Nikolas Sparks - Beležnica

Elishabeth

Primećen član
Poruka
761
Da li ste citali ovu knjigu?Kako vam se svidela ako jeste?Zbog cega ste odlucili da je citate?Koji vam je omiljeni deo?Iznesite vasa misljenja.Ako niste preporucujem da je procitate,zaista je divna.Meni se bas svidela!Zaista je zanimljiv kraj!
 
Rukavodilica:
Nisam,al' cujem da je mnogi pominju .Kakva je to knjiga (izuzev onoga sto vec pise)?

To je roman(inace ja ne volim romane,ali ova je izuzetak).Mnogo je zakukuljena radnja,tek se na polovini shvata,ali ipak je lepa.Pa to se radi o jednom bracnom paru,Noi i Ali koji su vec ostarili.Ali je dobila Ajlchajmerovu bolest(kako god da se pise) i Noa njen muz pokusava da je "podseti" trenutaka koje su provodili zajedno.Medjutim knjiga pocinje tako sto on(Noa,na pocetku knjige ga prikazuju kao tridesetgodisnjaka) preuredjuje jednu kucu na plantazi,i tu se seca jedne devojke koju je davno upoznao i koju voli najvise na svetu(tj.Ali).I jednog dana ta Ali dolazi do njega i oni tu provode divne trenutke,ali ona je udata i njen muz se nalazi u nekom drugom gradu.I oni se ponovo zaljube jedno u drugo(Ali i Noa) i naravno vode ljubav.I onda to njen muz sazna i dodje u taj grad gde su Noa i Ali,i onda Ali dolazi da mu sve objasni i tu se zavrsava nazovimo to "prvi deo".I onda Noa objasnjava kako je star,kako se nalazi u starackom domu,kako jos malo treba da umre,kako je proslo dosta vremena,kako on i Ali imju decu,kako je Ali dobila tu bolest i niceg se ne seca,cak ni njega ni dece.Kako joj on svaki dan prica i cita pisma koja su pisali jedno drugom dok su bili razdvojeni(to je onaj pocetak),i na kraju on dolazi u njenu sobu,poljubi je i ona se seti njega,kaze:-Oh,Noa...Nedostajao si mi. I to je kraj.
Huh malo sam ti bezveze objasnila ali stvarno je komplikovano kad ti ovako pricam.Bolje je da je procitas.Lakse ces razumeti.
 
Recimo da je roman (jedva vise od stotinak strana _cita se u dahu) u kome Markes, sa sebi svojstvenom ironijom na ljudsku sudbinu ,opisuje besomucno cekanje latino- americkog pukovnika na odgovor od vojnih vlasti (radi se o molbi za penziju ili nekoj drugoj vrsti finansijske pomoci, ne secam se najbolje).Tako mu se, s cekanjem, iz godine u godinu sve vise srozava materijalno stanje, emotivni zivot, autoritet...najzad, ego! Na kraju dolazi na ivicu egzistencije, pa,nemajuci izbora, kolje svog ljubimca - borbenog petla, kako ne bi umro od gladi.Kad ga,u poslednjoj recenici ,(on je vec starac) zena pita: "A sta cemo sutra jesti?" , on joj, sasvim dostojanstveno odgovara....
p.s. Procitaj! Cenim, dopasce ti se.No, ako si nestrpljiva, ti reci, a ja cu ti napisati sta je pukovnik rekao svojoj zeni. :wink:
 
Rukavodilica:
Recimo da je roman (jedva vise od stotinak strana _cita se u dahu) u kome Markes, sa sebi svojstvenom ironijom na ljudsku sudbinu ,opisuje besomucno cekanje latino- americkog pukovnika na odgovor od vojnih vlasti (radi se o molbi za penziju ili nekoj drugoj vrsti finansijske pomoci, ne secam se najbolje).Tako mu se, s cekanjem, iz godine u godinu sve vise srozava materijalno stanje, emotivni zivot, autoritet...najzad, ego! Na kraju dolazi na ivicu egzistencije, pa,nemajuci izbora, kolje svog ljubimca - borbenog petla, kako ne bi umro od gladi.Kad ga,u poslednjoj recenici ,(on je vec starac) zena pita: "A sta cemo sutra jesti?" , on joj, sasvim dostojanstveno odgovara....
p.s. Procitaj! Cenim, dopasce ti se.No, ako si nestrpljiva, ti reci, a ja cu ti napisati sta je pukovnik rekao svojoj zeni. :wink:

Reci,reci,plz!!!!!!!
Zamisli da kaze:pojescemo sami sebe,uh kakva bi to onda jeziva prica bila
 
Nisam mogla bas jasno da zakljucim sta volis, buduci da pricas o knizi koju ja nisam citala, ali sam za ovo 100000% sigurna da ce ti se dopasti (nema jos nikoga kome nije!): "Parfem" , Patrik Ziskind. Javi ako nisi citala da te samo malkice zagolicam. Knjiga je u stilu tvog predloga za zavrsetak Markesovog "Pukovnika" :wink:
 
HeBePoBaTaH_:
Elishabeth:
Bio je i snimljen film po toj knjizi.

Nije bio, nego je snimljen i u njemu glumi Sam Shepard. Pre neko veče je film gledala moja devojka i prokomentarisala je da je glupost, ali da se, ipak, rasplakala :?
Što se tiče tih ljubavnih filmčića i knjižica, volim opis sexa u štali u "Ljubavnik Lejdi Četerli" :lol:

Kupila sam tu knjigu,ali je nisam citala.Kakva je?O cemu se radi?
 
Ja sam gledao ovaj film i moram vam reci da u zivotu nista lepse nisam odgledao... Prelepa prica , odlicno odglumljeno , a sto je najbolje istinita prica .... Ahhh , to je bilo jedno toplo jutro kad sam se vratio iz Vojske i blejao po netu celu noc , na FB sam uclanjen u grupu Gledaj Online ili kako vec , otiso kod njih i listao fotke filmova i tako naisao na film The Notebook... Ispod su bili samo pozitivni komentari koji su me naterali da odgledam trailer na YT , ljudi , ako mi verujete , odgledao sam samo nekih 20-30 sekundi trailera , najezio se i krenuo da googlam po netu da nadjem torrent da se skine... Vec je bilo svanulo kada se film skinuo ali su mene utisci od 20 sec trailera jos drzali pa sam odmah pustio film da gledam.. Posle par sati ako se ne varam 2h ili 2h30min gledanja filma a da ne trepnem , ostao sam bez TEXTA i utisci su me drzali nekih nedelju , dve...pokusavao sam opet da odgledam film ali nije islo , kada znam celu pricu i sta ce da se izdesava... Sada trazim knjigu da procitam ali je bezuspesno , nudim i velike pare da odkupim tu knjigu jel je vredna svakog dinara!

za Beleznicu od Nikolas Sparks-a nudim 100eura :ok:

Preporuka : Svi koji nisu odgledali film neka ga odgledaju , jednostavno je NAJBOLJI!
pozdrav.
 
@IKAC89

Verujte mi da sam se uclanila na forum krstarice, samo da bi vam odgovorila na pitanje gde da kupite knjigu...

Postoji sajt DOBRA KNJIGA i na njemu mozete naruciti knjigu Beleznica, kao i nastavak ove po mom misljenju predivne price, pod nazivom Vencanje!

Knjigu Beleznica kao i ostale knjige od Nikolas Sparksa, sam procitala, predobre su, i toplo preporucujem da procitate bilo koju od njegovih knjiga, kao i da pogledate neke od 6 filmova koji su snimljeni po njegovim knjigama!!

Puno pozdrava!
 

Back
Top