Ne mogu da prebacim slike sa digitalca na komp

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Imam Samsung Digimax 340 sa USB kablom i softverom, na starom kompu (PII) nije bilo problema. Sad sam dobila nov komp, pokusala sam da instaliram drajver sa cd-a ali je sistem javio da XP vec ima drajver. Kad povezem aparat sistem prepozna hardver, pita me da li zelim da otvorim, snimim slike itd., pojavi se 'removable disk' ali to je sve. Ne mogu uopste da ucitam slike, za 2 USB ulaza pozadi dobijem "unrecoverable plug-in error: the file S3400001.jpg is corrupt and causing plug-in errors" i aparat se zamrzne tako da moram da vadim baterije da bih ga iskljucila. Druga dva ulaza sa strane javljaju "H: not accessible due to I/O device error".

Ne moram ni da spominjem koliko me ovaj problem iritira jer je fotoaparat ispravan a sad prakticno ne mogu da ga koristim.
 
Cek cek cek,stani malo.Prvo rekla si jedan veliki apsurd:cas ti daje opciju za kopiranje slika i prebacivanje u komp pa onda kazes da ti pokazuje samo removable disc.Ta dva ne idu zajedno.

XP sam po sebi ima drajver i kada prikopcas USB na aparat i u komp,izbaci ti jedan prozor u kome ti komp nudi par opcija kako zelis da otvoris te fotke,mislim nazovimo to tako jer sa davno to radio na taj nacin pa se ni ne secam sta tacno pise.Uglavnom,opcija koju treba da izaberes je Scanner and Camera wizard.Kada kliknes na nju dobices pregled slika na aparatu i dalje samo sledi uputstvo,lagano je,nema sta da pogresis.

Samo jedna napomena! Mnogim ljudima pa i meni se desavalo da racunar sa XP windowsom izbacuje kojekakve greske kada pokusavam da skidam slike prvo prikopcavajuci USB u komp pa tek onda ukljucivanjem fotoaparata.Mislim u svim uputstvima pise da se tek na kraju kada je sve prikopcano ukljucuje aparat.Problem sam resio tako sto sam prikopcao USB u racunar,ukljucio fotoaparat i stavio ga na playback mode i tek onda ga tako ukljucenog prikopcao na USB.Pokusaj pa mi javi sta si uradila.
 
neupucena:
Imam Samsung Digimax 340 sa USB kablom i softverom, na starom kompu (PII) nije bilo problema. Sad sam dobila nov komp, pokusala sam da instaliram drajver sa cd-a ali je sistem javio da XP vec ima drajver. Kad povezem aparat sistem prepozna hardver, pita me da li zelim da otvorim, snimim slike itd., pojavi se 'removable disk' ali to je sve. Ne mogu uopste da ucitam slike, za 2 USB ulaza pozadi dobijem "unrecoverable plug-in error: the file is corrupt and causing plug-in errors" i aparat se zamrzne tako da moram da vadim baterije da bih ga iskljucila. Druga dva ulaza sa strane javljaju "H: not accessible due to I/O device error".

Ne moram ni da spominjem koliko me ovaj problem iritira jer je fotoaparat ispravan a sad prakticno ne mogu da ga koristim.
To sto racunar prepoznaje faotoaparat kao promenljivi disk, to je ok, i to znaci da ti stvarno ne treba drajver.I pored toga, probaj da ga ponovo instaliras, to bi trebalo da ti dozvoli xp.
to sto ti kaze da je fajl S3400001.jpg .....to je ima slike koje je sam aparat dodelio, a to u prtevodu znaci da taj fajl stvarno ima neko ostecenje.-dali se to desava sa svim slikkama ili samo sa tom? probaj da instaliras softver koji ide uz aparat, on obicno omogucavba manipulaciju i delimicnu obradu slika.javi sta si uradila.
 

Back
Top