nesigurnost = prirodnost?

LPhoklica:
Ovde je rec o prirodnim i izvestacenim ljudnima.
***
Dakle, da li je svaka nesigurnost prirodna i sta nas to cini prirodnim...a sta izvestacenim?


Svaki osecaj kod coveka je prirodan! Zar se nije svaki covek bar nekad u svom zivotu osecao nesigurno?! Nema u tome niceg loseg,ako se prevazidje,naravno! I ne mislim da je covek koji je nesiguran izvestacen, pre uplasen! "Izvestaceni", mislim da su to ljudi koji pate od nekog komleksa ,najverovatnije vise vrednosti ,sto je opet u psihologiji prirodno!
 
zainteresovana:
A šta je to neprirodno, tj. tuđe ljudskom reagovanju?

Pokusacu da odgovorim.
Svaki covekov gest, reagovanje moze da bude izvestaceno.
Kada covek cesto menja glas, pravi neke neobicne face, a nije glumac, ta je osoba izvestacena. Pogledaj na prier ove nase voditeljke, vidim kros njihovu glumu, i to sto vidim ocigledno nije nista prirodno...
...
Zamisli svakodnevnu situaciju, drugarica ima novu uzasnu frizuru, a ti... ti se iznenadis, nasmejes i kazes joj da je prelepa i jos je i pitas kod kog frizera je bila.
To je naravno laz...
a sad da li su sve ljudske lazi, odraz izvestacenosti ili ne, to je vec druga prica...
 
Izvestacen je onaj ko se TRUDI da bude originalan.Svaki svestan pokusaj originalnosti je osudjen na propast i smesan je...Originalnost je SPONTANOST i PRIRODNOST!!!PRIRODNOST JE LEPOTA!!!A LEPOTA JE NESVESNOST O TOME!!!Cim neko postane svestan svoje lepote i atipicnosti retko moze da ostane ravnodusan(za to je potrebna neverovatna sirina),i da se ne promeni u pogledu svih stvari a to rezultira gubitkom vrtednosti i sto je najgore upravo te individualnosti koja je bila uzrok te lepote !!! ZATO LJUDI, BUDITE ONO STO JESTE(PRIRODNI) I BICETE NAJJACI I NEJLEPSI NA SVETU JER COVEK JE SAMO JEDAN NEPONOVLJIV U PROSTORU I VREMENU !!!!! POZZZ :) :) :)
 
LPhoklica:
Ovde je rec o prirodnim i izvestacenim ljudnima.
***
Dakle, da li je svaka nesigurnost prirodna i sta nas to cini prirodnim...a sta izvestacenim?

Nije svaka nesigurnost prirodna, jer nekad se taktizira nesigurnost....

Dali je svaka spontana nesigurnost prirodna....Jeste..
Dali vremenom prodje, verovatno....
Uostalom devet puta izveštačen , polako zaboravlja kako izgleda orginal...I tada nikome nije više jasno šta je orginal....
 
DisMisaL:
Ukratko, ponavljajte sebi kako ste ruzni da bi bili sretni.

Pa dobro sa takvom povrsnoscu mislim da se ne prilazi ni kulinarstvu a kamoli ovakvim temama.Ako te mrzelo da citas onda ne komentarisi ako pak nisi razumeo onda ja stvarno nista tu ne mogu,samo mogu reci da sa si potpuno promasio sustinu.

Mozda predlog"citaj vise"ne bi bio na odmet!!!
:)
 
OK, ponavljaj sebi kako nisi dovoljno lepa (nisam ni mislio na fizicki izgled), svaki dan radi na poboljasanju sebe, trudi se da budes nesigurna, nemoj shvatati svoje vrednosti cak ni kada ti drugi pocnu da ih nabijaju na nos, idi putem bez utvrdjenog odredista,...

Moze se i reci "pazi sta sve citas"
:wink:
 
Sta se odmah ljutis, to je bilo zbog ovoga
dollores:
Cim neko postane svestan svoje lepote i atipicnosti retko moze da ostane ravnodusan(za to je potrebna neverovatna sirina),i da se ne promeni u pogledu svih stvari a to rezultira gubitkom vrtednosti i sto je najgore upravo te individualnosti koja je bila uzrok te lepote !!!
Licno smatram da svi postajemo svesni sopstvenih vrednosti od onog trenutka kada dodjemo u kontakt sa drugima, i da u skladu sa njima gajimo svoj nacin ponasanja. Neki su nesigurni, ali to ne znaci da su ujedno i prirodni, ili neprirodni, ili vec kakvi, vec samo da su uplaseni i da ne umeju da zive sa svojim strahovima. A reci da neko gubi sebe kada postane svestan sebe, pritom ostavljajuci jako malu marginu za neke 'nadljude' kojima uspeva da ostanu specificni i neiskvareni mi zvuci glupo. Uostalom sta je originalnost. Da li ste culi izreku kako je poslednja nova rec izgovorena jos u Staroj Grckoj? Svi smo mi skupina mesa, kostiju i iznutrica, misli, osecanja, znanja i secenja koja se ponavljaju iz generacije kroz generaciju.
 
LPhoklica:
Dismisal,
sigurno necu sebi reci da sam ruzna :mad:
Bas suprotno, recicu sebi da sam lepa i trudiccu se da uvek budem sve bolja i bolja...
Trudicu se da u svom karakteru korigujem ono svo mi smeta i da pozitivno uticem na druge...

:)

Хммм..ако се будеш толико ТРУДИЛА да будеш нешто што ниси ( то јест другачија него што јеси ), нећеш ли постати ''извештачена''?
 
Hellen:
Хммм..ако се будеш толико ТРУДИЛА да будеш нешто што ниси ( то јест другачија него што јеси ), нећеш ли постати ''извештачена''?

Hoces da kazes da je bolje sebi da kazem da sam ruzna, nego lepa??
***

Bila bih izvestacena kada bih postala preveliki narcis i to otvoreno pokazivala. Time sto kazem da sam sama sebi ok, je zato da bih probudila (u) sebi samopouzdanje, a ne izvestacenost! :cool:
 
LPhoklica:
Hellen:
Хммм..ако се будеш толико ТРУДИЛА да будеш нешто што ниси ( то јест другачија него што јеси ), нећеш ли постати ''извештачена''?

Hoces da kazes da je bolje sebi da kazem da sam ruzna, nego lepa??
***

Bila bih izvestacena kada bih postala preveliki narcis i to otvoreno pokazivala. Time sto kazem da sam sama sebi ok, je zato da bih probudila (u) sebi samopouzdanje, a ne izvestacenost! :cool:

Covek i treba da ceni i voli sebe da bi bio zadovoljan sobom i svojim zivotom!Tu si u pravu, ali smatram da ako je neko narcis nije izvestacen jednostavno je narcisoidan!Zaljubljen je u samog sebe a to ga ne cini izvestacenim...Opet, mislim da su izvestaceni ljudi oni koji pate od nekog kompleksa ,koji se trude da se istaknu i tim svojim trudom gube svoju prirodnost, identitet...jedino zalosno u svemu tome je to sto je to toliko ocigledno da su takvi ljudi uglavnom smesni i njihov cilj ih u stvari odvodi na sasvim drugu stranu...a oni jedva da su svesni toga...
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Кулиража:
mackica ns:
''Ne sanjamo svi jednako, i to nikome ne smeta.
A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?''
Mozda zato sto budni imaju jedan jedini zajednicki svet, dok oni koji spavaju okrecu se svaki svome vlastitome 8)

Tvoj i moj svet nisu ni isti, ni zajednički. Kako u snovima, isto i na javi. Svi smo mi po jedan ceo svet.

P.S. Nisam mislila bukvalno 'tvoj i moj', nego ničiji.
 
professional:
pa da ne mesamo babe i zabe :lol:
jedno je osoba nesigurna :arrow: zbog svog fizickog izgleda, svoje spoljasnosti a nesto sasvim drugo osoba kod koje nesigurnost potice od ne znanja ili bolje receno nedostatka duhovnih, unutrasnjih vrednosti :lol:
ps
sto gluplji :lol: to sigurniji :lol:

Epa upravo o tome ja govorim ako jos dodamo i da ta osoba ima lep fizicki izgled ,okolina je obrala bostan,posta ta osoba smatra da je to jedino i dovoljno.A vrednosti totalno izmestene i okolina misli isto,pa je njoj dovoljno upravo to da bi postigla mnoge stvari u zivotu!!!Zar nismo zakljucili da je negativna selekcija uzela maha....

Mislim da sam malo priblizila predhodni post i oblasnila sat mislim!!Pozz :wink:
 

Back
Top