УКИДАЊЕ ПОРОДИЦЕ!

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Нови «Породични закон», који Скупштина треба да усвоји по хитном поступку, направиће криминалца од скоро сваког родитеља у Србији.

Дете ће тако, рецимо, имати право да се обрати суду, да надлежнима "оцинкари" родитеља који га, на било који начин, малтретира, те да по, "нарочито хитном поступку", добије заштиту, да се, на пример, одвоји од родитеља насилника и да добије старатеља.

Дакле, ако неки родитељ удари по туру своје дете, зато што је правило проблеме, оно ће га тужити суду. Докле нас овакав закон води? Одговор се налази у јучерашњем «Гласу Јавности»:

‘’Када, рецимо, пијани муж вређа, прети, а да не кажемо туче укућане, он ће, по хитном поступку, бити ИЗБАЧЕН ИЗ СТАНА. МАКАР БИО И ВЛАСНИК.’’

Уместо да добије одговарајућу затворску казну, насилнику ће, противно Уставу, бити одузета имовина. Ово је чист марксизам: УКИДАЊЕ ПРИВАТНЕ СВОЈИНЕ!

Овим Законом ће родитељи изгубити сваку контролу над сопственом децом, јер, рецимо, каже се да ће дете имати право да бира школу који жели да похађа, и то мимо воље родитеља. Дакле, ако родитељи не могу детету да приуште школовање тамо где би оно желело, па су принуђени да га упишу негде другде, оно ће имати право да их тужи! То ће неминовно довести до отуђења деце од родитеља, а влада ће постепено преузети родитељску улогу.

По свему судећи, овај Закон спроводи у дело намере комуниста, које су записане у "Комунистичком манифесту":

«Укидање породице! Чак и крајњи радикали се згражавају над овом намером комуниста.»
 
Ma nemoj da se nerviras.

Da li si video tek zakon o saobracajnim prekrsajima koji ce se sabirati bla bla i i ako se ne vezes dovoljan broj puta ODUZECE TI AUTO.
E bas da ih vidim kako ce da mi ga oduzmu.

Jbga ja nemam dete al imam auto pa svako o svojoj muci ! A pride i ne pravim prekrsaje. :?

A zamisli tek da imam dete ne smem ni da pomislim... :wink:

Ovo je sve banalizovano.Malo sale ne skodi.

Tako nam je kad debili kroje kapu u ovoj drzavi... :lol:
 
mozda vlada nije obavestena o tim desavanjima u skupstini i mozda nisu povezali da ako usvoje zakon to moze uticati na zivote ljudi, pa znate da oni nista ne znaju dok nas ne udari zesce, a onda se jos i iznenade...
kad ce da nestanu , ljuuuuuuuuudi
pistaljke u ruke
 
Cudi me samo kako niste primetili da je taj "komunisticki manifest" poodavno na snazi u kapitalistickim zemljama... Jos da dodam da je u srpskim brakovima doprinos zenske strane najcesce nevidljiv - sve je kao zajednicko, ali na papiru - samo njegovo... koliko nekretnina, automobila i sl. je upisano na njeno ili na oba imena? Nemojte mi samo reci da manje od 5 % zena u Srbiji moze da tvrdi pravo (su)vlasnistva nad nekretninom ili autom.

Dete nije vlasnistvo roditelja, iako je to na Balkanu duboko uvrezeno misljenje. Ja znam za slucajeve gde su roditelji deci birali i fakultete, a ne samo srednje skole... to je najgrublje negiranje licnosti koja postoji i u uzrastu od 15 godina (i mladjem).

Predlog zakona je u skladu sa zakonima koji vaze u EU, samo ja nazalost verujem da nece biti primenjivan u praksi, cak i ako ga usvoje.

Sto se tice voznje i automobila, u EU postoje "probne dozvole", postoje tacke za prekrsaje... jedino za oduzimanje vozila nisam sigurna.
 
Па, ако хоћемо ''у Европу'' морамо да прихватимо све њихове законе! ( Само ме живо копка како ће они да се спроводе у пракси у земљи Србији ! :wink: )
Читала сам скоро да у Немачкој деца имају законом загарантован минимални џепарац који је за све једнак! Он важи и за родитеље који су социјални случајеви, чак и они морају да детету обезбеде тај износ за џепарац!
:roll:Ако не поштују то, деца имају право да их туже!
 
Zapoceta tema je najgrublka misinterpretacija pomenutog zakona u najproizvoljnijem i najlicnijem smislu! Naravno da nasilnika ocekuje i zatvorska kazna (u trajanju od 3 do 5 godina cak!) ali i naravno da ce se nasilnik udaljiti iz porodicne sredine (ne, valjda treba on da ostane u stanu a zena i dete koje maltretira treba da idu na ulicu, jer zaboga - on je vlasnik?!?!?! Svasta!)

Gospodin koji pokrece ovakve teme bi trebalo malo vise da se bavi zvanicnim (a posebno nezvanicnim i nigde zapisanim!) statistikama koliko je srpska porodica ugrozena zastrasujucim brojem porodicnih nasilja (koje po pravili u najcesce kao izvrsitelja imaju muskarce, tj. oceve i muzeve po principu 'batina je iz raja izasla!'), uzasnim brojem incesta i seksualnih zlostavljanja, silovanja u braku (koje je valjda sasvim normalna stvar, jer oni su u braku, je l' da, a ona mora da 'oce onda kad se njemu prohte, da ne kazem - digne!), i jos vecim brojem alkoholicara i psihickih bolesnika koji u svojoj bolesti ne biraju objekat maltretiranja i izivljavanja, a niko ih i nicim ne moze prisiliti na lecenje (jer su zaboga punoletni i imaju svoja prava!).

O pravima deteta i zrtava porodicnog nasilja niko do sad kod nas nije brinuo i najzad su doneti zakoni koji se bave porodicnim nasiljem i nasiljem prema deci, i hvala Bogu milome da su najzad usvojeni ili su pred usvajanjem, nadam se da ce u narednih 5 godina poceti da se konocno u potpunosti i implementriraju!

A PORODICA treba da ima svoju svrhu, koja svakako nije u davanju prava nasilniku da pod velom reci PORODICA ili BRAK zlostavlja i maltretira one koji su krvlju ili ugovorom vezani za njega! Ako to predstavlja PORODICU, onda sam svakako za to da se takve porodice ukinu, i to sto pre, jer predstavljaju izvor ciste patologije i ludila!
 
pcelica:
mozda vlada nije obavestena o tim desavanjima u skupstini i mozda nisu povezali da ako usvoje zakon to moze uticati na zivote ljudi, pa znate da oni nista ne znaju dok nas ne udari zesce, a onda se jos i iznenade...
kad ce da nestanu , ljuuuuuuuuudi
pistaljke u ruke

da ne bih bila pogresno shvacena, ja sam ovo malo iskoristila da 'pohvalim' nasu vladu daleko od toga da mislim da je zakon los, jer deca su nesto neprocenjivo i ako ih neko iz njima najblize okoline ugrozava, mora se reagovati.

pre par dana sam sedela u grinetu i ulazi klince od nekih 4-5 godina, kapa na glavi, relativno pristojno obuceno i plava sljiva na oku, trazi pare, ja rovarim po tasni a ona seda i grabi neki keks i trpa usta, smrzla sam se od prizora, dajem joj pare i pitam kako se zove
kaze dragana, ja mislila da je decak u pitanju kad ono devojcica, rekoh odakle ti ta modrica na oku, kaze mama me tukla, kaze ima i tatu i tu presta da prica o tome,
strasno ona ne zna za bolje, ona ne zna da trebaju roditelji da je vole, ona zna samo za ovo sto ima, i pored svega toga osmeh sa lica joj se ne skida. nemozete ni da zamislite kako sam se osecala nakona ovog susreta :cry:
ljudi gde ja da odvedem takvo dete, kod koga, a da znam da nece zesce da naebe jer je reklo da ga mama taba, mislim ako ga vrate roditeljima
 
Ma znas sta pcelice, ne mozes nigde da je odvedes, nazalost, jer kod nas u drzavi i kad se izglasa neki nov zakon - on se ne implementira! Eto ti na primer zakon o zabrani prodaje duvana i alkohola maloletnicima! Je l' neko u zivotu video da se taj zakon sprovodi??! Niko!
Ja radim sa decom i omladinom pa znam to malo bolje nego drugi - koliko zlostavljanja, koliko nasilja, aklkoholicarskih brakova, bolesti zavisnosti kod osnovnoskolske omladine, koliko zanemarivanja dece, ma to je bre uzas da ti se smuci! Svaki dan ili bar svaki drugi saljem dopise Centru za socijalni rad i prijavljujem zlostavljanja i zanemarivanja i maltretiranja......dusa mi se na komadice kida, po tri dana ne mogu da se saberem posle toga...I nista uglavnom. To tako stoji u centru, razvlaci se, oni sto nesto kao zamasu kaziprstom na roditelje, sto ne, ako ikad slucaj dospe dao suda to se razvlaci godinama....Da se ispovracas!
 
WithdrawnWater:
Ma znas sta pcelice, ne mozes nigde da je odvedes, nazalost, jer kod nas u drzavi i kad se izglasa neki nov zakon - on se ne implementira! Eto ti na primer zakon o zabrani prodaje duvana i alkohola maloletnicima! Je l' neko u zivotu video da se taj zakon sprovodi??! Niko!

Klinci u Srbiji mogu sasvim neometeno da kupe alkohol i cigarete... a obrazlozenje koje sam par puta cula je bilo "pa mozda su dete poslali roditelji da im kupi". Dok sam zivela u Srbiji valjda se i meni nekako podrazumevalo kao najnormalnije da roditelji jos od osnovnoskolskog uzrasta salju decu u kupovinu - hleba, novina, mleka itd... nakon nekog vremena od dolaska u ovu zapadnoevropsku zemlju u kojoj trenutno zivim primetila sam da u supermarketima uopste nema dece, osim male koju roditelji voze na kolicima i eventualno starijih tinejdzera. Ovde deca jednostavno nisu servis koji ce da trkne caskom do prodavnice po cigarete ili bilo sta. A ne jednom sam bila svedok situacije kada kasirka koja nije sigurna u uzrast kupca sa flasom pica trazi na kasi licna dokumenta.
 
pcelica:
znam da zvucim kao iz bajke ali ja bih uvela dozvolu za roditeljstvo, brate ako ne umes da volis i nisi svestan sta su deca, ne mozes da ih pravis.

Hej pa ti čitaš misli!!! :D
Ja sam pristalica teorije da za roditeljstvo treba uvesti dozvolu!
Zastrašujuće je šta se sve radi sa decom i kakve sve budale dopuštaju sebi da ih imaju, pa da dignu ruke od njih. Manje više što su svoje živote već upropastili, nego moraju još i dečije.

Mada, da...stvarno bi bilo kao iz neke bajke... :cry:
 
jednom sam uletela u raspravu zasto se za voznju auta trazi lekarski pregled o sposobnosti, polaze ispit i uci, a dete moze svako da ima, da ga maltretira, bije, emotivno sakati jer je sam emotivno nestabilan...

rekli su mi-zato sto autom mozes nekoga da ubijes.
danas su novine pune cedomorstava, maltretiranja dece ali to je valjda ok, nazalost. majka prodaje decu, heeeeejjjj... ubija ih tek rodjene... otac bije, siluje...

pravo na decu se ne moze uskratiti nikome, pa makar ih roditelji ubijali. a ko kod psihologa ne prodje na lekarskom-ima legalnu zabranu da se obucava za voznju je je opasan po okolinu.

uzas.
 
Pobunjenik:
Нови «Породични закон», који Скупштина треба да усвоји по хитном поступку, направиће криминалца од скоро сваког родитеља у Србији.

Дете ће тако, рецимо, имати право да се обрати суду, да надлежнима "оцинкари" родитеља који га, на било који начин, малтретира, те да по, "нарочито хитном поступку", добије заштиту, да се, на пример, одвоји од родитеља насилника и да добије старатеља.

Дакле, ако неки родитељ удари по туру своје дете, зато што је правило проблеме, оно ће га тужити суду. Докле нас овакав закон води? Одговор се налази у јучерашњем «Гласу Јавности»:

‘’Када, рецимо, пијани муж вређа, прети, а да не кажемо туче укућане, он ће, по хитном поступку, бити ИЗБАЧЕН ИЗ СТАНА. МАКАР БИО И ВЛАСНИК.’’

Уместо да добије одговарајућу затворску казну, насилнику ће, противно Уставу, бити одузета имовина. Ово је чист марксизам: УКИДАЊЕ ПРИВАТНЕ СВОЈИНЕ!

Овим Законом ће родитељи изгубити сваку контролу над сопственом децом, јер, рецимо, каже се да ће дете имати право да бира школу који жели да похађа, и то мимо воље родитеља. Дакле, ако родитељи не могу детету да приуште школовање тамо где би оно желело, па су принуђени да га упишу негде другде, оно ће имати право да их тужи! То ће неминовно довести до отуђења деце од родитеља, а влада ће постепено преузети родитељску улогу.

По свему судећи, овај Закон спроводи у дело намере комуниста, које су записане у "Комунистичком манифесту":

«Укидање породице! Чак и крајњи радикали се згражавају над овом намером комуниста.»

:( Nazalost, ovako ljudi reaguju samo u tri slucaju: sami maltretiraju svoju decu pa su se nasli pogodjenima, nemaju decu ili su juce "pali s marsa" pa nemaju pojma koliko primera zloupotrebe i maltretiranja dece ima kod nas, ali se sve to, naravno, "gura pod tepih", milicija obicno nece da se umesa-dok ne bude isuvise kasno, jer je to unutrasnja stvar svake porodice (?!)...
 
Неко је овде поставио линк, који води ка теми коју сам ја покренуо пре пола године, а која је такође у вези с породицом. Тамо се јасно може видети да сам још тада упозорио на постојање снага које желе да УНИШТЕ ПОРОДИЦУ као основни стуб људског друштва. Нажалост, испоставило се да сам био у праву.

Тачно је да постоје родитељи који злостављају децу, али у сваком житу има кукоља. То се не дешава само у Србији, већ и у Индији, Ирану, Бразилу...дакле, свугде у свету. Међутим, такви проблеми се решавају тако што насилника пријавите полицији, па тражите судску заштиту, а не на начин на који то предлагач овог закона намерава. Оно што нама треба јесте ДУХОВНИ препород, како бисмо што мање зла чинили и били што је могуће бољи људи, а не требају нам СОВЈЕТСКИ ЗАКОНИ, који су, нажалост, у процедури, и чији је једини циљ да нам ускрате и ово мало слободе што нам је преостало.

Људи који траже од владе да им издаје дозволу за прављење деце, добровољно се одричу сопствене слободе. Такав систем већ постоји у ЦРВЕНОЈ КИНИ. Ако се тако нешто икада усвоји и код нас, влада ће постати господар људских живота; она је издала дозволу, она васпитава и она управља вашом децом. На тај начин, породица губи сваки смисао, а људи своју слободу.

То што овакви закони постоје у Европској унији, нас уопште не треба да интересује. Ако је Европска унија решила да од себе направи комунистички бастион сличан СССР-у, то је њен проблем. Ми треба да се држимо хришћанских начела, где је породица основни стуб друштва, и где се зна ко је родитељ а ко дете.
 
Danas nazalost svako moze da se poziva na hriscanstvo - sloboda govora je cudo ucinila u modernoj ljudskoj istoriji. Fariseja je uvek bilo i uvek ce ih biti, svako je dobio pravo da moze da tumaci rec Boziju po svojoj volji i nahodjenju, a sve se na svetu moze interpretirati sa minimumom shvatanja a maksimumom gluposti i/ili neznanja, pa i zakoni Boziji pa i zakoni ljudski.... :?
 
Pobunjenik:
Неко је овде поставио линк, који води ка теми коју сам ја покренуо пре пола године, а која је такође у вези с породицом. Тамо се јасно може видети да сам још тада упозорио на постојање снага које желе да УНИШТЕ ПОРОДИЦУ као основни стуб људског друштва. Нажалост, испоставило се да сам био у праву.

Тачно је да постоје родитељи који злостављају децу, али у сваком житу има кукоља. То се не дешава само у Србији, већ и у Индији, Ирану, Бразилу...дакле, свугде у свету. Међутим, такви проблеми се решавају тако што насилника пријавите полицији, па тражите судску заштиту, а не на начин на који то предлагач овог закона намерава. Оно што нама треба јесте ДУХОВНИ препород, како бисмо што мање зла чинили и били што је могуће бољи људи, а не требају нам СОВЈЕТСКИ ЗАКОНИ, који су, нажалост, у процедури, и чији је једини циљ да нам ускрате и ово мало слободе што нам је преостало.

Људи који траже од владе да им издаје дозволу за прављење деце, добровољно се одричу сопствене слободе. Такав систем већ постоји у ЦРВЕНОЈ КИНИ. Ако се тако нешто икада усвоји и код нас, влада ће постати господар људских живота; она је издала дозволу, она васпитава и она управља вашом децом. На тај начин, породица губи сваки смисао, а људи своју слободу.

То што овакви закони постоје у Европској унији, нас уопште не треба да интересује. Ако је Европска унија решила да од себе направи комунистички бастион сличан СССР-у, то је њен проблем. Ми треба да се држимо хришћанских начела, где је породица основни стуб друштва, и где се зна ко је родитељ а ко дете.

:( :oops: Nazalost, umesto onog ko je ovo napisao ja crvenim zbog ljudske gluposti...
"Тачно је да постоје родитељи који злостављају децу, али у сваком житу има кукоља. То се не дешава само у Србији, већ и у Индији, Ирану, Бразилу..." Bas lepo, sad mi je lakse, svuda u svetu ljudi maltretiraju i tuku svoju decu, pa, onda je to O.K.
"Међутим, такви проблеми се решавају тако што насилника пријавите полицији, па тражите судску заштиту," - ne znam kako je to u svetu, ali kod nas se policija izuzetno retko i krajnje nerado mesa ukoliko je o sukobu unutar porodice rec, a "dobre komsije" cak i kad znaju da neko tuce i maltretira supruznika ili dete prolaze i okrecu glavu od toga, jer ni oni ne zele da se mesaju... O efikasnosti nasih sudova mozemo drugom prilikom, predugo bi trajalo...
"... чији је једини циљ да нам ускрате и ово мало слободе што нам је преостало" - predpostavljam da u te slobode ubrajate slobodu da ugrozimo necji zivot, nekaznjeno, ako je ta osoba sa nama u braku, ili je rec o nasem detetu?!
"Такав систем већ постоји у ЦРВЕНОЈ КИНИ..." - dakle, u moru gluposti, ova je najveca...u Kini jeste postojalo ogranicenje radjanja, ali ne zato stoo je drzava CRVENA, pa je tako htela, nego zato sto Kineza ima vec toliko da su, bukvalno, prinudjeni da ih placaju da se ISELE...
"То што овакви закони постоје у Европској унији, нас уопште не треба да интересује." :?: :shock:
"Ми треба да се држимо хришћанских начела, где је породица основни стуб друштва, и где се зна ко је родитељ а ко дете." Jeste, zato slobodno tucite i za usi vucite svoju decu...tucite ih, svakako, ako pocnu da lice na vas...sve onako, hriscanski...Izvinite, koja to bese Bozja zapovest?
 
Молим злонамерне да не изврћу моје речи, и да ми не стављају у уста оно што нисам рекао.

Никада нисам рекао да је “ОК” малтретирати децу.

Никада нисам рекао да слобода представља право да се угрози нечији живот.

Никада нисам рекао да треба тући децу.

Када сам написао да свугде у свету постоје родитељи који злостављају децу, мислио сам на то да је, од кад је света и века, увек било менталних болесника, и да то није никакав српски продукт. Дакле, то се дешава свугде, дашавало се у прошлости, дешава се у садашњости и, нажалост, дешаваће се и у будућности. Једноставно, људски род није савршен, и зато постоје овакве појаве. Оне се могу решити једино уздизањем на виши ниво свести, а најбољи пут до тога води преко ДУХОВНОГ ПРЕОБРАЖАЈА.

Што се тиче Кине, само наиван и необавештен човек може да верује у причу како је та земља пренасељена. НЕ ПОСТОЈИ проблем пренасељености планете! То је једна велика подвала, пласирана од стране хуманиста, који се залажу за смањење светске популације. Другим речима, они сматрају да неколико МИЛИЈАРДИ људи мора да НЕСТАНЕ с лица земље. Вероватно да би њима било комотно.

Кина има око 500 становника по квадратној миљи, а Холандија, на пример, преко 800. Видимо да је Холандија знатно насељенија од Кине. Често се дешава да тамо људи праве насипе на мору, како би имали где да саграде куће и зграде. Ипак, Холанђанима нико не ограничава право на остварење потомства, нити било ко бежи из Холандије. Управо је обрнуто. Људи беже из Кине, која је знатно већа од Холандије, а има мању густину насељености, не зато што им смета «превелик број Кинеза», већ зато што им смета КОМУНИЗАМ.
Није превише Кинеза, Холанђана, Индијаца, нити било ког народа, већ је превише комунизма. Превише је НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕКТА!
 
Pobunjenik:
Молим злонамерне да не изврћу моје речи, и да ми не стављају у уста оно што нисам рекао.

Никада нисам рекао да је “ОК” малтретирати децу.

Никада нисам рекао да слобода представља право да се угрози нечији живот.

Никада нисам рекао да треба тући децу.

Када сам написао да свугде у свету постоје родитељи који злостављају децу, мислио сам на то да је, од кад је света и века, увек било менталних болесника, и да то није никакав српски продукт. Дакле, то се дешава свугде, дашавало се у прошлости, дешава се у садашњости и, нажалост, дешаваће се и у будућности. Једноставно, људски род није савршен, и зато постоје овакве појаве. Оне се могу решити једино уздизањем на виши ниво свести, а најбољи пут до тога води преко ДУХОВНОГ ПРЕОБРАЖАЈА.

Што се тиче Кине, само наиван и необавештен човек може да верује у причу како је та земља пренасељена. НЕ ПОСТОЈИ проблем пренасељености планете! То је једна велика подвала, пласирана од стране хуманиста, који се залажу за смањење светске популације. Другим речима, они сматрају да неколико МИЛИЈАРДИ људи мора да НЕСТАНЕ с лица земље. Вероватно да би њима било комотно.

Кина има око 500 становника по квадратној миљи, а Холандија, на пример, преко 800. Видимо да је Холандија знатно насељенија од Кине. Често се дешава да тамо људи праве насипе на мору, како би имали где да саграде куће и зграде. Ипак, Холанђанима нико не ограничава право на остварење потомства, нити било ко бежи из Холандије. Управо је обрнуто. Људи беже из Кине, која је знатно већа од Холандије, а има мању густину насељености, не зато што им смета «превелик број Кинеза», већ зато што им смета КОМУНИЗАМ.
Није превише Кинеза, Холанђана, Индијаца, нити било ког народа, већ је превише комунизма. Превише је НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕКТА!

:?: Zaista ne znam gde ste pronasli IZVRTANJE Vasih reci, kada su one DOSLOVCE navedene, tj. iskopirane?! Drugo je pitanje zasto Vam smeta misljenje koje se razlikuje od Vaseg, ali takvih misljenja, na Vasu temu ionako ima sasvim dovoljno, pa da ne bih, samo ja, bila ZLONAMERNA - povlacim se iz dalje rasprave...
 
Pobunjenik:
Молим злонамерне да не изврћу моје речи, и да ми не стављају у уста оно што нисам рекао.

Никада нисам рекао да је “ОК” малтретирати децу.

Никада нисам рекао да слобода представља право да се угрози нечији живот.

Никада нисам рекао да треба тући децу.

Када сам написао да свугде у свету постоје родитељи који злостављају децу, мислио сам на то да је, од кад је света и века, увек било менталних болесника, и да то није никакав српски продукт. Дакле, то се дешава свугде, дашавало се у прошлости, дешава се у садашњости и, нажалост, дешаваће се и у будућности. Једноставно, људски род није савршен, и зато постоје овакве појаве. Оне се могу решити једино уздизањем на виши ниво свести, а најбољи пут до тога води преко ДУХОВНОГ ПРЕОБРАЖАЈА.

Што се тиче Кине, само наиван и необавештен човек може да верује у причу како је та земља пренасељена. НЕ ПОСТОЈИ проблем пренасељености планете! То је једна велика подвала, пласирана од стране хуманиста, који се залажу за смањење светске популације. Другим речима, они сматрају да неколико МИЛИЈАРДИ људи мора да НЕСТАНЕ с лица земље. Вероватно да би њима било комотно.

Кина има око 500 становника по квадратној миљи, а Холандија, на пример, преко 800. Видимо да је Холандија знатно насељенија од Кине. Често се дешава да тамо људи праве насипе на мору, како би имали где да саграде куће и зграде. Ипак, Холанђанима нико не ограничава право на остварење потомства, нити било ко бежи из Холандије. Управо је обрнуто. Људи беже из Кине, која је знатно већа од Холандије, а има мању густину насељености, не зато што им смета «превелик број Кинеза», већ зато што им смета КОМУНИЗАМ.
Није превише Кинеза, Холанђана, Индијаца, нити било ког народа, већ је превише комунизма. Превише је НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕКТА!

Sta mislite - ima li neke razlike kad uporedite prosecnu gustinu naseljenosti za Egipat, gustinu naseljenosti u dolini Nila i gustinu naseljenosti u Sahari? Naravno da ima! Kao sto postoji razlika u naseljenosti Ontarija i Northwest Teritories u Kanadi, a ova dva broja se opet razlikuju od prosecne naseljenosti Kanade. Pa onda obale i unutrasnjost Australije, itd. Holandija je zemlja koja je na celoj svojoj teritoriji pogodna za zivot ljudi, Kina to nije! Sta mislite kolika je naseljenost u pustinji Gobi ili na Tibetu? Po Vasoj logici potpuno je besmisleno sto se u gradovima na istoku i jugoistoku Kine gura po 10-20 miliona ljudi kad bi lepo mogli da se rasporede u ovim predelima... a bogami i na Himalajima ima mesta. I ne samo mesta, sve je prepuno zemlje na kojoj uspeva hrana, pogodno za uzgoj zivotinja... A recesija i nedostatak radnih mesta i za postojecu populaciju su takodje izmisljotine i propaganda...

U nekom od prethodnih postova se pomenuli da kad dodje do nasilja nasilnik treba da bude prijavljen policiji - pa o tome se upravo i radi, policija i sud moraju da imaju pravni osnov da bi reagovali i nasilnika izbacili iz kuce (iako je njegova) i zabranili mu da se priblizava zrtvama. Vi onda samo niste dobro procitali zakon, a zapravo se slazete sa njim.
 
Нисте у праву. Тачно је да сам рекао да насилник треба да буде кажњен, али сам прецизирао да мора бити кажњен адекватном ЗАТВОРСКОМ КАЗНОМ, а не одузимањем имовине!

Право на поседовање приватне својине је НЕПРИКОСНОВЕНО, и не сме уопште доводити у питање. Нажалост, овај МАРКСИСТИЧКИ закон управо то чини.

Што се тиче "пренасељености", вероватно знате да је модерни Израел никао у пустињи, где нема ни хране ни воде, али паметном организацијом човек се може прилагодити и таквим условима живота. Међутим, то није могуће у земљама где влада КОМАНДНА ЕКОНОМИЈА, и где влада ограничава људима основне слободе и права. Такав је случај у Кини.
 

Back
Top