIBE ( kakve imaju, a najčešće tolstolobik, uz nešto bele ribe, a to UVEK imaju ! e, šaran, som , štuka, to je već DAR BOŽIJI ! ), po formuli : žedan pecaroš + dobar ulov = malo piva + lepa reč !!!
I, da, GLAVNI SASTOJAK je APETIT + DOBRO DRUŠTVO !!!
 
Omiljeno jelo ?
Paprikaš od 3 vrste mesa : Svinjsko+Juneće+Srneće ili Jagnjeće . To je ujedno i odgovor na pitanje ko dobro kuva,My name is DOKONI UM.

Restoran ?
Riba : SIDRO u Beškoj i Čarada u Futogu
Roštilj : Sokače
Pizza i salate : Gondola
Omiljeni : Plava Frajla i Čiken tika
 
1. riblja corba, gulash, ljut madZarski (+rendani sir)
Njoke sa 4 vrste sira.
Sarma.
Pileca dzigerica.
2. Carda na Kamenjaru, Balkan ekspres, Mediteraneo, Sokace
3. www.vanjus.tk + moj brat (skusa na pirincu, majstor za riblju corbu).
4. Testenine u obliku skoljke. Tunjevina, pavlaka, kari, chili, beli luk. Dodati sitno iseckanu svezu papriku razlicitih boja - crvenu, zelenu, zutu
 
klaris m.:
1. riblja corba, gulash, ljut madZarski (+rendani sir)
Njoke sa 4 vrste sira.
Sarma.
Pileca dzigerica.
2. Carda na Kamenjaru, Balkan ekspres, Mediteraneo, Sokace
3. www.vanjus.tk + moj brat (skusa na pirincu, majstor za riblju corbu).
4. Testenine u obliku skoljke. Tunjevina, pavlaka, kari, chili, beli luk. Dodati sitno iseckanu svezu papriku razlicitih boja - crvenu, zelenu, zutu

Posetio sam sajt...čovek pravi umetničke fotografije pre nego što pojede exponat ? 8)
 
Pileca salata-Konoba-Jahorina
Punjena curetina-Plava frajla
Gulas(srnetina, junetina)-Palic, iz kuhinje oca moje prijateljice
Sarma-mama
Pasta s mmmm prelivom koju spravlja i tajni recept zna slatka moja drugarica
Rostilj-za njega su neophodne muske ruke
Sladoled-ukusi-przeni lesnik-lomljene cokoladne napolitanke-rendana cokolada,crna...e to spremam ja...
 
DOKONI UM:
milost:

Miloše, pohodio si Klisu za Badnje veče ?
Nisam,ali sam imao priliku da ga probam u Somboru.Dupe nam se smrzlo dok smo docekali da ga ispeku.Ni pivo nam nije pomoglo.Sto je najsmesnije,to je bilo na gradskom trgu.To bi bilo ko da doneses vola i peces pored ulice modene.To ne bi ni bilo lose.Bas me interesuje kako bi se ponasale tada sponzorke. :twisted: Najgore je sto treba sto godina da ga ispeces,odnosno skida se deo po deo.Kako se ispece,tako odseces taj deo.
 
Jedna od neostvarenih zelja za srednju skolu. . . Sta sve volim da jedem :D

DOKONI UM:
1. Šta je Vaše omiljeno jelo ?

Pa ima ih vise. Recimo: musaka, supa s knedlama, pohovano meso (bez trunke masnoce!), burito, tortilja, cimicanga, brokly and cheese soup, giros od piletine sa krompiricima, jaja i slanine, Swees Miss puding (od vanile!), vocni jogurt (od pomorandze, jagode, banane, vanile; a zaboravio sam od koje firme), fish and chips. . .

DOKONI UM:
2. Koji je Vaš omiljen restoran ?

Posto kod nas slabo idem po restoranima, jedino kad su neke dace i sl. onda cu se bazirati na stranim jer njih redovno posecivam
Kod nas ono sto znam najbolje pljeskavice su kod Nese na bulevaru.

Drzava Illinois:

Mesto Urbana Champaign
restoran "The Biaggis" - Italijanski, jako fin i otmen, i isto tako skup. . . Ali se isplati :)
restoran "Aunt Sonja" - prave jako fine omlete!
restoran "Mandarin Walk" - kineski restoran, ukoliko narucite ono sto je na kineskom meniju necete se pokajati. Pitajte kasirku devojka ume da preporuci!
restoran "Dos Reales" - meksicki, preporucujem burito, tortilja i cimicangu sa piletinom (ko sve ovo za veceru pojede dorucak mu ne treba)
fast food "Dancing Zorbas" - fini girosi, idite utorkom 2$ popust na beef, ja redovno jeo sa piletinom + korpica krompira

Mesto Chicago
Restoran "Beningens" - Americko-Irski restoran, tacnije lanac restorana, super su im sendvici, samo sam jednom bio u cikagu a da nisam jeo u njemu, jako dobar (jedan mi od omiljenih :oops: )
Nekad je bio i jedan McDonalds u blizini Hard-Rock gaffe-a ali je prosle godine srusen, ono bio je bas fino sredjen iznutra, sve u stilu 50-tih.

Drzava Indiana:

Mesto Indianaplis
restoran "RAM" - Americki, takodje lanac restorana, fenomenalna riba! Petkom imaju all-you-can-eat za ribu, pa ko naruci "fish and chips" nece se kajati (chips ne spada u all-you-can-eat), redovno to jedem u Indianaplisu!

Drzava New Mexicko:

Mesto Santa Fe
restoran Ne znam tacno kako se zove ali koliko se secam u blizini hotela Hilton je, neki italijanski i prave fenomenalne pice.

Mesto Albuquerque
restoran "La Hacienda" - meksicki restoran, po hrani definitivno najbolji restoran u kojem sam ikad bio! Kad zavrsite obrok dodje vam da pojedete kompletan escajg! Ako ikad odete obavezno tamo! Jeste da ce to biti jedno od najgorih mesta u koje cete ikad uci u zivotu ali zato ce to i da bude jedno od najboljih mesta na kojem cete se najesti!
restoran neki Brazilski, prilicno poznat, dobronameran savet ZAOBIDJITE GA!!! Jako skup, hrana nista. . .

Drzava Texsas:

Mesto Houston
restoran "Thai Cousine" - NAJBOLJI RESTORAN U KOJEM SAM IKAD BIO!!! Atmosfera fenomenalna, hrana super, usluga ne prevazidjena!
Takodje bih izdvojio i "Pizza Hut" na ulici Main u Houston-u, prave jako fine pice :)

To je sto se tice restorana :lol:

DOKONI UM:
3. Ko dobro kuva ?

Moja ujna pravi najbolje sarme, moja mama kad hoce, moja sestra pravi fine omlete, ja :D

DOKONI UM:
4. Neki recept ...

Mrzi me da kucam :D
 
Spanske Ptice i Rigojanci

Mani se restorana vise. NS-adjani ne jedu u restoranima! Jer nisu toliko glupi da puknu toliko para za jedan obrok. Restorani od pre jedno 10-ak godina su skoro svi zatvoreni. A kad sam bio u nekim da nije bilo onih koji dodju samo pice da popiju bio bi jedini gost. Cast par izuzetaka koji bi se mogli na prste jedne sake prebrojati.
S druge strane hamburgerije i burekdzinice cvetaju na svakom cosku.

E sad od onoliko stotina ljudi koji su meni kuvali bas mi je tesko da se odlucim - ko dobro kuva. Manje vise svi koji su mi kuvali. Ali je cinjenica da jedno isto jelo iz razlicitih ruku moze totalno razlicito da ispadne.

Spanske Ptice
U Parce izlupanog juneceg mesa se ubaci jedno kuvano jaje oblozeno sa uzdus tanko isecenim parcicima sargarepe i (jos neceg ne znam cega - zelen mozda). I onda se to uhefta sa cackalicama, tako da lici na pticu. Naslazu se u lonac u kome se prethodno pripremio neki sos, ne znam kakav ali je dobar. I onda se to skuva. I sa pire krompirom je ...mmmmmm. Ima sad tu naravno jos par kuvinarskih finesa koje nisam nabrojao: mazanje mesa sa senfom, povegetiranje, casica belog vina u sos...itd.
 
DOKONI UM:
Želim da čujem :
1. Šta je Vaše omiljeno jelo ?
2. Koji je Vaš omiljen restoran ?
3. Ko dobro kuva ?
4. Neki recept ...

P.S. Samo bez foliranja kako vam je omiljeno jelo jastog pohovan u jajima od prepelice i preliven sosom od nosorogove kljove i sokom od tartufa... :roll:

1. omiljeno jelo? pa jastog pohovan u jajima od prepelice i preliven sosom od nosorogove kljove i sokom od tartufa :wink: salim se... a sta fali sarmi?
2. restoran... u poslednje vreme 'kuca mala' u laze teleckog... (preporucujem hit >> pizza sa bananama)
3. od forumasa >> dolcezza, provereno...
4. hoces recept za pomfrit ili da otvaram pelaprata? :D :wink:
 
1.ne volim da jedem,tako da nemam omiljeno jelo!
2.omiljeni restoran...pa,sad,recimo "balkan e.",al' basta leti iskljucivo.i to zbog dobrog crnog domaceg vina a ne zbog klope!
3.kazu mi da sam NEVIDJENI kulinarski majstor!znam mnoogo toga da spremim,sva ona jela koja ne volim da jedem...i jos mnogo toga!
4.da pisem recepte,to me mrzi...mozda neko da dodje da proba...eventualno... :wink:
 
peach:
1.ne volim da jedem,tako da nemam omiljeno jelo!
2.omiljeni restoran...pa,sad,recimo "balkan e.",al' basta leti iskljucivo.i to zbog dobrog crnog domaceg vina a ne zbog klope!
3.kazu mi da sam NEVIDJENI kulinarski majstor!znam mnoogo toga da spremim,sva ona jela koja ne volim da jedem...i jos mnogo toga!
4.da pisem recepte,to me mrzi...mozda neko da dodje da proba...eventualno... :wink:

Kako znaš da je ono što spremiš ukusno ako ne voliš da jedeš... :?
Nego da ne tupimo mi...da ti nama ipak nešto spremiš...skuvaj nam neki sedvič, iskokaj kokice ili odmrzni lisnato testo i ispeci ga a za to vreme skuvaj supu iz kesice (MAGI). 8)
 
DOKONI UM:
peach:
1.ne volim da jedem,tako da nemam omiljeno jelo!
2.omiljeni restoran...pa,sad,recimo "balkan e.",al' basta leti iskljucivo.i to zbog dobrog crnog domaceg vina a ne zbog klope!
3.kazu mi da sam NEVIDJENI kulinarski majstor!znam mnoogo toga da spremim,sva ona jela koja ne volim da jedem...i jos mnogo toga!
4.da pisem recepte,to me mrzi...mozda neko da dodje da proba...eventualno... :wink:

Kako znaš da je ono što spremiš ukusno ako ne voliš da jedeš... :?
Nego da ne tupimo mi...da ti nama ipak nešto spremiš...skuvaj nam neki sedvič, iskokaj kokice ili odmrzni lisnato testo i ispeci ga a za to vreme skuvaj supu iz kesice (MAGI). 8)
bas si nemastovit! :x
stvarno,volim da se z.u kuhinji,a imam mnogo ljudi oko sebe koji me stalno mole da im spremam nesto,tako da...valjda i umem.ili su oni lenji da to rade sami... :(
 
DOKONI UM:
Želim da čujem :
1. Šta je Vaše omiljeno jelo ?
2. Koji je Vaš omiljen restoran ?
3. Ko dobro kuva ?
4. Neki recept ...

P.S. Samo bez foliranja kako vam je omiljeno jelo jastog pohovan u jajima od prepelice i preliven sosom od nosorogove kljove i sokom od tartufa... :roll:

1. PIZZA, sve vrste peciva i testenina
2. :?
3. Majke i devojke (uglavnom)
4. malo kasnije
 

Back
Top