pocetnik

dance_of_death

Početnik
Poruka
31
E ovako znaci imam malo iskustva sa programiranjem. I interesujeme sa kojim programom bi mogao da pocnem rad.i koji je dovoljan za pocetnike i gde mogu da ga nadjem.i ako je moguce gde mogu da nacem o tom programu knjigu na netu :?: :arrow:
 
Vrlo siroko postavljena tema.
Koji program odabrati, pa uciti i raditi u njemu, zavisi od mnogo faktora. Pre svega, sta zelis da programiras (grafiku, sistem, komunikacije, baze podataka, za Web...)
Moja licna preporuka je C++
 
Pa, sto se tice knjige o HTML programiranju, ima ih vec mali milion, ne znam koliko ti se isplati trud. OSim, ako ce ti izrada takvog programa posluziti da savladas programski jezik.
Imas negde free Borland C++, potrazi na Google.
 
stormbringer:
taj free C++ bas i nije za pocetnike, ako pre nije radio C++. bice malo tesko da pocne s tim. Bolje recimo CBuilder ili tako nesto ako moze da nadje na disku
Da, naravno, mislio sam samo da mu dam link na neki free C++ compiler, jer je tako pitao. ALi, svakako bih mu preporucio da uzme C++ knjigu i radi najpre jendostavne stvari, cisto da stekne pocetno znanje, ako vec zeli da nauci. Razni builderi su dobri, ali steci znanje "from scratch" je ipak nesto drugo.
U svakom slucaju, drago mi je sto decko zeli da uci :)
 

Back
Top