ima gorih stvari od usamljenosti

Vidi... Svaka usamljenost vremenom prođe (kao prehlada), ali moraš da radiš na tome... Da izlaziš, upoznaješ nove ljude, prilaziš interesantnim osobama (pobediš stidljivost, ako je imaš), i sl.

Kad to sve budeš radio nećeš se više plašiti usamljenosti. Usamljenosti se plaše pasivne osobe (i one nesigurne u sebe). Nemoj dozvoliti da postaneš pasivan, već brzo u akciju. ;) I da... Moraš prihvatiti sebe kakav god da si, ali u isto vreme raditi da eliminišeš mane koje te čine nesigurnim...
 
mada ... postoje dve vrste usamljenosti: fizicka i duhovna. fizicka je kada ti je cisto potrebno da imas sa kim da izmenis rec-dve, a duhovna je kada ti fali taman onoliko koliko bi trebalo da te ispuni voljena osoba. e, to je srasno!!! a sto se tice gorih stvari od usamljenosti ... jedino sto mi pada na pamet je kada usamljenost nastupi nasilnim putem (citaj - smrcu).
 
iluzionista:
Vidi... Svaka usamljenost vremenom prođe (kao prehlada) :arrow: Malo sutra prolazi kao prehlada, pre ce biti obrnuto :arrow: usamljenost se ne oseca na trenutke i to upravo kad :arrow:


... radiš na tome... Da izlaziš, upoznaješ nove ljude, prilaziš interesantnim osobama (pobediš stidljivost, ako je imaš), i sl. :arrow: Ovim "radom na sebi" samo skrecemo paznju sa problema usamljenosti, pre ili kasnije ona se ponovo javlja. Zato sto biti usamljen, osecati se usamljeno znaci da nase unutrasnje osecanje zavisi od drugih ljudi. Pre ili kasnije ti ljudi te mogu napustiti, razocarati, povrediti i eto :arrow: ponovo smo usamljeni!

Kad to sve budeš radio nećeš se više plašiti usamljenosti. Usamljenosti se plaše pasivne osobe (i one nesigurne u sebe). Nemoj dozvoliti da postaneš pasivan, već brzo u akciju. ;) :arrow: Usamljenosti se necemo plasiti samo ako naucimo da budemo sami i nikako drugacije! :P


I da... Moraš prihvatiti sebe kakav god da si, ali u isto vreme raditi da eliminišeš mane koje te čine nesigurnim... :arrow: Zasto eliminisati mane, pogotovu one na koje ti mislis? Pa to je trka u beskraj koja te samo moze uciniti jos nesrecnijim i usamljenijim. Jel' to zato da bi nas "ti tamo ljudi" bolje prihvatili? Zar moje zadovoljstvo sobom treba da zavisi od drugih, sta oni misle i kako me prihvataju? Zasto da ja dajem nekom tu moc nadamnom???? :shock:
 
Zar moje zadovoljstvo sobom treba da zavisi od drugih, sta oni misle i kako me prihvataju? Zasto da ja dajem nekom tu moc nadamnom???? :shock: [/b][/quote]

ako si sam(a)- imas problem hteo(la) to da priznas ili ne...znaci pocetak rada na sebi je pocetak resavanja problema..znas ono covek je socijalno ( drustveno) bice i to.. :) :)
 
divlja-u-srcu:
Zasto eliminisati mane, pogotovu one na koje ti mislis? Pa to je trka u beskraj koja te samo moze uciniti jos nesrecnijim i usamljenijim. Jel' to zato da bi nas "ti tamo ljudi" bolje prihvatili? Zar moje zadovoljstvo sobom treba da zavisi od drugih, sta oni misle i kako me prihvataju? Zasto da ja dajem nekom tu moc nadamnom???? :shock:

Eh... Ma ne... Najvažnije je da ti prihvatiš sebe i svoje nedostatke. To je najvažnije. Ali šta fali tome da skineš i deset kila viška, nosiš sočiva umesto cvika, staviš protezu da bi kroz 2-3 godine bila lepša, sigurnija i samopouzdanija. To ne radiš zbog drugih... Već zbog sebe. ;)

Varaš se ako je to samo zbog drugih ljudi. Otklanjaš svoje mane samo zato da bi se više svidela sebe i imala više samopouzdanja. Eto u tome je stvar. ;)

Ne daješ ti drugima neku "veliku" moć nad tobom. Ti daješ sebi OGROMNU moć nad sobom.

Ne treba da prihvatiš samoću. Ljudi su socijalna bića i ne mogu da žive bez podrške i ljubavi drugih, ali to ne znači da moraju da zavise od njih. ;) A to što se počnu da upoznaju nove ljude ne znači da će "postati zavisni od njih"... Samo znači da neće biti više tako sami. Stvar je samo u vaganju poverenja. Neki od njih će ti postati i ostati samo poznanici, a na neke ćeš moći da se osloniš i kad budeš u nevolji. Trebaš da naućiš to da razgraničiš... Ali... Po mom iskustvu: bez tvoje odluke da ne želiš biti sam, bićeš sam. Bez obzira koliko se nadao da će to proći "samo od sebe".

A za razočarenja... Razočarenja su opasna tek ako ih ne prihvataš. Ako ne priznaješ da ih u tvom životu može biti. Ona su sastavni deo života i moraš naučiti da se boriš s njima, a ne da se povučeš pri prvom razočarenju.

Povlačenje u sebe te ne čini jačom, naprotiv: to samo znači da bežiš od problema.

Da izađem iz ove ozbiljne sfere... Napr: Nekoj devojci sa foruma se svidi neki tip sa foruma... On je dosta slatkorečiv i obećava joj svašta, a ona na to nasedne... Ali, oni se vide uživo i ona se potpuno razočara. On je ružan, nosat, ima velike uši i dupe kao dinosaurs. Pored toga zamuckuje i štuca posle svake druge reči... Znači ona se razočarala... I sad bi trebalo da pomisli da su svi momci na netu takvi. :lol: Pa, ne. ;) I nisu. Ima mnogo onih simpatičnih momaka kojima nije potreban net za jurcanje na ljubav. Ali, ako ipak sretnu nekog interesantnog, neće bežati od toga. ;) Ali im je ipak draži RL.
 
E ne mogu da verujem da neko postavi ovde resenje za usamljenost tako sto ces izlaziti,ne misliti na to sto si sam,druziti se sve vise i sve ostale alternative koje ukazuju samo na jedno - na bezanje od usamljenosti.Kakvo je to resenje u gore navedenim stvarima kada se ipak na kraju uvek vracas sam sebi i opet si samo Ti,sam.
Usamljenost treba proziveti,upijati je,cak i traziti je ocajnicki da bi oslusnuo sta je to u tebi,ma koliko bolelo,jer iz prilozenog smo videli da samo odvratne kukavice beze od toga da budu sami sa sobom jer ne poznaju sta je u njima samima.
Mozda imaju rak duse,sto nije tako retka pojava.
Pa nisam ja dzabe napustio sve vece gradove i nastanio se daleko od svih,ovde na arktiku,da bi bio sam sa sobom,da bih proziveo ono sto jeste u meni.
A kao ovakav,imam pravo da trazim onu Pravu,jer znam sta je suprotnost svake lazne ljubavi i svega socijalno serviranog.
Proziveti,ne bezati.
 
Dont_Break_The_Oath:
...
Pa nisam ja dzabe napustio sve vece gradove i nastanio se daleko od svih,ovde na arktiku,da bi bio sam sa sobom,da bih proziveo ono sto jeste u meni...

Koje si ti to vece gradove napustio? Preshevo, Medvedju...da bi proziveo polarnu lisicu u sebi.
Ali, o tome jesi li ih napustio ili su te proterali ko stetnog... nekom drugom prilikom...
The_Bagrenje!
8)
 
kojote:
Dont_Break_The_Oath:
...
Pa nisam ja dzabe napustio sve vece gradove i nastanio se daleko od svih,ovde na arktiku,da bi bio sam sa sobom,da bih proziveo ono sto jeste u meni...

Koje si ti to vece gradove napustio? Preshevo, Medvedju...da bi proziveo polarnu lisicu u sebi.
Ali, o tome jesi li ih napustio ili su te proterali ko stetnog... nekom drugom prilikom...
The_Bagrenje!
8)

Ne,dragi moj varalice,nije Presevo,niti ista slicno.
Ostao je Beograd,Wien,Frankfurt,Hannover,Hamburg,København,Oslo,Bergen.
To sam ostavio da bi ovde gore bio sam.
Ali mi stvarno nikako nije jasan tvoj bezrazlozni napad,ponovo,ej,ako imas nesto konkretno protiv mene,reci mi.Nemoj se spustati ovako nisko.
Ali opet,,,,,ne mogu da ocekujem od tebe da razumes ista sto je moje.
 

Back
Top