koliko traje ljubav bez novca

Da, ali ljubav kao osecanje nema nikakvih dodirnih tacaka sa novcem.
Pogresno je postavljeno pitanje... on je verovatno mislio na drustveni zivot i zivot uopste gde je novac jako bitan za razliku od same ljubavi... za osecanje dobijes osecanje... kakvo god, ali ne u materijalnom obliku.
 
skoro normalan:
sta mislite koliko novac utice na ljubav i da li ako se volite nije vam bitno hoce li vas izvesti u provod,odvesti na more, da li ce te ici svuda busom ili autom...itd... :?: :!: :?:

Ko je vama kriv sto se lepite za sponzorisice koje vas deru?Ja kada nekoga volim non stop mu kupujem poklone,ali vi muskarci odmah pomislite da i vi onda morate nama da uzvratite slicnim ili boljim poklonom,pa cesto i ne zelite da ga prihvatite (cast izuzecima,ne zelim da generalizujem,ali uglavnom je tako).
Kako bih ja volela da uplatim meni i mom decku par dana na planini...ili slicnoj destinaciji,jer znam da on nema love mene da vodi,ali....PONOS!!!!Sto to mrzim!!!
 
Uto, 29. jun 2004 0:47 NOVAC KAO FETISH

--------------------------------------------------------------------------------

Bolesnom coveku treba samo jedna stvar-zdravlje.
Zdravom coveku treba sve ostalo.
Ovo se moze primeniti i na novac. Onom ko stalno, "jedva sastavlja kraj s krajem" vrlo je malo stalo do razmisljanja o necem drugom, osim o novcu.
Novcem se ne moze kupiti sve, ali se "kupuje" vreme
za sve ono u cemu covek uziva.
Novcem se ne kupuje Ljubav. Kupuje se vreme koje ce joj covek posvetiti.
"Vreme je novac", zato mnogi nemaju vremena. Ni za Ljubav...
 
goodfairy:
ja sam naprimer dobijala poklone a malo ljubavi i naravno da sam ga sutnula

pravio se vazan, kao on moze sve da mi kupi

idi bre

ja sam htela ljubav

i nasla sam jednog koji bi mogao mnogo vise da mi kupi nego onaj ali to ne radi zato sto sam ga tako naucila

mnogo drugarica mi govori da sam glupa ali ja sam ustvari srecna



a kupuje mi i slatke male pokloncice a i ja njemu kupujem

tu ti je sustina ljubavi
DA PRUZAS LJUBAV A NE NOVAC I POKLONE!

Ma ne razumemo se! znaci ovako ja volim nju iskreno,ona mene voli i ja sam apsolutno siguran u to, ne trazi mi nista(u materijalnom smislu) i govori da je to (medjusobno razumevanje i postovanje) dovoljno za srecu -OK ,medjutim ja sam tuzan i nezadovoljan sto osoba meni najmilija mora da ide autobusom na posao, mora da radi posao koji je malo placen, ne mogu joj kupiti cak ni neke normalne stvari a kamoli glamur itd... znaci jadan je to osecaj kad si nasao pravu ( a vec dugo smo zajedno)a nemas da joj pruzis sve sto zelis jer je zasluzila svojom iskrenom ljubavlju. ili sto bi rekla moja baka "lep ti lepa ja a sta cemo za veceru" znaci ljubav je siromasna bez novca ma koliko iskrena bila ili? :?: :!: :?:
 
kojote:
Uto, 29. jun 2004 0:47 NOVAC KAO FETISH

--------------------------------------------------------------------------------

Bolesnom coveku treba samo jedna stvar-zdravlje.
Zdravom coveku treba sve ostalo.
Ovo se moze primeniti i na novac. Onom ko stalno, "jedva sastavlja kraj s krajem" vrlo je malo stalo do razmisljanja o necem drugom, osim o novcu.
Novcem se ne moze kupiti sve, ali se "kupuje" vreme
za sve ono u cemu covek uziva.
Novcem se ne kupuje Ljubav. Kupuje se vreme koje ce joj covek posvetiti.
"Vreme je novac", zato mnogi nemaju vremena. Ni za Ljubav...

BRAVO ovo je upravo smisao teme o kojoj sam zeleo cuti vasa cenjena misljenja a ne o kupovini ljubavi za novac itd...
 
skoro normalan:
kojote:
Uto, 29. jun 2004 0:47 NOVAC KAO FETISH

--------------------------------------------------------------------------------

Bolesnom coveku treba samo jedna stvar-zdravlje.
Zdravom coveku treba sve ostalo.
Ovo se moze primeniti i na novac. Onom ko stalno, "jedva sastavlja kraj s krajem" vrlo je malo stalo do razmisljanja o necem drugom, osim o novcu.
Novcem se ne moze kupiti sve, ali se "kupuje" vreme
za sve ono u cemu covek uziva.
Novcem se ne kupuje Ljubav. Kupuje se vreme koje ce joj covek posvetiti.
"Vreme je novac", zato mnogi nemaju vremena. Ni za Ljubav...

BRAVO ovo je upravo smisao teme o kojoj sam zeleo cuti vasa cenjena misljenja a ne o kupovini ljubavi za novac itd...
Hvala...
8)
 
jadan je to osecaj kada nemas para, a imas pored sebe osobu kojoj bi i svoj zivot poklonio!
neznam kako se osecaju cure, ali se meni desavalo da se osecam jadno kada nemogu da joj priustim nesto sto bih jako zeleo!

bio sam u prilici da mogu da izvadim novcanik i da kupim ex-curi dzempercic od stotinak dem . setali gradom i njoj se tako dopao da prosto nisam mogao da odolim.
neznam ko je bio zadovljniji posle toga, ona je bila presrecna zbog poklona a ja sam uzivao dok je gledam tako srecnu!
u sustini prava cura ne gleda vrednost poklona, obraduje se i kada joj poklonis simce, ali... ti bi verovatno zeleo da joj priustis mnogo vise, a nemozes!
e da se ne lazemo to je gadno!
bar meni
 
Usamljena mala:
skoro normalan:
sta mislite koliko novac utice na ljubav i da li ako se volite nije vam bitno hoce li vas izvesti u provod,odvesti na more, da li ce te ici svuda busom ili autom...itd... :?: :!: :?:

Ko je vama kriv sto se lepite za sponzorisice koje vas deru?Ja kada nekoga volim non stop mu kupujem poklone,ali vi muskarci odmah pomislite da i vi onda morate nama da uzvratite slicnim ili boljim poklonom,pa cesto i ne zelite da ga prihvatite (cast izuzecima,ne zelim da generalizujem,ali uglavnom je tako).
Kako bih ja volela da uplatim meni i mom decku par dana na planini...ili slicnoj destinaciji,jer znam da on nema love mene da vodi,ali....PONOS!!!!Sto to mrzim!!!

ej usamljena, ja bi ladno mogao da ti budem decko! lepo primam poklone, a ponosa nemam! jednom recju idealan! :D
 
Fora sa novcem je... kada prestanes da se brines o njemu i kada trosis kao lud - on se oduvek negde pojavi. A kada se stisnes - novca nikad dovoljno. I bolje je za privredu da trosite - ali ne vise nego sto zaradjujete! Da i kupujte domace - ono sto valja i sto se pravi u Srbiji... a mnogo sta se pravi...

Zato, u razmisljanju sa novcem treba misliti kao o otvorenom dlanu. U otvoren dlan moze da se se stavi novac, ali i da se uzme sa njega. Lubav je ista takva. Treba voleti "otvorenim dlanom"... pustiti da vam neko da ljubav ali i da uzme, malo vase ljubavi.

Da li je novac preduslova za ljubav?! Ne. Novac pruza samo izbor - sve ostalo ostaje isto. Kao i sa svim drugim stvarima u zivotu, izmedju novca i ljubavi treba umeti napraviti balans... a nacin zaradjivanja novca moze da doprinese i samopouzdanju, sto je jako bitno... za zdrav razvoj mladih...
 
peach:
skoro normalan:
sta mislite koliko novac utice na ljubav i da li ako se volite nije vam bitno hoce li vas izvesti u provod,odvesti na more, da li ce te ici svuda busom ili autom...itd... :?: :!: :?:
NE UTICE NA LJUBAV NI MALO! SAD,AKO TU NEKO IMA I NEKE DRUGE CILJEVE... :roll:
Aha,ne utice,a ti bi bas nasla decka/muza/sta god, s kojim ces da krpis kraj s krajem od prvog do prvog i jedes ceo zivot hleb i pastetu,e da i moci ces samo da setas negde(ako budes imala za cipele),ma sigurno,verujem ti,samo ne znam koga foliras sebe ili druge?!? :roll:
 
Moze biti veoma bitan...Para na paru ide,tako je oduvek bilo,ali uvek se nadje neki izuzetak koji se inati sistemu,da li iz ljubavi ili ko zna koje pobude.Lako je navici prosjaka na pun novcanik,ali bogatasa na prazan-jako tesko.Dakle-tip koji ima kesa uvek ce biti privlacniji ribama od onog sto se u 30-toj voza na babinom biciklu.Nije tu u pitanju samo novac-kroz njega ribe sagledavaju vase mogucnosti da se snadjete u zivotu i odrzite na povrsini,i da najzad procenjuju da li ce zbog vase nesposobnosti morati da radi na pijaci i slicno.
 

Back
Top