hemija

Hvala puno.Radim magistarsku tezu (jos nema konkretan naziv)koja se odnosi na ispitivanje hem.sastava kupine pre i posle zamrzavanja(suva materija,sadrzaj secera,vitamina c,antocijana...)pa hocu da skinem sa interneta nesto o tome.na nasem nema nista pa cu da pokusam sa stranim.naravno posto neznam engleski moracu da platim prevod
 
E, hajde s vremena na vreme ubaci neki rezultat, bas me zanima! Mozda izgleda banalno, ali neke namirnice zamrzavanje, kao i ponovno zagrevanje moze da pretvoti u otrov (spanac, zelena salata...) Ne verujem da je tako s malinama, ali ko zna. Koji fakultet je u pitanju?
 
Osnovne studije sam zavrsila na pmf-u u Nisu,odsek hemija,a magistarske studije sam upisala na Tehnoloskom u Novom Sadu.Sada cekam da mi sazri kupina (to je negde jula meseca) pa se bacam na posao.Do tada skupljam literaturu.Bila bih zahvalna svakome ko bi mi pruzio pomoc u vidu naziva neke knjige, naucnog rada itd.Hvala.
 
Na staranicama interneta ne moze se naci mnogo o zamrzavanju sve je to isto kao i kod nas niko ne iznosi toliko detalja o tome jedino pogledaj na fakultetu gde ces braniti rad o tome u njihovoj biblioteci,a u Prokuplju imas i visu skolu pa vidi sa njima :D :D :D
 
Imas o zadatoj temi puno toga na internetu. Mene je interesovalo kako se menja kolicina antocijanina u vocu zamrzavanjem, povisenjem temperature...Samo moras traziti pod nazivom npr.vitamins+degradation ili anthocyanin+freezing i td. A ako jos imas i pristupa akademskoj mrezi i hemijskim casopisima (sto inace imas na svim prirodnim i tehnickim fakultetima u BG-u) bingoooooo! Puno srece!!!!! :idea:
 

Back
Top