Točak vremena

Moony Angel

Zainteresovan član
Poruka
101
Je li citao neko???
Mene serijal naprosto ODUSEVLJAVA!!!!!
Knjige su mi mnogo bolje od ''Gospodara prstenova''-Tolkienovi fanovi, nemojte se naci uvrijedjenim, i ja sam fan ''Gospodara prstenova'', a ovde samo iznosim svoje misljenje :wink: .
Pa, pisite-ko su vam najdrazi likovi i zasto, sta mislite kakav ce biti kraj (s obzirom na to da su kod nas izasla samo 3 dijela, a postoji 10-ak knjiga)... PoZzZ
 
Ne mogu reci da je bolji od "Gospodara" pogotovo zato sto je prvi deo bukvalno preslikani "Gospodar"... :roll:
Tolkin je Tolkin i on ce uvek biti no1!
(kad smo vec kod Tolkina mogli biste malo da oladite sa temama o njemu) :x
Nije losa knjiga, zeljno cekam 4. nastavak, sto se najdrazih likova tice ne bih da izdvajam nikog posebnog, svi su manje-vise ok!
 
Ma kako prekopiran ''Gospodar''???
Meni uopste nije, ni jedna glava.... Volim ja dosta i Tolkiena, ali ove su mi mnogo bolje... likovi su osjecajnij, zivahnije je napisano...
E a kod nas ce izaci svih 12 dijelova na Svetog Nikad :cry: MrZiM da cekam na nove dijelove... :cry:
 
Ma ''Lagunu'' treba da je sramota. Pisala sam im, kazu da ce izaci u februaru, jer su imali nekih problema oko korica, kao nikako da im stignu. A ja cu imati 100 godina dok izadje svih 12 dijelova :( :( PoZzZ
 
Moony Angel:
Ma kako prekopiran ''Gospodar''???
Meni uopste nije, ni jedna glava.... Volim ja dosta i Tolkiena, ali ove su mi mnogo bolje... likovi su osjecajnij, zivahnije je napisano...
E a kod nas ce izaci svih 12 dijelova na Svetog Nikad :cry: MrZiM da cekam na nove dijelove... :cry:
KAko nije...
1)3 izgubljena mladica - Frodo i kompanija (jes da je njih 4 al nema veze)

2)Zive u nekoj zabiti za koju niko ne zna - The Shire!!!

3)Juri ih veliko zlo (troloci i mirdraali) - nazguli jure froda & co na putu za Rivendel

4)Moiraina = Gandalf

Dalje ne mogu da se setim ali ima jos...
 
Da, ali pogledaj i ovo:

1. Potrebna je neka druzina-ne moze 1 covjek sam da ide i da se suoci sa necim takvim
2. Rand & co. su ljudi, a Frodo & co. hobiti (mada to i nije toliko vazno)
3. u Gospodaru se radnja vrti oko Prstena, a u Tocku oko Randa-Ponovorodjenog Zmaja
4. U gotovo svim naucno-fantasticnim knjigama naidjes na nekog snaznog lika koji igra ulogu predvodnika druzine i glavnog oslonca (cak i u Harry Potteru, koji nema ama bas NIKAKVE veze sa epskom fantastikom sreces Dambldora koga 'ladno mozes poistovijetiti i sa Gandalfom i sa Moirainom)
5. Okrug & Dvije Rijeke---->mislim da ih ne treba uporedjivati jer ne napadaju Mirdraali i Troloci to mjesto kao Nazguli Okrug-kao sto znas, u "Hobtu'' je Bilbo pronasao Prsten i donio ga u Okrug, tako da sam predmet zudnje Saurona je Prsten, a ovamo se radi 3 decka, od kojih svaki (sto ostaje nerazjasnjeno skoro do samog kraja Zjenice Svijeta) moze biti Ponovorodjeni Zmaj, ali to naravno Mracni ne zna, tako da neko vrijeme i Met i Perin i Rand mogu biti centar radnje, a u Gospodaru se odmah zna da je FRODO glavni lik i da su mu ostali samo pratnja.
Ne mogu ni ja sada svega da se sjetim, ali, kada stignem, dopisacu. PoZzZ :wink:
 
Shinoda:
Moony Angel:
Ma kako prekopiran ''Gospodar''???
Meni uopste nije, ni jedna glava.... Volim ja dosta i Tolkiena, ali ove su mi mnogo bolje... likovi su osjecajnij, zivahnije je napisano...
E a kod nas ce izaci svih 12 dijelova na Svetog Nikad :cry: MrZiM da cekam na nove dijelove... :cry:
KAko nije...
1)3 izgubljena mladica - Frodo i kompanija (jes da je njih 4 al nema veze)

2)Zive u nekoj zabiti za koju niko ne zna - The Shire!!!

3)Juri ih veliko zlo (troloci i mirdraali) - nazguli jure froda & co na putu za Rivendel

4)Moiraina = Gandalf

Dalje ne mogu da se setim ali ima jos...

Slazem se pre sa Angelom, nego sa Shinodom.
Licno mi se Tocak mnogo vise svidja, a tek sam poceo da ga citam. A veliki sam fan LOTR, o cemu svedoci, si claro, moj nick.
Postoje slicnosti tipa "avanture na putu", ali Tocak Vremena je ocigledno prevazisao Tolkinove "decije bolesti".
Moiraina nije isto sto i Gandalf. Prvo, licno mi se vise svidja carobnica-svestenica nego carobnjak. Valjda volim vise arhetio Artemide :)
Drugo, Gandalf uvek mora biti "u pravu", svi mu veruju, dok Moiraina mora da se stalno bori sa ogromnim nepoverenjem, sto je mnogo zanimljivije.
Ono za zabit je samo delimicno tacno, posto je Shire uvek bio zabit, a hobiti nikad nesto posebno, dok je narod Dve reke potomak ucesnika jedne velike bitke.
Nemojmo zaboraviti da u Tocku druzina ima cak tri zenska clana, dok druzina prstena ima... nula :shock:
I najbitnije - u Tocku vremena ne postoji banalizovana borba na dobro i zlo. Postoje bar tri frakcije, osim svetovnih vlasti koje neveruju nijednoj, ali se u njih cesto infiltriraju sile mraka - dakle: Deca Svetla, Aes Sedai i "lazni" Zmaj.
Osim toga, postoji neki utisak da Mracni polaze neko pravo, a nije samo opsednut vlascu i mrznjom kao Morgot/Sauron.
Sve u svemu mnogo realnije delo, mada mozda ne tako dobro napisano. O kompletnosti sveta opisanog u Tocku Vremena, jos ne mogu dati definitivan sud.
 
Ja sam procitao samo Zenicu sveta. Mnogo mi je bolji od Gospodara. Tolkien smara. Dosadan je. I to sto je neko napomenuo ima vise frakcija. Ali mislim da jeste kopija Tolkina. Ali jbg sva epska fantastika je slicna. To valjda mora tako da bude. Ali bolja kopija. :)
 
Glas Sauronov:
Shinoda:
Moony Angel:
Ma kako prekopiran ''Gospodar''???
Meni uopste nije, ni jedna glava.... Volim ja dosta i Tolkiena, ali ove su mi mnogo bolje... likovi su osjecajnij, zivahnije je napisano...
E a kod nas ce izaci svih 12 dijelova na Svetog Nikad :cry: MrZiM da cekam na nove dijelove... :cry:
KAko nije...
1)3 izgubljena mladica - Frodo i kompanija (jes da je njih 4 al nema veze)

2)Zive u nekoj zabiti za koju niko ne zna - The Shire!!!

3)Juri ih veliko zlo (troloci i mirdraali) - nazguli jure froda & co na putu za Rivendel

4)Moiraina = Gandalf

Dalje ne mogu da se setim ali ima jos...

Slazem se pre sa Angelom, nego sa Shinodom.
Licno mi se Tocak mnogo vise svidja, a tek sam poceo da ga citam. A veliki sam fan LOTR, o cemu svedoci, si claro, moj nick.
Postoje slicnosti tipa "avanture na putu", ali Tocak Vremena je ocigledno prevazisao Tolkinove "decije bolesti".
Moiraina nije isto sto i Gandalf. Prvo, licno mi se vise svidja carobnica-svestenica nego carobnjak. Valjda volim vise arhetio Artemide :)
Drugo, Gandalf uvek mora biti "u pravu", svi mu veruju, dok Moiraina mora da se stalno bori sa ogromnim nepoverenjem, sto je mnogo zanimljivije.
Ono za zabit je samo delimicno tacno, posto je Shire uvek bio zabit, a hobiti nikad nesto posebno, dok je narod Dve reke potomak ucesnika jedne velike bitke.
Nemojmo zaboraviti da u Tocku druzina ima cak tri zenska clana, dok druzina prstena ima... nula :shock:
I najbitnije - u Tocku vremena ne postoji banalizovana borba na dobro i zlo. Postoje bar tri frakcije, osim svetovnih vlasti koje neveruju nijednoj, ali se u njih cesto infiltriraju sile mraka - dakle: Deca Svetla, Aes Sedai i "lazni" Zmaj.
Osim toga, postoji neki utisak da Mracni polaze neko pravo, a nije samo opsednut vlascu i mrznjom kao Morgot/Sauron.
Sve u svemu mnogo realnije delo, mada mozda ne tako dobro napisano. O kompletnosti sveta opisanog u Tocku Vremena, jos ne mogu dati definitivan sud.
aaa... konachno neko i na mojoj strani :D
Mene LOTR odusevljava, ali mi je The Wheel of Time ipak bolji, sta mogu. Procitala sam 3 dijela koja su izasla kod nas, a inace sam uclanjena u http://www.dragonmount.com organizaciju (vrijedi pogledati site je odlican, i to je jedan od najvecih (a mozda i najveci) fan club Tocka Vremena.)
Cula sam sta se sve desava u sledecim dijelovima i sta bi sve moglo da se desi na kraju... brrr... bice me strah da citam, covjek se veze za likovr :shock: :oops: :D
 

Back
Top