Starudija!!!

buzak

Zainteresovan član
Poruka
149
Već danima pokušavam da instaliram win95 na HDD WD Caviar 2635 (640 MB) ali bezuspešno.Inače komp je(P1,266 Mhz,64 RAM).Kad pokušam da ga formatiram on izbaci:FORMAT NOT SUPORTED ON DRIVE C:
FORMAT TERMINATED.Šta raditi?Lokalni serviseri neće ni da čuju za P1.
 
buzak:
Već danima pokušavam da instaliram win95 na HDD WD Caviar 2635 (640 MB) ali bezuspešno.Inače komp je(P1,266 Mhz,64 RAM).Kad pokušam da ga formatiram on izbaci:FORMAT NOT SUPORTED ON DRIVE C:
FORMAT TERMINATED.Šta raditi?Lokalni serviseri neće ni da čuju za P1.

evo ja cu drage volje da cujem za PI .. javi se na privatni da se dogovorimo
 
O instaliranju Win 98 nema ni govora,jer HDD kasnije treba da ide u još slabiju mašinu koja ne podržava Win 98,što se boot- a tiče pokretao sam ga pomoću startup diskete(bar je tako bilo sa ranijim instalacijama Win 95 na sadašnjim kršinama a mnogo ranije 90 i neke god. pravim mašinama) i dalje čekam neki odgovor.Pozdrav!!! :) :)
 
pa u kom file sistemu je trenutni format....

u svakom slucaju, stavi HDD na neku drugu masinu, pa ga (preko partition managera recimo) formatiraj u FAT16, pa onda probaj samu instalaciju
 
buzak:
O instaliranju Win 98 nema ni govora,jer HDD kasnije treba da ide u još slabiju mašinu koja ne podržava Win 98,što se boot- a tiče pokretao sam ga pomoću startup diskete(bar je tako bilo sa ranijim instalacijama Win 95 na sadašnjim kršinama a mnogo ranije 90 i neke god. pravim mašinama) i dalje čekam neki odgovor.Pozdrav!!! :) :)
stare ploce nisu ali ako ima 266 mhz cpu onda je to novija ploca koja to podrzava
 
Ljudi nećete verovati šta sam uradio,mada sam sve više u vezi ovoga pesimističan,skopčao sam HDD na moju četvorku.Bios ga je prepoznao ali podizanje Win XP je malo duže trajalo.Međutim u My Computer WD Caviara nema, probao sam i u Control panel traženje hardvera i ništa , e onda sam se setio programa Particion Magic 7 pro.Pred kraj instalacije program mi je tražio dve prazne diskete (floppy),da bi na njih kreirao fajlove potrebne za rad (bar ja tako mislim) u MS-DOS na moje veliko iznenađenje.Kad sam startovao program odmah sam primetio da ga ovaj program vidi ali kao UNALLOCATED.Naravno,probao sam da ga formatiram u FAT, dođe do 31% i izbaci: ERROR #986 Unable to get information for the specified partition.I tako više puta ali ništa.Možda sam negde napravio grešku ili sve ovo sa ovim HDD nije moguće uraditi u okviru Windowsa.Probaću još da ga skopčam na jedinicu(PI)i da probam sa tim disketama mada sve više sumnjam da mu je konačno odzvonilo. :cry: :cry:
 
sonne:
Kad_LupimLupim:
Obersturmfuehrer:
Kad_LupimLupim:
Bogami, ploce iz tog vremena nisu podrzavale boot sa CD-a...

otkud ti to?
Licnog iskustva. Boot sa CD je podrzan u vreme P2 i to cak ne u startu.

Ja sam onda verovatno imao neke hibridne ploce???
Ko ce ga znati!

ja sam na Slot1 ploči imao cd boot, ali bilo je mnogo sličnih koje ga nisu podržavale

a partition magic treba da se pokrene sa tih disketa
 

Back
Top