borilacki sportovi u medijima

K

kom1

Gost
Dali mislite da borilacki sportovi nisu dovoljno zastupljeni u medijima i uopste pojedinacni sportovi?Zar nemislite da je previse fudbala i kosarke i ostalih sportova sa loptom?Nije da imam ista protiv ovih sportova ali mislim da treba vise prostora da se da ostalim sportovima!!!
 
da mislim...kod nas imas prenos srpske znj lige u fudbalu ali zato nemas prenos svetskog prvenstva u box-u,kickbox-u,k-1,muay-thai-u,judo-u,bjj...i tako dalje...

..isto tako smaraju sa nekim nasim debilnim fudbalerima..milioniti intervju sa bukvalno istim pitanjima...

...pa daj bre kad je bilo svetsko u box-u gotovo da nije bilo prenosa...morao sam da se informisem preko net-a i novina..uzas
 
Vec smo na tu temu pricali nasiroko. Na zalost zastupljenost u medijima je direktno proporcionalna novcu koji se oko nekog sporta vrti.

I da ne propustim priliku da kazem svoje misljenje da je Duci Simonovic u pravu, da se finansijski pumpaju samo sportovi koji sluze da odvlace paznju choporu a ne oni koji podizu fizicko i zdravstveno stanje pojedinca na visi nivo. U krajnju ruku i sposobnost za samoodbranu i odbranu bliznjih sto je slucaj sa borenjem.
 
pa dobro to jeste..lakse je manipulisati gomilom ako ih zaglupis..

...ok sto ljudi prate italijansku,englesku,nemacku ligu u fudbalu...tamo se i igra fudbal...ali ovde kod nas uzas...

...mada ovde kod nas ljudi su toliko primitivni da ih ne zanima nista osim fudbala i ponekad kosarke...pa cak se ni olimpijada ne prati vise ovde kod nas...

..ne kazem ja da treba da se prate samo borilacki sportovi..ali ovde kod nas se ne prate drugi sportovi samo fudbal
 
Pamet u glavu.Zanemariti medije i svako u svoj kraj,u klub i,slobodno,u susedni klub.Srecom,tu nam je internet,spiskovi klubova,komuniciranje,dogovaranje,druzenje,ali sve to ako ne mislimo na pare nego samo na sport,ko voli (kao nekad,kad smo bili siromasni i nismo znali sta su pare).Entuzijazam i inicijativa pojedinca.Tako ce se i ostali ugledati.Drugi nacin ne postoji.
 
A cak i kada se nadje neko da napravi reportazu o nekom sportu/vestini, posalju ti novinara koji nema veze s mozgom i napravi ti urnebes. Evo u jucerasnjem (04 februar 2005) Glasu objavljena reportaza o Sistemu, i umesto da se nesto pametno napise o tome sta sve takav pristup nudi u savrmeneoj formi vezbanja, oni se uhvatili za KGB i Specnaz, pa i to u sasvim sumanutoj formi. Havarija!!! Posle se pitamo zasto laicka javnost ima iskrivljenu sliku o samim sportovima i njihovim vezbacima.
No dobro, evo ponovo smo dobili specijalizovan casopis za nasu tematiku, zove se Tatami. Prvi broj je ... pa, prvi broj. Nije lose, ali se ja nadam da e biti i mnogo bolje, ali da bi doslo do dalje i bolje, trebalo bi ljude podrzati na najjednostavniji mouci nacin, a to jeda svako od nas kupi po jedan primerak, tek da ih motivisemo da rade.
Uygred, nemam nista od reklame, niti imam rodbinske ili poslovne veye sa njima, premda poynajem neke od clanova redakcije. Samo smatram da smo mi ti koji treba da doprinesu razvoju sredine na konkretan nacin, a to je to - kupovinom, i konstruktivnim predlozima i kritikama na adresu redakcije.
 
E ono sa Glasom Javnosti je stvarno bruka.

Znaci ja da se trudim ne bih mogao onako da izvrnem sve sto mi je receno, tacno da hocu nekoga i da namerno ostetim.

Ali sta da se radi kad oni moraju da spomenu ruske spijune, ameriku, da je to novo kod nas, specijalce koji se sunjaju u Beslanu i slicno.

Danas u klubu citam novine i nadjem jedan interesantan clanak, taman zaustim drustvu da skrenem paznju na njega i procitam odlomak kad provalim da sam sa police uzeo Glas. Zayebi brate, dno dna su.
 
Izlisno je i spominjati koliko nasih ljudi imaju dobar ugled u evropi, a kod nas se i ne cuje za njih. O sjajnim karatistima i karatistkinjama pisu dnevne novina kada ih izmoli trener ili klub, a intervju rade uglavnom zenske novine. I eto sad Tatami, eventualno. Steta...
 
Zalosno je kad vidis koliko se fudbaleri forsiraju u medijima a ne postizu nikakve rezultate.Moj klub ima love dovoljno samo da nam obezbedi da idemo na takmicenja(po Srbiji),a na fudbal se baca ABNORMALNO mnogo para! :x
 

Back
Top