SITNI KOLAČI

Ja nisam nikad probala home made bananica al raspolozena sam za eksperimentisanje....:)
sigurno sam da ne moze biti kao original, ali ni jedan kolac nije kao original keks ili cokoladica pa opet pravimo i rafaelo i ferero kuglice, i snikers tortu i sto drugih cuda......
 
Poslednja izmena:
Evo Wanja je dala dobar savet. A ja nisam mislila nista lose, samo sam zelela da podelim informaciju, ali je ocigledno svima sve jedno sta jedu, a tek sta drugima spremaju. . .Da se covek prosto oseca lose i ako zeli i misli dobro.
 
Da se upišem i u ovu temu
attachment.php

attachment.php

Naši ovogodišnji kolači za Božić.
 
Ovo su moji novogodišnji keksići :)
Orahovi medenjaci, dukati-cekini, kokosovi kolačići, marcipanova srca, čokoladno-orahovi meseci, čokolani huzarski krapi, raspuknuti keksi, nebeski poljupci, keksi sa pistacijom, jednostavni keksi, nugatove zvezdice, moji keksi sa nutellom, keksi sa bademom, belom čokoladom i crnom čokoladom i keksi sa belom čokoladom i lešnjacima

dsc0803-001.jpg


dsc0804-001.jpg
 
Ovo su moji novogodišnji keksići :)
Orahovi medenjaci, dukati-cekini, kokosovi kolačići, marcipanova srca, čokoladno-orahovi meseci, čokolani huzarski krapi, raspuknuti keksi, nebeski poljupci, keksi sa pistacijom, jednostavni keksi, nugatove zvezdice, moji keksi sa nutellom, keksi sa bademom, belom čokoladom i crnom čokoladom i keksi sa belom čokoladom i lešnjacima

dsc0803-001.jpg


dsc0804-001.jpg

Jao , Stano , moram Te i ovako pohvaliti ! Ma ne znam koji je lepši od kojeg ! z:lol:
 
Neki stari recept:
92. БАНАНИЦЕ-1
Ушпиновати 800g шећера са 2dl воде (да ври 5 минута). Скинути са ватре и добро мутити миксером.
У међувремену, а боље је пре, у пластичној посуди умутити 30g желатина и 2dl воде. Ту масу кашичицу по кашичицу додавати у први део уз стално мешање. На крају додати екстрект од банане или други укус по жељи.
Сипати у калуп четвртастог облика и подмазан маргарином. Украсити глазуром од чоколаде.
ГЛАЗУРА: Растопити 100g чоколаде са 50g маргарина. Скинути са ватре, додати једно цело јаје и још мало умутити. Тако вруће прелити преко масе у плеху.
 
ja sam dobila na pp, prosledicu ti :)
Posle toliko razmenjenih ozbiljnih recepata, saveta, razmene iskustava... dođosmo i dotle da se i ovako nešto deli na PP... I to objavljuje?!
Da ne bude zabune, ladyns, ovo svakako nije na tvoj račun, konačno svaki ima pravo da piše o čemu hoće i gde hoće, nego ja ne mogu da se čudom načudim?!
Uzgred, o tome smo već pisali:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/4663-SITNI-KOLAČI?p=9614939&viewfull=1#post9614939
Pogledajte i parpostova pre i posle... data su i uputstva z:)
 
Ja ne ulazim u razloge zasto mi je poslato na pp a ne podeljeno na forumu, i samim tim sto sam ja dobila na pp, glupo mi je da JA kacim na forum.....
TONI pomagaj....nadrljah ja zbog bananica z:p
 
Ne vidim da je iko "nadrljao" nego najiskrenije - ne razumem?!
Ne ulazim ni u to ko je šta prvi pomenuo, ko ima recept, ko ga je tražio...
Ali mi nije jasna logika da neko ima potrebu da u pot stavi "Pravio sam to i to", razvije se diskusija, pa se zatraži recept i pose toga stiže post: "Ja sam recept dobio na PP!"
Niko nije zavirivao ni u čiju kuhinju i nema pojma ko je šta od nas pravio i na koji način.
Ako kažem da sam nešto pravila (nalazimo se na pdf-u "KULINARSTVO") ili postavim sliku, onda sam spremna da to podelim i sa drugima. Niti sam bilo šta napisala niti postavila sliku da bi mi neko aplaudirao (u ovom slučaju davao reputacije) već da podelim svoje iskustvo.
Ovde su mnogo veći majstori otkrili i mnogo veće "tajne" od recepta na kojem je "zapelo".
Da ne ulazim sad u to kako su mnogi ovde bukvalno naučili i kore da peku i filove da prave... o ukrašavanju da i ne govorim - pa je mi je nekako prirodno da i svoja saznanja podele. Naročito ako su ih obelodanili...
Ali, svako ima svoju logiku. Za neke je moja pogrešna.
Delite svoje dragocene recepte sa kim god želite na način na koji želite to je vaše pravo - samo vas molim da to ne obelodanjujete na Forumu. Nekako mi je degutantno... da ne kažem nepristojno.
 
E ovako....posto niko nikome ne moze da zaviri u kuhinju i vidi kako sta pravi, tako niko nikome ne moze da zaviri ni u dnevnu sobu, ni u zivot! Ako se za mene moze vezati rec sebicnost, u bilo kom smislu, onda ok! Da li je postojala jos neka mogucnost, neka predpostavka zasto odmah nisam podelila recept??? Mozda neka situacija zivotna koja bi me OPRAVDALA?? Nemam nameru nikome da se pravdam, ali ni ne dozvoljavam da se odmah krece kriticki! Uzgred, tek sad sam iscitala sve na ovom forumu sto se pisalo unazad nekoliko dana....uletela sam samo jednom i videla da Ledyns pita za recept, pa sam joj napisala gde da ga nadje, link....racunala sam , kad budem imala vremena, kad prodje haos, napisacu recept na temi, sa svim sugestijama i licnim iskustvima dok sam pravila...Ali eto...meni je bas lepo krenula NG ovde na forumu! z:hm:
 
Naravno da niko nije raspoloživ 24 sata i da niko nema nikakvu obavezu da dežura na forumu i odgovara na pitanja postavljena čak i lično.
Tu smo kad želimo, možemo, hoćemo... onoliko koliko želimo, možemo, hoćemo.
Sasvim namerno nisam čak ni pogledala ko je pomenuo "bananice" niti bih reagovala da ovde nije napisano kako je recept dobijen na PP.
Ideja mi nije bila da bilo koga prozivam niti mislim da je bilo ko dužan da se pravda i objašnjava svoje postupke. Ili odsustvo sa Foruma.
Reagovala sam na pojavu za koju smatram da nije u duhu ovog foruma i onoga što godinama ovde negujemo.
 
Slazem se, ali duh foruma kreiraju ljudi koji su na njemu, sa svim svojim vrlinama i manama i zivotnim situacijama koje ponekad izmaknu kontroli....moja primedba se odnosi na stil kojim je kritika napisana, zvucalo je kao da namerno necu da napisem recept, da krijem ili sta vec...euforicno sam napisala prvi post jer mi se dopao recept i ako ste zainteresovani da ga napisem i objasnim....cim stignem! Nije ptoslo mesec dana od tada, nekoliko dana samo....svakako bih ga napisala!!
 
http://www.coolinarika.com/recept/domace-krem-bananice/ Radila sam pola mere, koristila mutilice za testo, mutila krace od 10 min, stavila jednu bocicu MILKOM ekstrakta od banane , punila silikonske kalupe za praline, one malo vece i ohladjene( 15 min u frizideru) vadila iz kalupa i prelivala cokoladom! Bananice sam prvi put pravila jer ih moj mali Strahinja obozava, pa je tetka zelela da ga obraduje! Ukusi su razliciti, ali i mali sestric i odrasli koji su probali bili su odusevljeni! Sitra nameravam ponovo da ih pravim, pa cu ih i slikati!
 
Toni daj recept, sta si se ucutala, bacila buvu i pobegla z:p

evo malo mojih kolaca
posni - stanglice sa suvim grozdjem, lomljenim keksom i zele bombonama, kikiriki kocke, figaro sa ekspandiranom rizom, rafaelo kuglice, rozen sa makom, kornfleks loptice, carevo oko, bajadera i rolat sa zele bombonama

attachment.php


i mrsni -figaro sa ekspandiranom rizom, bajadera, polumeseci, caevo oko, kokos stanglice,kikiriki kolac i rum kuglice...
attachment.php

Evo ima ovdje kod tebe svasta zanimljivo sa kikirikijem, ja nesto u posljednje vrijeme tragam za isp[orbanim receptima, a nameracila se da isprobam sa nijm nesto za Bozic. Davno jos sam u fajl kopirala masu recepata sa foruma, komentare itd, i niti jedan jedini sa kikirikijem, bas bzv. Nemam sad nikako vremena da ispocetka sve citam, pa kao moze da iskuckas, sa sve iskustvom o toku pravljenja :zpozdrav:
I ovi sa rizom, to mi se cini zanimljivo, nesvakidasnje, u nekoj knjizici sitnih kolaca imam recept sa njom, ali brate mili to je ono sto se mlijeko kuva dugo sa secerom, nadam se da je ovaj tvoj neka brza varijanta
 
taj sa kikitikijem je moram priznati iz glave, malo modifikovan i izmisljen, al ono klasicno uspinovati vodu i secer, dodati malo margarina, i bele cokolade, i malo keksa mlevenog, obicnog, ja ne stavljam ovde plazmu posto kikiriki potpuno preuzme ukus pa nema potrebe plazma i puno kikirikija mlevenog :) meru vode i secera kako ti odgovara,....istreses na tacnu i oblikujes na debljinu koju volis, onda ga odgore isprskam malo cokoladom da bude dekorativno, mozes i po pola kikirikija na svaku kocku, seces ga kako god hoces, na kocke, stanglice, trouglove....

a figaro ide ovako
2 dl vode, 300 gr secera uspinovati, dodati malo margarina,bele cokolade tri stangle, 300 gr mlevenog keksa, 100 gr orasa, i pahuljica... koliko ima :) u receptu pise 150 gr, ali to je jako mnogo, ja stavim otprilike, mozda oko 60-80 gr.....filujes u dva lista oblatne....
ja ga uglavnom pravim pola mere pa presecem jedan list oblatne na pola i nafilujem....kad zavrsis odgore pritisni necem teskim da se oblatna dobro dobro zalepi......taj recept sam nasla nedavno na internetu i isprobala ga i super mi je....
oba recepta su brza i laka i nema sta da ne uspe a ja bas takve kolace volim z:lol:
 
Poslednja izmena:
taj sa kikitikijem je moram priznati iz glave, malo modifikovan i izmisljen, al ono klasicno uspinovati vodu i secer, dodati malo margarina, i bele cokolade, i malo keksa mlevenog, obicnog, ja ne stavljam ovde plazmu posto kikiriki potpuno preuzme ukus pa nema potrebe plazma i puno kikirikija mlevenog :) meru vode i secera kako ti odgovara,....istreses na tacnu i oblikujes na debljinu koju volis, onda ga odgore isprskam malo cokoladom da bude dekorativno, mozes i po pola kikirikija na svaku kocku, seces ga kako god hoces, na kocke, stanglice, trouglove....

a figaro ide ovako
dl vode, 300 gr secera uspinovati, dodati malo margarina,bele cokolade tri stangle, 300 gr mlevenog keksa, 100 gr orasa, i pahuljica... koliko ima :) u receptu pise 150 gr, ali to je jako mnogo, ja stavim otprilike, mozda oko 60-80 gr.....filujes u dva lista oblatne....
ja ga uglavnom pravim pola mere pa presecem jedan list oblatne na pola i nafilujem....kad zavrsis odgore pritisni necem teskim da se oblatna dobro dobro zalepi......taj recept sam nasla nedavno na internetu i isprobala ga i super mi je....
oba recepta su brza i laka i nema sta da ne uspe a ja bas takve kolace volim z:lol:

Koliko dl vode u ovaj drugi recept sa rizom?
 
Ono do čega je stigao foto aparat:
"kalupirane" bajadere:
bajadere_zps1bff8f6f-1_zps2d32ce1f-1.jpg

moje omiljene šeri kuglice
sherykuglice_zpse0b644d2-1_zps22ace4cb-1-1.jpg

brzinski sklepana tacna za domaću upotrebu:
novogodisnjatacna_zps38ee815c-1_zpsf3404-1.jpg

I naravno, neizbežan meda... :heart:
medakr_zps94160534-1_zps2b3dfe17-1.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top