SITNI KOLAČI

sanja:
e vi ste zaista pravi prijatelji!!!

ovi recepti za grancle, vanilice i na tu temu... pa sva sam :lol: od ranog jutra.
imam neku falinku na temu kolaca, uopste ne volim torte, filove, kremove. ali zato pita sa jabukama/visnjama, vanilice, shapice i ti "starinski" kolaci me izludjuju!!!

sta mislite, jel ok da umesto svadbene torte bude oooogromna pita sa jabukama, na 3 sprata? :lol:
U mom kraju se u svadbi iznosi nešto što se zove "materina pogača". U originalu to i nije torta, već pita... sa orasima, suvim grožđem... pa što ne bi bila i sa jabukama? :wink:

PS A za ove Espanolove majstorije ti i ne treba rerna! Nemoj da se vadiš! :wink: :lol:
 
Pazi ima varijanti koliko hoceš. Ove je stvarno pravila Nataša iz Sr. Mitrovice
A imam ih i sa kokosom i druge varijante.


VANILICE OD NATAŠE

320gr brašna,240gr putera,120gr prah šećera
Zamesiti testo i ostaviti da se odmara jedno pola sata(može da bude i u frižideru).Nakon toga rastanjiti tanko testo i ne štedeti brašno da se ne lepi za dasku.Vaditi male vanilice,redjati u podmazan pleh i peći jedno petnaest minuta na 180 stepeni(da ne požute).Gotove vanilice sastavljati sa pekmezom od kajsija i uvaljati u prah šećer pomešan sa vanil šećerom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je sitno koliko ga sitno iseces. A dobro je, zdravo, ukusno, i jos cista primenjena makrobiotika.
Jednostanno, to je jedna od varijanti poslastice od kornfleksa, sto je neko vredan vec napisao gore, iznad

bonzita


koliko margarina, toliko secera, a ukupno toliko i raznih pahuljica, kao i seckanih oraha (lesnika, badema ) i suvog grozdja. Umesto dve kasike meda mogu i dve kasike dzema.

Dakle, u serpi prokuva npr. 250 gr margarina, sa secerom, pa se dodaju kukuruzne, psenicne, ovsene (ove obavezno, bar dve-tri kasike), pirincane pahuljice, mekinje (kasika-dve), i oko (ukupno!)250 gr suvog grozdja i seckanog kosticavog voca (bas se lepo izrazavam), pa dzem, pa se dooobro promesa, pa se sipa u pleh podmazan margarinom. Dok je jos toplo, zapravo vruce, izravnati i utapkati, da se slepi, kasikom ili lopaticom, al' meni se lepi za kasiku, pa ja rukom, k'o sav normalan svet, a kasiku oblizem i odlozim!
Onda pleh u frizider, pa seckas kad zazelis nesto slatko, hruskavo... Moze da bude i zdrava uzina i kolacic.
Sto ja to volim!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Testo:
560g brašna
200g putera/margarina
200g šećera
2 cela jaja
1 prašak za pecivo
milerama po potrebi
Od navedenih sastojaka umesiti glatko testo i podeliti u četiri dela, peći lepo, tanko razvijeno na poleđini pleha (dve kore da budu malo rumenije)

Fil:
U 2dl vode rastopiti 5 kašika šećera, dodati 2-3 štangle istopljene čokolade, 4 kašike ruma i 50g rastopljenog putera pa sve preliti preko dve izlomljene kore (one malo jače pečene), zatim dodati 50-tak grama seckanih oraha, malo suvog grožđa (prethodno natopljenog rumom) i sve lepo izmešati.

Jednu koru tanko premazati pekmezom od kajsija, pa ravnomerno rasporediti fil, premazati pekmezom i prekriti drugom korom.
Preko gotovog kolača ide još i glazura od čokolade (50g putera lepo rastopiti sa 2 kašike šećera, dodati 100g čokolade).
Kad malo odstoji, seći na štapiće, trapeze ili romboide.
 
Ide Nova godina, ovo je kod mene već obavezno za tu priliku...
Pravi se krajnje jednostavno, a ne samo da je ukusno, već je i vrlo dekorativno.

Šišarke

8 kašika meda
150g šećera
250g margarina
200g čokolade za kuvanje
250g korn-fleksa
seckani orasi, suvo grožđe, lešnik, kikiriki...

Med, šećer i margarin otopiti na ringli i kad provri dodati čokoladu. Skinuti sa vatre, dodati korn-fleks i ostale sastojke.
Uzeti posudu za ceđenje limuna i baš onaj deo na kome se cedi limun puniti prohlađenom smesom tako da se dobije oblik kupe. Ređati na ravnu podlogu i ostaviti da se sasvim ohladi. Svaku šišarku staviti u papirnu korpicu za bombice.

Napomena: Obično umesto dela korn-fleksa ubacim ekspandirani pirinač, ječam ili pšenicu (ili sve po malo!). Važno je da zapremina ostane slična - dakle oduzmem šolju korn-fleksa i zamenim šoljom nečeg drugog :wink:
sisarkice1.jpg
 
Uz (u mojoj kući) već godinama obavezne gore navedene "šišarke", obično idu i bajadere.
Nije da se hvalim, ali ovog puta su bile baš, baš "prva liga" :wink: . Slika stiže kad šef stigne da je ubaci, a prave se vrlo jednostavno:

Sastav:
350g šećera u prahu
8-10 kašika vode
150g mlevenih oraha (ovog puta ja sam stavila propržene lešnike)
200g mlevenog keksa
150g butera(ne menjati ga margarinom!)
2 štangle čokolade za kuvanje

za glazuru
100g čokolade za kuvanje + 2 kašike butera

Postupak:
Šećer istopiti u vodi, skinuti sa vatre, dodati orahe (lešnik), keks i dobro zamesiti sa umućenim buterom. Masu podeliti u odnosu 1:2. U manji deo dodati otopljenu čokoladu io sve fino sjediniti.
Deo sa čokoladom rasporediti po tacni, zatim dodati ostatak i lepo izravnati.
Istopiti puter i čokoladu, pa preliti preko kolača.
kada se stegne, seći male komade, oblika po želji.
bajadere.jpg
 
Ove štanglice su veoma ukusne ("tope" se u ustima :wink: ) i veoma brzo se i jednostavno prave.

Potrebno je:
2 belanca
200g šećera u prahu
1/2 limuna
250g mlevenih oraha

Postupak:
Umutiti jako čvrst sneg od belanaca, ne isključujući mikser, dodati kašiku po kašiku šećera i sok od 1/2 limuna. Kad je sve fino ulupano, isključiti mikser i smesu podeliti u odnosu 1:2. U veći deo dodati orahe i lagano promešati.
Od smese sa orasima formirati štanglice (meni je najjednostavnije da to radim vlažnim prstima), i ređati u pleh obložen hartijom za pečenje (ili dobro podmazan). Svaku štanglicu premazati belom smesom bez oraha i peći na tihoj vatri (do 150C) oko pola sata do 45 minuta.
stapici12.jpg
 
smeh:
VANILICE

potrebno:
380g brašna
250g putera
4 žumanca
150g prah šećera
2 kesice vanilin šećera

1 jaje za premazivanje

postupak:
Penasto umutiti puter, dodati žumanca, šećer i vanilin šećer i sjediniti sa brašnom. Mesiti dok testo ne postane sasvim glatko, zatim razviti na debljinu prsta i vaditi modlicom kolačiće (najbolje ako imate malu i veliku istog oblika pa da dobijete prstenčiće). U slučaju da je testo jako meko, najpre ga ostaviti na kratko u frižider da se stegne.
Gotove kolačiće ređati u pleh koji je prethodno namazan ili prekriven papirom za pečenje i ostaviti da odstoji 1/2 sata na hladnom.
Lepo izmutiti jaje, premazati svaki kolačić, posuti po želji (seckanim lešnicima, bademima, kikirikijem...) i peći na 180C 20-tak minuta.

Napomena: Upotrebiti isključivo puter, eventualno zameniti 1/3 margarinom.

PS Ovaj recept je dobijen od jedne stare banatske domaćice čija je svekrva bila polu - Nemica, poznata po izvanrednom kulinarskom umeću. Kad su od nje tražili recept za neko jelo ili kolač, odgovorila bi: "Mogu dam recept. I onako neće uspe!" :wink:

Za Novu godinu sam pravila ove kolačiće u obliku jelkica i posula ih kokosom ofarbanim u zelenu boju i šarenim mrvicama. Klinci ih razgrabili :wink: :lol:
jelke.jpg
 
smeh:
... se zovu "krancle" (verovatno iskvareno od "grancle"?)

Potrebno je:
200g margarina
200g masti
1kg brašna
2 jaja
1 prašak za pecivo
300g prah šećera
2 limuna (sok i izrendana kora)
pekmez od kajsija za filovanje
šećer u prahu za posipanje pomešan sa vanilin šećerom

Penasto umutiti mast i omekšan margarin, dodati jaja, brašno sa praškom za pecivo, šećer u prahu, dodati sok i narendanu koru limuna. Dobro umesiti, razviti na debljinu oko 1/3cm, vaditi modlicom (ili čašicom za rakiju) kolačiće i ređati ih u pleh. Ako nemate modlicu sa "parom" (ona na kojoj jedan kolačić ima rupicu u sredini), iz polovine kolačića naprstkom izvadite kružić u sredini tako da dobijete prstančić.
Peći u podmazanom plehu 15-tak minuta na oko 180C.
Gotove kolačiće spajati pekmezom (prstenčić sa celim krugom) i uvaljati u prah šećer.

Napomena: Po želji se u testo može dodati malo samlevenih ili isitnjenih oraha, ali ja više volim bez.
A evo i fotke da se vidi kako su izgledale za Božić :wink: Obično ih ne uvijam u prah-šećer... iako treba. Stvar ukusa. :wink:
no10.jpg
 
Mmmm...moji omiljeni... :wink:

Trouglovi
Casa i po mleka(a ako nema mleka moze i voda),250 g prah secera,to sve staviti da provri i u to dodati 250 g margarina da se istopi.
To skloniti onda sa vatre i ostaviti malo da se prohladi i u to dodati 400 g mlevenog plazma keksa (a moze i vise da bude cvrsce) i u to sve dodati 400 g seckanih zele bombona,sve lepo promesati i izruciti i oblikovati po zelji kao rolat ili kao kockice.
Preliti glazurom od cokolade i ostaviti da se ohladi.mmmmm :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kokos kolaci

700gr brasna
420gr margarina ili masti
200 gr kokosa
100 gr secera
2 jaja
Prasak za pecivo na vrh noza
2 kesice vanilin secera
Malo mleka
Umesiti sve to….
Razvaljati pa praviti modlicama oblike i peci u nepodmazanom plehu.Posuti prah secerom.

mnogo ih volim…:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
aaa pa imash li ti patin kuvar. nemas to je danas skupo. ja cu sad da se hvalim :)

pa el imas net i google pretrayivach.

imas li yenske novine.

evo sad mozda napisem neke recepte maam mi se tu mota i mrzi me sto sedim ali valjda necu sutra malo sam napeta sto je tu aaaaaaaaasdasdiasjioajsioda
 
iamsh valjda i ovde pod Kolaci ili Sitni kolaci.a li evo ti jedna veryija. inace to imash i u onim radnjama sa cokoladom

evo ti iz pate a mozda nadjem taj magazin evo ti za sada ovo. nisam pravila mada mislim da sam jela

Shuhajdice :)

.....istopis cokoladu za kuvanje...ne kaze koliko ali da namazes 36 onih hartijica ya kolace. cokolada za kuvanje se inace zvala tunk-masa...to je bar 200g ja bi rekla?


krem za nadev:

2 dl rashladjen slatke pavlake
300g sitnog secera
40g kakoa ili strugane cokolade
350g oljustenih i sitno isecenih oraha ili badema
shipka vanile (ovo ti je bolje nego vanilin, ima i da se nadje)

/josh treba sitno voce iz slatka - ne znam moze valjda i krupno pa da ga seckash /

priprema:

sipas slatku pavlaku u sherpu i ubacis sipku. stavis da provri. dodas secer, kakao i bademe i izmesas s pavlakom. /pazi to meshaj smanji vatru itd ako treba/
rashladis sad ovo i onda punis one hartijice, s tim sto stavis u svaku korpicu jedno zrno sitnog voca (ili parcence krupnog) koje ne treba da se vidi iz nadeva - eto da se gost iznenadi.

onda stavis da se to opet stegne, pa kad se stegne sutradan skines papirice. mada ne znam kad cokolada stoji u frizideru onda pobeli..a tada i nisu znali za frizider...znaci na neko hladno mesto tipa shpajz.eh dakle nisu bas letnji koalchi

pise:
"domacicu koja priprema ove kolace ne treba da zbuni cinjenica sto ce cokolada malo omeksati. kad kolaci stoje na hladnom mestu cokolada ce se ponovo stegnuti. sutradan skinuti sa kolaca podmetace od hartije da ostane sama ya sebe ova veoma lepa, ukusna i deorativna poslastica"
 
evo ti i cokoladne kuglice mislim da meni i nisu neshto ispale al nesto sam ih bez veze pravila. inace mozesh da dobijes recept i za nazli-fatme ili kadun=djubedzhe ili ulutmu od oraha : )). mislim kad ovi teroristi osvoje svet da se obraduju ima i gurabije e to cu jednom probat evo ti cokoladne kuglice

aha ovo su bombice...ima i kuglice ali evo ti bombice

Bombice.

2 tvrdo kuvana zumanceta - propasirash dobro..dodas
80 g sitnog secera
80 g masla
1 veliku kasiku ruma. promesaj dobro i podeil na 35 loptica koje se suse na ladnom.. sad ide testo

testo>

150g obarenih, oljustenih, samlevenih badema
150g sitnog secera
3 stangle strugane cokolade (e sad ima i malih i velikih stangli - 100g, 200g...nemam pojma!!)

to zamesis sa

1 belancetom (nekuvanim)
1 kasikom ruma

dobro izradis to testo...ako nece da ti se napravi lepljivo nemam pojma bunari nesto. i od toga napravis 35 loptica.. u svaku lopticu ti udje ona zuta loptica sto se stegla, a okolo ti je ovo "testo". rastanjis testo pa ubacis zuto. to onda uvaljas u samleven badem, malo prosusis, i stavis u podmetace od hartije (koje si skinuo sa suhajdica)

eto ima i kuglice od cokolade al doooooosta..
 
LEDENE KOCKE

Kora:4 jajeta,4 kasike secera i 4 kasike brasna,2 kasike kakaoa.Pecenu koru preliti sirupom od case prokuvane vode i secera-pola-pola.
Fil:U 1l mleka skuvati puding od vanile sa 2 kasike brasna i 6 kasika secera i 1 kesicom vanilin secera.Prethodno puding i brasno razmutite u hladnom mleku.Kuvajte dok se ne zgusne,neprekidno mesajuci da nema grudvice.Krem sipajte preko testa i prelite glazurom od cokolade(rastopite 3 stangle cokolade za kuvanje,kasiku ulja i kasiku mleka).

KUGLICE OD COKOLADE

Skuvati sirup od 280gr secera i 5 kasika vode.Skinuti ga sa vatre i dodati mu 280gr obarenih,oljustenih i isecenih badema.Od te mase praviti kuglice i pri tome svaki put ruku umociti u hladnu vodu.8 kockica secera,3 kasike kuvane crne kafe i 1,5 stanglu cokolade prokuvati,pa u tu masu svaku kuglicu umociti,a zatim uvaljati u krupno struganu cokoladu.

MORNARSKE STANGLE

Ulupati cvrst sneg od 5 belanaca i dodati 200gr secera u prahu i 200gr samlevenih lesnika.sve olako izmesati.u umereno zagrejanoj rerni peci.Fil:100gr margarina,5 zumanaca,200gr secera i 2 stangle strugane cokolade mutiti dok se ne pretvori u penu.To kuvati na pari i mesati dok se fil ne zgusne.Staviti da se ohladi i seci na stanglice.

KUGLICE OD COKOLADE

100gr margarina,100gr secera u prahu,5 zumanaca,1 kasika ruma,1 kasika kakaoa,200gr rastopljene cokolade,2 kasike nastrugane cokolade.
Umutiti penasto margarin,dodati redom sve ostale sastojke osim nastrugane cokolade i dobro pomesati.Od ove mase praviti kuglice velicine tresnje,uvaljati ih u nastruganu cokoladu i staviti u korpice od hartije.

FRANCUSKE KUGLICE OD COKOLADE

250gr cokolade,3 zumanceta,100gr margarina,1 solja kakaoa.
Staviti cokoladu u posudu sa malo vode i pustiti da provri.Izmaci s vatre,dodati 3 zumanceta i mesati na tihoj vatri dok se ne zagreju i stegnu.Izmaci opet s vatre,dodati razmeksan margarin i mesati dok se masa ne ohladi.Praviti loptice i uvaljati ih u kakao.
 

Back
Top