OPET KOSA

iron

Početnik
Poruka
43
Imam jedan recept za zdraviju kosu svi kazu da je odlican ali se jos uvek ne usudjujem da probam ne znam zasto pa me zato zanima da li je vec neko od vas probao?Ide ovako:u pola litra sampona od koprive stavi se cela bocica kapi koprive,2 ampule vitamina B6 i 2 vitamina B12,cela bocica pantenol rastvora i 3 kasicice ricinusovog ulja.To se drzi nekih 10 min na kosi i kazu da je efekat fenomenalan.Da li je neko koristio nesto slicno?????
 
iron:
Imam jedan recept za zdraviju kosu svi kazu da je odlican ali se jos uvek ne usudjujem da probam ne znam zasto pa me zato zanima da li je vec neko od vas probao?Ide ovako:u pola litra sampona od koprive stavi se cela bocica kapi koprive,2 ampule vitamina B6 i 2 vitamina B12,cela bocica pantenol rastvora i 3 kasicice ricinusovog ulja.To se drzi nekih 10 min na kosi i kazu da je efekat fenomenalan.Da li je neko koristio nesto slicno?????

...Da, jedno vreme sam, umesto klasicnog sampona, a po preporuci svog frizera, koristila mesavinu 'kosili' sampona za bebe, ricinusovog ulja, pantenola i uljanog rastvora 'AD' ili 'E' kapi. Preporucujem... :)
 
slatko volim :)):
a zaboravile ste da kazete ono glavno : koje kolicine su u pitanju?! koliko kosilija, pantenola, koliko kapi rastvora....?!

gde je ta tema sa tim receptima?!

...Ups... :shock: :P :D ...Prihvata se - evo recepta:

- 700 gr kosili kupke
- 1 ricinusovo ulje
- AD uljane kapi
- pantenol rastvor 100 gr
- kapi koprive

...Sve sastojke pomesati u vecoj prznoj bocici od npr. sampona i ovom smesom prati kosu. Zaista deluje - sto je problem veci, treba vise strpljenja, ali ima rezultata vec nakon prve upotrebe...Provereno...Srecno!... :D

P.S. ...Takodje preporucujem prirodno susenje kose (bez upotrebe fena)i redovnu upotrebu tecnih kristala/silikona ili REVLON-ovog EQUAVE-a (2 phase) - live in (ne ispira se).... :wink:
 
Izvini sto sam dosadna, al' mi i dalje nije jasan recept!!!

- 700 gr kosili kupke
- 1 ricinusovo ulje- koja je to kolicina?-
AD uljane kapi - koliko kapi?-
pantenol rastvor 100 gr
- kapi koprive - koliko kapi?

...Sve sastojke pomesati u vecoj prznoj bocici od npr. sampona i ovom smesom prati kosu. Zaista deluje - sto je problem veci, treba vise strpljenja, ali ima rezultata vec nakon prve upotrebe...Provereno...Srecno!... :D

A je l' se pre/posle moze kosa normalno oprati obicnim samponom?

P.S. ...Takodje preporucujem prirodno susenje kose (bez upotrebe fena)i redovnu upotrebu tecnih kristala/silikona ili REVLON-ovog EQUAVE-a (2 phase) - live in (ne ispira se).... :wink:[/quote]

Sta je to "tecni kristal" i gde ima da se kupi taj Revlon Equave- i sta je to?!

Hvala unapred!
 
slatko volim :)):
Izvini sto sam dosadna, al' mi i dalje nije jasan recept!!!

- 700 gr kosili kupke
- 1 ricinusovo ulje- koja je to kolicina?-
AD uljane kapi - koliko kapi?-
pantenol rastvor 100 gr
- kapi koprive - koliko kapi?

...Sve sastojke pomesati u vecoj prznoj bocici od npr. sampona i ovom smesom prati kosu. Zaista deluje - sto je problem veci, treba vise strpljenja, ali ima rezultata vec nakon prve upotrebe...Provereno...Srecno!... :D

A je l' se pre/posle moze kosa normalno oprati obicnim samponom?

P.S. ...Takodje preporucujem prirodno susenje kose (bez upotrebe fena)i redovnu upotrebu tecnih kristala/silikona ili REVLON-ovog EQUAVE-a (2 phase) - live in (ne ispira se).... :wink:

Sta je to "tecni kristal" i gde ima da se kupi taj Revlon Equave- i sta je to?!

Hvala unapred![/quote]

...Sve O.K.... :) Pa kaze:

...Svi sastojci se kupuju u apotekama i u standardizovanim su pakovanjima/kolicinama tako da je dovoljno zatraziti, npr. uljani rastvor AD kapi, kapi koprive i ricinusovo ulje da biste dobili odgovarajucu kolicinu (kapi su pakovane u malim bocicama zapremine klasicnih kapi za nos, npr., dok je ricinusovo ulje u plasticnim bocicama od 50ml). Kada kupite sve sastojke, jednostavno ih pomesajte u praznoj bocici i koristite umesto sampona - dakle, ovo nije pakovanje/maska za kosu vec alternativa za sampon, tako da nema potrebe prati kosu ponovo klasicnim samponom, jer se gubi efekat hidriranja i nege. Da li cete koristiti balzam/ regenerator/masku/pakovanje posle pranja ovim samponom, zavisi od stanja u kome se kosa nalazi - moja preporuka je da prvih nekoliko puta ne koristite nista osim ovog sampona - tako cete najbolje videti kako i koliko koristi vasoj kosi, kako se ona ponasa i da li joj je potrebna dodatna nega nakon njegove primene. Meni regenerator nije bio potreban, odnosno, u pocetku sam ga nanosila samo na krajeve kose.

REVLON-ov 'EQUAVE'(2 phase)je preparat/kondicioner/regenerator koji se ne ispira, vec se posle pranja nanosi na kosu na kojoj ostaje do sledeceg pranja. Dobar je za suvu, ostecenu, farbanu i prirodnu/nemirnu kosu. Malo ga je teze naci - pokusajte u bolje snabdevenim parfimerijama ili u frizerskim salonima.
Tecni kristali/silikon su srestvo za dubinsku regeneraciju/negu kose i odlicni su za njen oporavak, narocito za suve krajeve - nanose se posle pranja na malo vlaznu ili gotovo suvu kosu, na krajeve ili celu duzinu ukoliko je neophodno. Daleko ih je lakse naci, ima ih raznih proizvodjaca i cena na svim mestima gde se i inace prodaje kozmetika za kosu.
Na svakom preparatu koji kupite postoji uputstvo za upotrebu i ne bi trebalo da bude zabune. Tesko je pronaci ono sto je kvalitetno i sto pri tome odgovara vasoj kosi. Ukoliko finansije nisu problem, a zelite negovanu, zdravu i sjajnu kosu cak i ako se farbate u veoma svetle nijanse, moja preporuka je Redken-ov salon. Veoma su skupi, ali zaista profesionalni i strucni... Srecno!
 
iron:
Imam jedan recept za zdraviju kosu svi kazu da je odlican ali se jos uvek ne usudjujem da probam ne znam zasto pa me zato zanima da li je vec neko od vas probao?Ide ovako:u pola litra sampona od koprive stavi se cela bocica kapi koprive,2 ampule vitamina B6 i 2 vitamina B12,cela bocica pantenol rastvora i 3 kasicice ricinusovog ulja.To se drzi nekih 10 min na kosi i kazu da je efekat fenomenalan.Da li je neko koristio nesto slicno?????
Ne znam sto se uopste dvoumis, pa od ovih sastojaka ne zna se koji je bolji za kosu!
 
ja sam danas kupila sve sastojke : kosili,ad kapi,pantenol, koprivu i ricinus, i sve sam smuckala....

Sve mi je to ok, znam da je kopriva odlicna za kosu, ad kapi i ricinus ne mogu da skode, samo mi nije jasno- za sta je pantenol ?!

Na kutiji pantenola samo pise :"primenjuje se za ispiranje i oblaganje povreda, zapaljenskih promena na kozi i sluznicama i tretman ostecene koze"

Ja ne bih rekla da mi je koza ostecena, pa me interesuje : zasto je pantenol dobar za kosu, odnosno - sta sadrzi pa je dobar?!
 
slatko volim :)):
ja sam danas kupila sve sastojke : kosili,ad kapi,pantenol, koprivu i ricinus, i sve sam smuckala....

Sve mi je to ok, znam da je kopriva odlicna za kosu, ad kapi i ricinus ne mogu da skode, samo mi nije jasno- za sta je pantenol ?!

Na kutiji pantenola samo pise :"primenjuje se za ispiranje i oblaganje povreda, zapaljenskih promena na kozi i sluznicama i tretman ostecene koze"

Ja ne bih rekla da mi je koza ostecena, pa me interesuje : zasto je pantenol dobar za kosu, odnosno - sta sadrzi pa je dobar?!
Pa procitaj sta sadrzi! Prosto.
 
dobar je za obnavljanje epitela.
ne brini, nece da skodi.
kao sto oriblete pomazu kod crvenog i suvog grla (prehlada), tako postoji i krema i rastvor.
ako nekada izgoris na suncu, pantenol ce ti itekako ublaziti bol.
 
Pantenol je provitamin vitamina B5,koji je cest sastojak preparata za negu suve kose I koze.Na papiru iz rastvor pise da se koristi kod poremecaja rastenja kose,krete I tanke vlasi ostecenja kose izazvanim kozmetickim tretmanima,susenjem,bojenjem…
Nego,mene zanima moraju li se koristi bas uljane AD kapi?OK,to su vitamini rastvorljivi u mastima, a tu je ricinusovo ulje da se oni rastvore.Ja kupila vodene,nisam nasla u apoteci uljane pa me zanima zasto bas uljane,jel postoji neki poseban razlog?
 
jela<<-:
Pantenol je provitamin vitamina B5,koji je cest sastojak preparata za negu suve kose I koze.Na papiru iz rastvor pise da se koristi kod poremecaja rastenja kose,krete I tanke vlasi ostecenja kose izazvanim kozmetickim tretmanima,susenjem,bojenjem…
Nego,mene zanima moraju li se koristi bas uljane AD kapi?OK,to su vitamini rastvorljivi u mastima, a tu je ricinusovo ulje da se oni rastvore.Ja kupila vodene,nisam nasla u apoteci uljane pa me zanima zasto bas uljane,jel postoji neki poseban razlog?

:?: :!: Jedino sto bih mogla da povezem je da su i A i D - vitamini rastvorljivi u mastima, dakle verovatno su bolje AD uljane kapi.
 
jela<<-:
Pantenol je provitamin vitamina B5,koji je cest sastojak preparata za negu suve kose I koze.Na papiru iz rastvor pise da se koristi kod poremecaja rastenja kose,krete I tanke vlasi ostecenja kose izazvanim kozmetickim tretmanima,susenjem,bojenjem…
Nego,mene zanima moraju li se koristi bas uljane AD kapi?OK,to su vitamini rastvorljivi u mastima, a tu je ricinusovo ulje da se oni rastvore.Ja kupila vodene,nisam nasla u apoteci uljane pa me zanima zasto bas uljane,jel postoji neki poseban razlog?

...Ne postoji - dobar je i vodeni ratvor, ukoliko ne mozes da pronadjes uljani cija je prednost prvenstveno (u ovom slucaju) cinjenica da uljana formula dodatno 'hrani' kosu. Ukoliko procenis da je ovakva smesa suvise 'teska' za tvoju kosu i da se javlja efekat 'prehranjenosti', odnosno 'prenegovanosti' kose (kosa deluje masno i 'tesko' posle pranja) cak je i bolje smesu uciniti 'laksom' tako sto ces uljane kapi zameniti vodenim i eventualno prepoloviti kolicinu ricinusovog ulja koje je najmasnija komponenta ove formule i zaista je odlicno za rast i gustinu kako kose tako i noktiju.
 
Kanna:
SLATKO VOLIM
Reci mi koliko si cega stavila ,napisi mi tacno,molim te.
Strah me da nije smjesa masna,jer ja vec imam masnu kosu :?

...Ovaj topic ima 2 stranice - ukoliko pogledas prvu - pronaci ces tacan 'recept' u pogledu sastojaka i kolicina.
...Ukoliko kosa nije suva ili ostecena, a pri tome je i masna - ovakav 'sampon' joj nije potreban.
...U slucaju da je smesa suvise 'teska' za kosu, sve sto treba uraditi je prepoloviti kolicinu ricinusovog ulja.
 
Kanna:
SLATKO VOLIM
Reci mi koliko si cega stavila ,napisi mi tacno,molim te.
Strah me da nije smjesa masna,jer ja vec imam masnu kosu :?

znas kako, i meni se kosa masti, perem je svaki drugi dan :?

ja sam probala ovaj drugi recept (sa prve strane)- znaci sa kosilijem.

e sad, kosili sampon je mali, ima samo 230 ml, a u receptu pise 700 ml, tako da sam sve prepolovila, odnosno trecinu stavila svega.

Tacnije , stavila sam : 200 ml kosilija, trecinu bocice pantenola, polovinu koprive, trecinu bocice ricinusa, i polovinu ad kapi.
Inace, nije mi ispalo masno. Ricinusovo ulje i ad kapi su kao obicno ulje, tako da nece da se mesa sa samponom i ostalim, nego ostaje na vrhu , tako da OBAVEZNO MORA DA SE JAKO PROMUCKA pre koriscenja.
Inace, k'o sto sam vec rekla, kosa mi je divna, sjajna i svilekasta, i cak se i manje masti (mogu da je perem tek treci dan, sto mi je bas napredak)

Mozda ne bi bilo lose da se umesto recimo pantenola i/ili ad kapi stave ove ampule B 6 i 12 vitamina iz prvog recepta (to mi je onako palo na pamet), probacu mozda ovih dana.
A i Pantenol mi je od samog pocetka bio malo sumnjiv, on je kao za opekotine i obnavljanje koze, nije mi bas za kosu. Ricinus se koristi kao prirodni laksativ, ni on mi nije za kosu, osim sto valjda ima aminokiseline (kazem valjda jer nisam tacno sigurna), al' zato je kopriva odlicna.

Toliko od mene, valjda sam sve objasnila :D
Pitajte ako imate jos nesto...

btw. za jacanje kose sam cula da je LUK zakon, jeste da smrdi, al' cilj opravdava sredstvo. Isecka se
pola glavice belog luka i stavi na glavu, marama ili peskir preko, drzi se sto duze, a onda se kosa opere.
 

Back
Top