A ko je, zapravo, na vlasti?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Počeću sa: Meni ovde ništa nije jasno.
Nakon što sam primetila da se izuzetno nerviram kada pratim vesti (ili nešto još gore), prestala sam da gledam političke emisije, dnevnike, sve vrste raznih "Info-topova".....
Ali, jedno sam načula:
Vlast nam je trenutno iskasapljena između maltene svih "jačih i osrednjih" stranaka, non-stop se održavaju neki izbori gde se ona nastavlja kasapiti, a sve sami "veliki protivnici"... :roll:
U poređenju sa našom vlašću, teritorija je iznenađujuće celovita.
Zlo je što je većini jasno da od takve vlade nema ništa, a svi se bave nekim, u ovom trenutku, manje prioritetnim pitanjima, svaki pristalica neke partije tvrdi da su na vlasti oni koje najviše mrzi!
Nije što sam glasala za njih (da je u pitanju neka druga stranka isto bih tvrdila), ali - najbedniji postupak DSS-a, u poslednje vreme, je bio odbijanje koalicije sa Radikalima, onomad.
Ovi su ponudili koaliciju da bi, naravno, pobedili ali, sa našeg aspekta, njihova koalicija bi značila najzad neku stabilnu vladu (bez obzira na razlike, stranke u koaliviji ne bi mogle stalno kontrirati jedna drugoj), napokon početak DONOŠENJA ODLUKA. Kakvih - takvih.
Jer, ovo je zlo. Opšte rasulo.
I šta smo dobili DSS-ovim odbijanjem koalicije?
Dobili smo Parlament u kome većinu ima jedna stranka i Vladu koja je sastavljena od druge dve kole, opet, imaju poprilične međusobne razmirice.
Pa, onda ova priča o lokalnoj vlasti i pojavi fenomena "Snaga Srbije":
Svaki grad, selo i zaseok ima svoju stranku, i bez toga se samo svađamo... Pogledajte očigledan primer:
Ovde gde sam Radikali su pobedili, i to velikom većinom. Da li je i to uticalo na mene, nije bitno, htela sam izaći na izbore, i glasala sam za njih.
Odem u Beograd da tamo sretnem grupu prijatelja koji su započeli o politici. Odjednom ide komentar jednog od njih: "E, onu gamad, idiote retardirane, što su glasali za Radikale, sve bih to pobio...", i glasno odobravanje ostatka. Onda me taj isti zapita: "A za koga si ti glasala?"..... I ako, ne daj Bože, kažem - Šta te briga, to je moja stvar - postajem predmet zayebancije ceo dan.
Da se neko od njih našao kod mene, verovatno bi isto prošao.
Malo-pomalo i ljudi će početi da se biju zbog "političkog ubeđenja", potpuno smetnuvši s uma da su njihovi idoli gomila gowana. Kao što već nekoliko puta rekoh.
Poenta cele ove priče je - DA LI OVO JOŠ NEGDE POSTOJI? Ovoliki broj stranaka na ovako malom prostoru?! Hajde - broj stranaka, nego su SVE na vlasti :!:
Da nije to demokratija? Stranke su vlast demokratski podelile među sobom :?
Ne znam da li se u zadnje vreme nešto promenilo po tom pitanju, jer mi je počela izlaziti alergija kad prebacim u pola osam na RTS 2, ali - čisto sumnjam. Možda, ali nagore. I od goreg može gore, kod nas je bar to dokazano.
Nije mi jasno kako ovakva država može uopšte da funkcioniše, a kamoli da napreduje, na bilo kom planu...?
Negde sam napisala da ovde treba jednopartijski sistem. Ali - recimo dvopartijski, jer svi znamo šta će nam se desiti bez opozicije.
 
Ovakve stvari su postojale, u vecini zemalja sa razvijenim parlamentarnim uredjenjem su kroz nebuloze nalik ovim prosli pre mnogo godina (decenija, negde i vekova), takodje postoji i veci haos od sadasnjeg stanja (samo da ga ne vidimo). Bar znanje da postoji neki oblik iluzije normalnosti kojije moguce dostici budi nadu u nesto.
 
Ja ti se ne bi smejao sto glasas za radikale...
To je ok,iako je to stranka koju ja ne podnosim. (ne mrze svi najvise neku stranku na vlasti)
A nemamo previse partija. Cenzus za nasu skupstinu je kolko bese 3 ili 5% - previsok za vecinu demokratija i realno mogu ga ispuniti manje od 8 stranaka(srs,ds,sps,pps,dss, mozda -i tesko g17+,spo,ns,da - pre u koaliciji nego sami).
Nije problem nase stabilnosti u podeljenosti strankama,vec u dva bloka koja se u sumi nikad ne menjaju ("demokratski"-ds,dss,g17,spo,itd. i "patriotski"-srs,sps).
Nijedan nece nikad prevagnuti,a neke stranke u okviru blokova se ne podnose pa ce radije saradjivati sa "protivnicima" (dss).
Eto nikad normalne i stabilne vlade.
Sve se svodi na to kasapljenje sto ti kazes,i dogovore ispod zita,podela ministarstava,mup,kapitalne investicije,db,bia ili ustupke "opoziciji" pa se ni nezna ko je na vlasti i kroji politiku.
Neko prociscenje ce nam trebati, samo treba poci od nas samih. Za pocetak ti likovi i nisu bas toliko bitni da bi mi njih slusali i pratili...
Ono misli svojom glavom,i to
:o
 
Ti si u pravu kada si glasala za vadikale jer si upravo glasala za vlast. Oni su najveca stranka i mogu da ucenjuju koga i kako hoce.Znaci nije vazno ko je na vlasti , vec ko moze da uceni vlast, a vadikali sa svojim zardjalim kasikama i ostalim oruzjem proslosti ocigledno imaju puno pristalica medju ruralnom Srbijom i narodom koji je navikao samo na korbac i batinu. t.j. stokom kome demokratija uopste nije potrebna. :evil: :!:
 
A hoce li neko da prestane da proziva pristalice suparnika svoje stranke. Iz te Srbije, ruralne i zatucane, potice veci deo "urbanog" Beograda, da ne napominjem da, propascu vecine industrijskih grana, taj isti BG zivi na racun "stoke" koja nesto i radi. I ako neko ne deli vase misljenje, odmah ga kamenujete. Nema postenja, nema pravde, ali ako vec zelite da bezite odavde, ne osvrcite se da pljunete po onima koji ostaju.
 
katana_blade:
Ti si u pravu kada si glasala za vadikale jer si upravo glasala za vlast. Oni su najveca stranka i mogu da ucenjuju koga i kako hoce.Znaci nije vazno ko je na vlasti , vec ko moze da uceni vlast, a vadikali sa svojim zardjalim kasikama i ostalim oruzjem proslosti ocigledno imaju puno pristalica medju ruralnom Srbijom i narodom koji je navikao samo na korbac i batinu. t.j. stokom kome demokratija uopste nije potrebna. :evil: :!:
cekaj da ti kazem nesto, samo je stoki potrebna demokratija koju je forsirao i forsira DS,koji si ti to narod ako nisi deo upravo tog naroda kome treba korbac,dok se tako deli ovaj narod na one kojima treba korbac i druge koji upravljaju tim korbacem i narodnim parama mi cemo ziveti upravo ovako kako zivimo,kao stoke
 
katana_blade:
Ti si u pravu kada si glasala za vadikale jer si upravo glasala za vlast. Oni su najveca stranka i mogu da ucenjuju koga i kako hoce.Znaci nije vazno ko je na vlasti , vec ko moze da uceni vlast, a vadikali sa svojim zardjalim kasikama i ostalim oruzjem proslosti ocigledno imaju puno pristalica medju ruralnom Srbijom i narodom koji je navikao samo na korbac i batinu. t.j. stokom kome demokratija uopste nije potrebna. :evil: :!:
Istina, za radikale uglavnom glasaju seljaci. Ali, nauci da pravis razliku izmedju seljaka i seljacina.Ti si potpuni primer onoga o cemu sam pisala:
1. Mrzis ih, i odmah su oni na vlasti?
2. Mrzis i sve koji su za njih glasali, sutra bi se pobio samnom, cini mi se, da me sretnes na ulici.
Procitaj jos jednom ono sto sam pisala, mozda se i sam pronadjes... :?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top