Nezavisno Kosovo do kraja godine

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
953
Posljednji izvještaj Međunarodne krizne grupe

Nezavisno Kosovo do kraja godine

BEOGRAD - Međunarodna krizna grupa (MKG) preporučuje da Kosovo dobije nezavisnost i upozorava da konačan status ove pokrajine mora biti riješen u ovoj godini.

Sve strane na Kosovu moraju hitno početi raditi na stvaranju nezavisnog Kosova, gdje postoji velika prijetnja od novih nemira i novog građanskog rata, navodi u posljednjem izvještaju MKG i napominje da prethodno moraju biti ispunjeni određeni uslovi.

U izvještaju pod naslovom "Prema konačnom statusu" naglašava se da zaštita manjina mora biti garantovana i da nezavisnost ne znači samo da Kosovo neće biti vraćeno pod upravu Beograda, nego da ne smije doći do njegove podjele niti ujedinjenja sa Albanijom ili bilo kojim drugim susjedom.

"Kontakt grupa treba odmah da odredi raspored koji će voditi međunarodno priznatom Kosovu do početka 2006. godine", kaže se u izvještaju i dodaje da napor mora biti uložen da se cijeli proces odvija zajedno sa Beogradom i da se poštuju njegovi legitimni interesi, ali da Beograd ne može imati pravo veta.

Konačan status Kosova, koji će konsolidovati mir i razvoj, mora biti riješen u toku 2005. godine, jer je situacija suviše ozbiljna da bi se dalje odlagala, ocjenjuje Međunarodna krizna grupa. (Srna)
 
Rizikujuci da pocnu prozivke da sam paranoican, predlozio bih da damo Backu Madjarskoj, Srem Hrvatima, Banat Rumunima, nezavisnost za Crnu Goru i Sandzak, Pirot i Nis Bugarima, a mi Srbi da rasprodamo ono sto imamo tamo i da svi dodjemo u Beograd, da zivimo ko carevi, jest da ce da nas pljuju, ali sami su to trazili.
 
Đenka:
Kosovo će možda i da ode, ali će zato Republika Srpska da DOĐE, pre ili kasnije. :lol:

:D :D :D Ali me je ovo i nasmijalo hehe ... stvarno koja glupost. Mi nismo dali u ratu - ratom, da se dijeli BiH, a ti mislis da se to moze postici milom/mirom ? Niti milom a niti silom moze. I mislis li da je cilj Evropi da ima pola BiH etnicki cistu teritoriju muslimansku, tj., muslimansku drzavu u kojoj ce biti muslimani 99 % ?

Pameti malo dodji jadna jadna. Hoces da se siris a samo je jos haman Beogradski pasaluk ostao - mislim uskoro ce to ostati samo.
 
Company:
Ja ni ne znam sta ce srbi na kosovu. Oni su prodali Kosovo. Prodali su placeve, kuce, stanove sve. Nista nije tamo srpsko. Nece srbi nista da izgube ako Kosovo postane nezavisan.

Ма да, то су одувек желели! Баш је супер кад припадници једног народа масовно напусте земљу у којој су вековима живели...ваљда да би се обогатили продајом кућа, њива, гробова... :roll:
Ајд, наговори целу своју ширу фамилију да распрода све што има и да оде негде другде! Кажи им да неће ништа изгубити тиме! :? Ма, распродај све, шта ће ти!
 
Abdurrahman:
Kazanova:
Pomaze bog,
Abdurahane!

Je l' se ti ovo sekiras ili ti je milo?

Bog te uputio, Amin.

Ne sekiram se, vec mi je milo. A mislis li da kazes da ako mi je milo, da ce manji bh. privremeni entitet pripasti Srbiji ? Jasta, malo morgen. Kada prebace kosti moji pradjedova u Tursku, jedino. :D

Па твоји прадедови никад нису ни били у Турској, шта ће посмртно тамо? :?
 
Abdurrahman:
Kazanova:
Pomaze bog,
Abdurahane!

Je l' se ti ovo sekiras ili ti je milo?

Bog te uputio, Amin.

Ne sekiram se, vec mi je milo. A mislis li da kazes da ako mi je milo, da ce manji bh. privremeni entitet pripasti Srbiji ? Jasta, malo morgen. Kada prebace kosti moji pradjedova u Tursku, jedino. :D
i srbima ti pricas da ti je milo, znas valjda kako su nastali muslimani ili da te podsecam,brate srpski,e vidis kosti nasih pradedova su dole na kosovu
 
Abdurrahman:
Đenka:
Kosovo će možda i da ode, ali će zato Republika Srpska da DOĐE, pre ili kasnije. :lol:

I mislis li da je cilj Evropi da ima pola BiH etnicki cistu teritoriju muslimansku, tj., muslimansku drzavu u kojoj ce biti muslimani 99 % ?

sada si ti mene nasmejao.
pa zar mislis da Evropi uopste odgovara muslimanska drzava na njenom tlu?
A sto se BEOGRADSKOG PASALUKA tice nemoj da se sekiras.opstacemo pa makar i samo u njemu.
a ti ces i tada dolaziti na nas FORUM jer kod svoje kuce ocigledno nemas sa kim da razgovaras.
 
Hellen:
Abdurrahman:
Kazanova:
Pomaze bog,
Abdurahane!

Je l' se ti ovo sekiras ili ti je milo?

Bog te uputio, Amin.

Ne sekiram se, vec mi je milo. A mislis li da kazes da ako mi je milo, da ce manji bh. privremeni entitet pripasti Srbiji ? Jasta, malo morgen. Kada prebace kosti moji pradjedova u Tursku, jedino. :D

Па твоји прадедови никад нису ни били у Турској, шта ће посмртно тамо? :?

Mnogi su isli na skolovanje u Istanbul. :D

A malo bolje kontaj, jer da kontas malo bolje, nebi ni postavio/la ovo pitanje.
 
Abdurrahman:
Kazanova:
Pomaze bog,
Abdurahane!

Je l' se ti ovo sekiras ili ti je milo?

Bog te uputio, Amin.

Ne sekiram se, vec mi je milo. A mislis li da kazes da ako mi je milo, da ce manji bh. privremeni entitet pripasti Srbiji ? Jasta, malo morgen. Kada prebace kosti moji pradjedova u Tursku, jedino. :D
stace kosti tvojih pradedova u Turskoj?
pa oni verovatno pocivaju(laka im crna zemlja) tamo gde i treba-na pravoslavnom groblju.
 
Abdurrahman:
Hellen:
Abdurrahman:
Kazanova:
Pomaze bog,
Abdurahane!

Je l' se ti ovo sekiras ili ti je milo?

Bog te uputio, Amin.

Ne sekiram se, vec mi je milo. A mislis li da kazes da ako mi je milo, da ce manji bh. privremeni entitet pripasti Srbiji ? Jasta, malo morgen. Kada prebace kosti moji pradjedova u Tursku, jedino. :D

Па твоји прадедови никад нису ни били у Турској, шта ће посмртно тамо? :?

Mnogi su isli na skolovanje u Istanbul. :D

A malo bolje kontaj, jer da kontas malo bolje, nebi ni postavio/la ovo pitanje.

nisam do sada cula da se ljudi sahranjuju tamo gde su isli u skolu.
hajde molim te ne lupaj vise.
 
Abdurrahman:
Kazanova:
Pomaze bog,
Abdurahane!

Je l' se ti ovo sekiras ili ti je milo?

Bog te uputio, Amin.

Ne sekiram se, vec mi je milo. A mislis li da kazes da ako mi je milo, da ce manji bh. privremeni entitet pripasti Srbiji ? Jasta, malo morgen. Kada prebace kosti moji pradjedova u Tursku, jedino. :D

Ti si Srbin poreklom majmune ne obavesteni! :roll:
A ako Kosovo ide, ide i Srpska :lol:
 
Posljednji izvještaj Međunarodne krizne grupe

Nezavisno Kosovo do kraja godine

BEOGRAD - Međunarodna krizna grupa (MKG) preporučuje da Kosovo dobije nezavisnost i upozorava da konačan status ove pokrajine mora biti riješen u ovoj godini.

Sve strane na Kosovu moraju hitno početi raditi na stvaranju nezavisnog Kosova, gdje postoji velika prijetnja od novih nemira i novog građanskog rata, navodi u posljednjem izvještaju MKG i napominje da prethodno moraju biti ispunjeni određeni uslovi.

U izvještaju pod naslovom "Prema konačnom statusu" naglašava se da zaštita manjina mora biti garantovana i da nezavisnost ne znači samo da Kosovo neće biti vraćeno pod upravu Beograda, nego da ne smije doći do njegove podjele niti ujedinjenja sa Albanijom ili bilo kojim drugim susjedom.

"Kontakt grupa treba odmah da odredi raspored koji će voditi međunarodno priznatom Kosovu do početka 2006. godine", kaže se u izvještaju i dodaje da napor mora biti uložen da se cijeli proces odvija zajedno sa Beogradom i da se poštuju njegovi legitimni interesi, ali da Beograd ne može imati pravo veta.

Konačan status Kosova, koji će konsolidovati mir i razvoj, mora biti riješen u toku 2005. godine, jer je situacija suviše ozbiljna da bi se dalje odlagala, ocjenjuje Međunarodna krizna grupa. (Srna)
Zato Toma neće na miting, na vlast i izbore do Nove godine. Da sad može da pljuje, a onda da vlada bez bremena Kosova i sukoba sa Evropom i svetom. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top