Prvi dan u srednjoj

Ajde ljudi pricajte (ako se secate) kako vam je bilo prvog dana u srednjoj , kako ste se snasli jel ste zgotivili drustvo i oni vas?

Pa bilo je prilično kao na prvom seminaru za nastavnike :eek::rotf:
uđeš unutra i skoro nikog ne znaš, svi jurcaju okolo, priča se da neki ljudi hoće da se prebace u ovo ili ono odeljenje (nas je bilo troje iz odeljenja iz osnovne u tom odeljenju iz srednje, pa je i četvrta uspela da se prebaci), sedneš negde sa nekim u klupu i čekaš da vidiš šta će biti
A ljude polako upoznaješ jedno po jedno, a i tokom časova vidiš ko ti je sličniji po razmišljanju pa se posle okupite zajedno na odmorima.
Nije to samo prvi dan, to se razvlači na nedelju-dve.

Inače mene je geografičarka prozvala u sredu 3. septembra da odgovaram lekciju koju je predavala u ponedeljak 1.septembra (a ja tu lekciju još nisam stigao ni da prepišem iz svaštare u normalnu svesku iz geografije a kamoli da je učim) tako da mi je prva ocena u dnevniku bila trojka
 
Ajde ljudi pricajte (ako se secate) kako vam je bilo prvog dana u srednjoj , kako ste se snasli jel ste zgotivili drustvo i oni vas?

joj bogami ja ga se secam i to vrlo dobro :roll:
prvi cas imali istoriju kod nekog mladog profesora kome je to takodje bio prvi radni dan :lol: pa mozes misliti situaciju, sokirani mi, sokiran on :lol: i tako krene on neku pricu, sad ste u srednjoj, morate uciti bla bla i pokusava da ostvari neku komunikaciju sa nama, da bilo ko kaze bilo sta, a mi svi cutimo kao da smo mutavi :eek: jadan decko, meni ga je bilo bas zao at the time...
e na odmoru izmedju prvog i drugog casa sam pala u blagi bedak jer sam shvatila da vise od pola ljudi poznajem od ranije :) tu je vec krenulo ono upoznavanje, iz koje si skole, jel poznajes ovog, jel poznajes onog... drugi cas sam imala latinski, kod zene koja je bila pred penzijom i ona je pricala samo i iskljucivo o latinskom, meni nije bilo zanimljivo, al ajde... Veliki odmor... svi izlaze u hodnik i pokusavaju da nadju nekog svog iz osnovne da razmene utiske. Ja sam otisla kod moje najbolje drugarice i u principu smo imali slicne utiske... Sledeci cas je bila matematika, dolazi zena koja preti, pominje avgust i zakazuje inicijalni test, pita ko je iz koje skole, jel isao neko na takmicenja itd. Na malom odmoru svi komentarisu kako smo 'najebali kod ove'... i svi komentarisu kako je sledeci cas fizika. O tom profesoru fizike su isle price da je ovakav onakav, uglavnom ja sam mislila da ce to biti neki covek 2 sa 2 :eek: kad ono ulazi mali cikica koga najpre niko nije konstatovao dok nije dreknuo :eek: onda je isla recitacija jednom decku 'Momak sklanjaj tu flasu sa stola, ovo nije kafana ovo je skola, posle skole pa u kafanu a sad knjige na sto!' Svi ostali zinuli, a taj decko ne zna sta ga je snaslo :lol: na odmoru posle fizike opet svi razmenjuju utiske u fazonu 'ajoj, majko mila gde dodjosmo?!'... :lol: posle toga engleski kod neke mlade fensi profesorke, muskima oci poispadale a mi devojke smo morale da priznamo da je profesorka stvarno dobra riba xD na malom odmoru muski komentarisu 'kako je dobra, mmmm' a mi komentarisemo kako haljina ima da se kupi u benetonu i kosta ne znam koliko :eek: :lol: i posle smo gubili cas :D i otisli smo svi zajedno na kafu i tu se manje vise upoznali, ja naravno imena nisam popamtila, trebalo mi je vremena za to :roll:

u principu te prve cele nedelje cete iskljucivo komentarisati stvari vezane za skolu i profesore i upoznavati se lagano... Mi smo za taj prvi vikend imali sportski dan na bazenu i tu smo se bas upoznali... samo, prvi utisak nekad ume da prevari a neki ljudi se menjaju k'o vreme :lol:

takav ti je bio moj prvi dan u srednjoj, iako je bio pre 3 godine i dan danas se secam svih detalja jer smo ga kasnije mnogo puta svi prepricavali... :)

A da, zaboravila sam reci da je tad bila pomama za fejsbukom i da je glavno pitanje bilo 'jel imas facebook?' :roll: vec to prvo popodne sam ih dodala u prijatelje xD
 
Poslednja izmena:
Joj, davno je to bilo.... :deda:

Posto sam iz malog mesta, manje vise svi smo se vec poznavali iz osnovne, kako u odeljenju, tako i starije generacije. Druzili smo se i pre samog polaska, znali smo ko ce biti s kim u odeljenju.

Odmah prvog dana skoro svi smo dobili po neopravdani, jer smo izasli na odmor, a niko nam nije rekao da se zvono ne cuje u skolskom dvoristu, vec samo u zgradi. Tek posle pola sata skontamo da napolju nikog nema sem nas zbunjenih prvaka, a za to vreme pedantni profesor biologije je upisao 18 ljudi u rubliku za izostanke vec drugog casa prvog radnog dana. A razredna nam je taman na prvom casu skrenula paznju da ne bezimo sa casova pa kad je to videla dobila je blagi nervni slom, pa nas je zadrzala na "ribanju" 6. cas misleci da smo to namerno uradili. :hahaha:

Mada, meni je poseban i glavni utisak bio kada smo stajali ispred ulaza, razredni prozivaju ko je u kom odeljenju, profesori dosli da nas pozdrave i da nam se predstave, a medju njima moja majka. :mrgreen:
 
i da, nemoj kao ja da pocnes prvu godinu sa dvojkama pa posle mecku da rodis dok sve ispopravljas... i gledaj da te profe zapamte na pocetku, bice ti mnogo lakse ;) :lol: tu pre svega mislim na tripove pojedinih ljudi, biologicarka nikad nije htela da mi da vise od 3 jer se nisam javljala na casu a svaki put sam znala celu knjigu :roll: to ume da nervira... nekad stvarno nije lose isticati se na pocetku, samo nemoj da preteras ;)

edit: a ne rece nam sta planiras da upises? prirodni, kao morena i ja? :lol:
 
Ajde mOrena malo opsirnije, znas ti da ja ocu u tvoju skolicu... :D

Dobro, de :lol: Pošto sam jedina iz svoje osnovne škola upisala prirodni smer Zemunske gimnazije, kada sam došla prvi dan nisam poznavala nikoga, no ubrzo sam se zrdružila i bilo je baš super. Većina nas se nije poznavala, ali oko jedne stvari smo se svi složili. Razredna je čitala imena profesora koji će nam držati nastavu u toj mučenoj prvoj godini i na izogovor imena profesora matematike Ilije svi smo zajedno zakukali, al' bez zezanja. :evil: Znali smo koliko je omržen u školskim krugovima i svi smo se pitali zašto baš ta muka nas da zedesi. Onda je svaki profesor koji je ulazio na vrata u našu učionicu izgovarao slavno i silno: "Srednja škola nije obavezna. Nije ovo više osnovna škola." Profesori su nas uglavnom na tom uvodnom času upoznavali sa gradivom prve godine, al' neki su, bogme, i predavali. Havarija. Istog tog dana došla je i direktorka Jasmina Lovren, sada već bibliotekarka u našoj školi, i poželela nam na vrlo šaljiv način dobrodošlicu. To je, u principu, to. ;)
 
e da, onima sto pricaju kad vam zele dobrodoslicu ne veruj ni rec, samo zamisli sve suprotno i znaj da ce tako biti xD

moja drugarica je ove godine izabrana da pozeli dobrodoslicu prvacima, kaze mi 'zao mi da ih onako lazem, nije valjda neko lud da poveruje, a ako samo pokusas da kazes nesto sto nije sjajno i bajno odmah te sutiraju ispod stola da ucutis' :lol:
 
Poslednja izmena:
Što se tiče isticanja prvih dana srednje škole, ja ti to baš i ne bi preporučila, osim ako ti tako nalaže tvoj karakter. Najbolje ti je da prvo osmotriš celu situaciju, pa tek onda da kreneš u osvajanje. Ovo ti govorim jer se sećam dvaju drugarica iz odeljenja koje su se "poznale" po svojim "super-moćima" :lol: Ali se to ubrzo sve preokrenulo i sada u drugoj godini važe za najveće kalkulante u našem odeljenju. Moje je mišljenje da ti što žele naglo da se istaknu u sebi kriju veliku dozu nesigurnosti zbog koje će pre ili kasnije stradati. Ti budi svoja i nađi neki svoj ritam prilagođavanja novoj srednini.
 
Ajde ljudi pricajte (ako se secate) kako vam je bilo prvog dana u srednjoj , kako ste se snasli jel ste zgotivili drustvo i oni vas?

Ne cimaj se puno razmisljanjem o tome. Skola ko skola, isti djavo, samo moras malo vise da ucis. Naci ces drustvo, pa polako. Sta bi da si otisla od kuce i promenila grad? Svi smo mi prosli kroz to isto, i vidi, zivi smo. Polako :)
 
naleteh danas na ovu vro simpaticnu definiciju na vukajliji :)

Biti gimnazijalac

1. Знати биологију к'о др. Хаус и скоро добити четворку.
2. Знати поруку песме "Santa Maria della Salute" боље од Лазе Костића и добити 3.
3. Трчати брже од Усеина Болта и извући 3 из физичког.
4. Имати 4 из историје и (кад одеш код светог Петра) објаснити Наполеону зашто се зезнуо у бици код Ватерлоа.
5. Знати боље Србију од Цвијића и замало добити 4.
6. Бити поносан због свега горе наведеног.

:lol: :lol: :lol: surovo realna :lol:
 
To je to, lepo je kokosov orah objasnila... :mrgreen:

Iz licnog iskustva mislim da je bolje da se odmah istakne po dobrom, da te po tome zapamte, jer velika vecina profesora formira svoje misljenje (a time i ocene) o ucenicima na osnovu prvih utisaka.

Ja sam se tako iz pojedinih predmeta lose pokazao na pocetku, pa posle mi nije vredelo, koliko god da sam se upinjao dobijao bih za nijansu nizu ocenu (izuzev kada su nam na kraju 4. godine ispoklanjali ocene zbog NATO agresije, pa jos ispadoh i odlican ucenik:hahaha:) I obrnuto, gde sam na pocetku bio dobar, tu sam bez puno muke odrzavao dobre ocene svo vreme.

E sad, zasto je to tako, mogao bi neko od prisutnih profesora da objasni.
 
Meni je prvi dan bio super, jer sam očekivao neki haos, profesore koji su hladni i zvanični, a iapslao je skroz nešto deseto. Društvo me je takođe oduševilo na prvi pogled i9 sve je bilo bolje od one katastrofe koju sam očekivao.

Generalno ljudi padnu u neku vrstu depresije negde u oktobru i novembru, a na prvom poligođu većina bude delimično ili drastično lošija od onog uspeha iz osnovne.

Moj savet svima je da budu prema profesorima koretni, ali ne povučeni i čudni. Pokušajte na fine načine kasnije da istaknete vaše kvalitete i talente za pojedine oblasti jer ćete onda već za par meseci dobiti profesora koji će vas protežirati i "gurati", štititi. Kansije ćete moći da izgradite i fvše takvig "veza". Pokušajte da iskoristite nenametljivo i u pogodnim momentima vaše srodstvo, poreklo iz nekog kraja, sposobnost, talenat, poznanatsvo,.... sve što vam padne na pamet da bi profesoru ostavili utisak dobre osobe, koja je otvorena i iskrena, naterajte ga "pokvareno" da vam ponekad zbog navedenih stvari progleda kroz prste i pomogne vam. Nemojte lagati i govorite istinu čak i kada ste napravili prekršaj jer će kazna uvek biti daleko manja.
 
naleteh danas na ovu vro simpaticnu definiciju na vukajliji :)

Biti gimnazijalac

1. Знати биологију к'о др. Хаус и скоро добити четворку.
2. Знати поруку песме "Santa Maria della Salute" боље од Лазе Костића и добити 3.
3. Трчати брже од Усеина Болта и извући 3 из физичког.
4. Имати 4 из историје и (кад одеш код светог Петра) објаснити Наполеону зашто се зезнуо у бици код Ватерлоа.
5. Знати боље Србију од Цвијића и замало добити 4.
6. Бити поносан због свега горе наведеног.

:lol: :lol: :lol: surovo realna :lol:

Ahahahahha, al da znas da jeste
 

Back
Top