infarkt... opet ja

...sunce...

Početnik
Poruka
10
najprije zelim da se zahvalim dr i WithdrawnWater-u, sto ste mi priblizili sam pojam srcanog infarkta. pisala sam vam o tome prije pet dana kada se i sam infarkt dogodio.
i sad opet imam nesto da pitam.
znam da bi o teme trebala razgovarati sa kardiologom koji vodi pacjenta, medjutim do njega je vrlo tesko doci, za vreme vizite ne mogu da budem tamo, a poslije ga nigdje ne mogu uloviti.
tako da ja sad o tome znam je ono sto je on rekao pacjentu.
e sad ona sutra ide na "operaciju"(ne znam pod sta to spada), radi se u biti o nekom "kateteru" koji se vodi kroz venu od noge do srca, da bi se to zacepljenje pokusalo probiti. ne znam na kojoj strani? znam da se radi pod lokalnom anestezijom.
o cemu se u biti radi i koliko je to opasno?
unapred zahvalna ja. :cry:
 
To nije prava operacija, manja intervencija , koronarografija(sto zapravo znaci snimanje srca i njegovih krvnih sudova) pri cemu se radi i uklanjanje prepreke u krvnom sudu i postavljanje zastite na unutrasnjost krvnog suda sto sprecava da se opet zapusi.
Ne spominjem strucne izraze da vas ne bih zbunila, uglavnom intervencija je rutinska,radi se pod lokalnom anestezijom tako da nije bolna ,mozdasamo malo neprijatna a ono sto je najvaznije mladjim pacijentima omogucava brz oporavak i normalan zivot.
Samo hrabro, bice to u redu.
 
dr:
To nije prava operacija, manja intervencija , koronarografija(sto zapravo znaci snimanje srca i njegovih krvnih sudova) pri cemu se radi i uklanjanje prepreke u krvnom sudu i postavljanje zastite na unutrasnjost krvnog suda sto sprecava da se opet zapusi.
Ne spominjem strucne izraze da vas ne bih zbunila, uglavnom intervencija je rutinska,radi se pod lokalnom anestezijom tako da nije bolna ,mozdasamo malo neprijatna a ono sto je najvaznije mladjim pacijentima omogucava brz oporavak i normalan zivot.
Samo hrabro, bice to u redu.[/quote


puno hvala, pronasla sam jednu vrlo interesantnu stranicu: www.mojesrce.hr
tako da vas vise necu smarati.
stvarno je lijepo sto na ovakav nacin pomazete ljudima. sve pohvale i samo tako nastavite.
 
...sunce...:
dr:
To nije prava operacija, manja intervencija , koronarografija(sto zapravo znaci snimanje srca i njegovih krvnih sudova) pri cemu se radi i uklanjanje prepreke u krvnom sudu i postavljanje zastite na unutrasnjost krvnog suda sto sprecava da se opet zapusi.
Ne spominjem strucne izraze da vas ne bih zbunila, uglavnom intervencija je rutinska,radi se pod lokalnom anestezijom tako da nije bolna ,mozdasamo malo neprijatna a ono sto je najvaznije mladjim pacijentima omogucava brz oporavak i normalan zivot.
Samo hrabro, bice to u redu.[/quote


puno hvala, pronasla sam jednu vrlo interesantnu stranicu: www.mojesrce.hr
tako da vas vise necu smarati.
stvarno je lijepo sto na ovakav nacin pomazete ljudima. sve pohvale i samo tako nastavite.



ISPRAVAK: www.mojesrce.com
 
evo da ne otvaram novu temu, da pitam ovdje.
procitala sam negdje da postoji mogucnost da se prociste krvni sudovi tako da se pije neka kombinacija limuna i belog luka( ne znam tacan omjer).
i sad mene zanima da li takvo nesto sme da pije neko ko ima 50 i 60% zatvorene srcane arterije.
mislim da li postoji mogucnost odvajanja komada te mase koja bi onda stvarala tromb i stvoirla mogucnost ponovnog srcanog udara.

nadam se da ste razumeli i da cete mi odgovoriti.
hvala unapred.


:)
 
čuj ja sam čula od sestre od tetke koja je lekar da je imala pacijenta koji je godinu dana pio rakiju sa ruzmarinom...rezultat je bio fantastičan...
mislim na pola lit. rakije ide šaka ruzmarina, drži se oko 10 dana na toplom, svaki dan se pije ujutru natašte čašica rakije...
e sad ne znam šta će ti dr reći...ja sam skeptična kada su ti čudesni lekovi u pitanju ali ovo je ipak preporuka nekoga ko je ozbiljan...
pa sad vidi...
 
pa ni ja bas nemam previse poverenja u takve "lekove", ali kao sto sam rekla imamo jos par nedelja do hirurskog zahvata, tako da eto ko zna...
ipak mislim da travcice mozda ne mogu da pomognu, ali verovatno da ne mogu ni da naskode.
lijep pozdrav
 
Jedna stvar me interesuje, da li je nakon te cudesne mesavine rakije i ruzmarina radjeno neko od snimanja krvnih sudova pa se na taj nacin potvrdio cudesan efekat?
Nisam protivnik narodne medicine ali medicina je dokazala da trenutno osim noza ne postoji lagano resenje za ciscenje krvnih sudova, cak po nekim novim dokazima holeseterol koji se do sad tretirao kao uzrok broj 1 nastanka ateroskleroze i nije bas toliko kriv.Postoje neki drugi faktori koji su krivi za to, sve je to jos pod velikim znakom pitanja.
 
gigule:
WithdrawnWater:
gigule:
mene zanima šta raditi sa osobom koja ima problema sa srcem a odbija da ode kod lekara?
kako je ubediti da je važno da se leči???

Nazalost - nikako... :?
:cry:


sigurno u okviru tvoje porodice postoji neko ko ima najvise uticaja na tu osobu koja ima zdravstvenih problema, neko koga ona/on najcesce slusa ili se najcesce obraca za pomoc po bilo kom pitanju...neka pokusa da bez pritisaka porazgovara o problemu ili izokola, nekako postepeno dopreti do te osobe da shvati.
ovo pisem iz mog iskustva sa ocem - po pitanju njegovog zdravlja, koji eto hoce da poslusa neke stvari uglavnom ako mu ja na nesto skrenem paznju (takodje srcani bolesnik, radjen bajpas pre 1,5 dana).
probaj ovako, mada verujem da nisam nista novo napisala; dakle, biti (nenametljivo) uporan :)
 
caffetin na zelene tufne:
gigule:
WithdrawnWater:
gigule:
mene zanima šta raditi sa osobom koja ima problema sa srcem a odbija da ode kod lekara?
kako je ubediti da je važno da se leči???

Nazalost - nikako... :?
:cry:


sigurno u okviru tvoje porodice postoji neko ko ima najvise uticaja na tu osobu koja ima zdravstvenih problema, neko koga ona/on najcesce slusa ili se najcesce obraca za pomoc po bilo kom pitanju...neka pokusa da bez pritisaka porazgovara o problemu ili izokola, nekako postepeno dopreti do te osobe da shvati.
ovo pisem iz mog iskustva sa ocem - po pitanju njegovog zdravlja, koji eto hoce da poslusa neke stvari uglavnom ako mu ja na nesto skrenem paznju (takodje srcani bolesnik, radjen bajpas pre 1,5 dana).
probaj ovako, mada verujem da nisam nista novo napisala; dakle, biti (nenametljivo) uporan :)
e pa najgore je to što to nije neko iz porodice...a osećam da gušim i naša komunikacija se zbog toga kvari pa eto...
zeznuto jeste ali moram tu osobu da ostavim na miru!
 
dr:
Jedna stvar me interesuje, da li je nakon te cudesne mesavine rakije i ruzmarina radjeno neko od snimanja krvnih sudova pa se na taj nacin potvrdio cudesan efekat?
Nisam protivnik narodne medicine ali medicina je dokazala da trenutno osim noza ne postoji lagano resenje za ciscenje krvnih sudova, cak po nekim novim dokazima holeseterol koji se do sad tretirao kao uzrok broj 1 nastanka ateroskleroze i nije bas toliko kriv.Postoje neki drugi faktori koji su krivi za to, sve je to jos pod velikim znakom pitanja.
pa neke pretrage su urađene...zem ga šta...
uglavnom to je ona preporučila mom ocu nakon opercije, eto barem da ne dođe ponovo u situaciju (uz promenjen režim ishrane itd) da mu se ponovo radi koronarografija jer je mom ocu konkretno to bilo neprijatnije nego sama opreracija srca...
 

Slične teme


Back
Top