SITNI KOLAČI - Strana 101
Strana 101 od 105 PrvaPrva ... 5191979899100101102103104105 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 2.501 do 2.525 od 2612

Tema: SITNI KOLAČI

Aktivan član ladyns (avatar)
    Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Re: SITNI KOLAČI

Ja nisam nikad probala home made bananica al raspolozena sam za eksperimentisanje....
    sigurno sam da ne moze biti kao original, ali ni jedan kolac nije kao original keks ili cokoladica pa opet pravimo i rafaelo i ferero kuglice, i snikers tortu i sto drugih cuda......
    Poslednji put ažurirao/la ladyns : 29.12.2012. u 12:45

Primećen član o vlada (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Evo Wanja je dala dobar savet. A ja nisam mislila nista lose, samo sam zelela da podelim informaciju, ali je ocigledno svima sve jedno sta jedu, a tek sta drugima spremaju. . .Da se covek prosto oseca lose i ako zeli i misli dobro.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Da se upišem i u ovu temu

Naši ovogodišnji kolači za Božić.

Zainteresovan član stana.r (avatar)
    Učlanjen
    30.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Ovo su moji novogodišnji keksići
    Orahovi medenjaci, dukati-cekini, kokosovi kolačići, marcipanova srca, čokoladno-orahovi meseci, čokolani huzarski krapi, raspuknuti keksi, nebeski poljupci, keksi sa pistacijom, jednostavni keksi, nugatove zvezdice, moji keksi sa nutellom, keksi sa bademom, belom čokoladom i crnom čokoladom i keksi sa belom čokoladom i lešnjacima

Legenda
    Učlanjen
    28.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zadovoljna domacica Pogledaj poruku
    Ja u kući uopšte nemam prašak za pecivo. Uopšte ga ne koristim, ni za šta.

Sada sam zbunjena...da li koristis neku zamenu? Biskviti koji se peku, tj kore za torte i kolace...mislila sam ako nema praska za pecivo da nece biti vazdusasti.

Aktivan član Kata Sombor (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio stana.r Pogledaj poruku
    Ovo su moji novogodišnji keksići
    Orahovi medenjaci, dukati-cekini, kokosovi kolačići, marcipanova srca, čokoladno-orahovi meseci, čokolani huzarski krapi, raspuknuti keksi, nebeski poljupci, keksi sa pistacijom, jednostavni keksi, nugatove zvezdice, moji keksi sa nutellom, keksi sa bademom, belom čokoladom i crnom čokoladom i keksi sa belom čokoladom i lešnjacima

Jao , Stano , moram Te i ovako pohvaliti ! Ma ne znam koji je lepši od kojeg !

Primećen član askica (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    27

Hoce li biti taj recept za bananice ili je to neka tajna

Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

ja sam dobila na pp, prosledicu ti

Primećen član askica (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    27

Hvala

Zainteresovan član cocika (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19

ZD sta koristis u zamenu za pp recimomza proju ili neke kolace gde
    Treba pp?

Legenda Zadovoljna domacica (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1602

Ne koristim ništa. Uopšte ne stavljam ni prašak za pecivo ni sodu bikarbonu.
    Imam svoj mali svet,i oko njega kineski zid..

Primećen član
    Učlanjen
    25.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    25

Neki stari recept:
    92. БАНАНИЦЕ-1
    Ушпиновати 800g шећера са 2dl воде (да ври 5 минута). Скинути са ватре и добро мутити миксером.
    У међувремену, а боље је пре, у пластичној посуди умутити 30g желатина и 2dl воде. Ту масу кашичицу по кашичицу додавати у први део уз стално мешање. На крају додати екстрект од банане или други укус по жељи.
    Сипати у калуп четвртастог облика и подмазан маргарином. Украсити глазуром од чоколаде.
    ГЛАЗУРА: Растопити 100g чоколаде са 50g маргарина. Скинути са ватре, додати једно цело јаје и још мало умутити. Тако вруће прелити преко масе у плеху.

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    324

Citat Original postavio ladyns Pogledaj poruku
    ja sam dobila na pp, prosledicu ti
    Posle toliko razmenjenih ozbiljnih recepata, saveta, razmene iskustava... dođosmo i dotle da se i ovako nešto deli na PP... I to objavljuje?!
    Da ne bude zabune, ladyns, ovo svakako nije na tvoj račun, konačno svaki ima pravo da piše o čemu hoće i gde hoće, nego ja ne mogu da se čudom načudim?!
    Uzgred, o tome smo već pisali:
    http://forum.krstarica.com/showthrea...=1#post9614939
    Pogledajte i parpostova pre i posle... data su i uputstva
    Velika srca vole, mala traže da budu voljena

Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

Ja ne ulazim u razloge zasto mi je poslato na pp a ne podeljeno na forumu, i samim tim sto sam ja dobila na pp, glupo mi je da JA kacim na forum.....
    TONI pomagaj....nadrljah ja zbog bananica

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    324

Ne vidim da je iko "nadrljao" nego najiskrenije - ne razumem?!
    Ne ulazim ni u to ko je šta prvi pomenuo, ko ima recept, ko ga je tražio...
    Ali mi nije jasna logika da neko ima potrebu da u pot stavi "Pravio sam to i to", razvije se diskusija, pa se zatraži recept i pose toga stiže post: "Ja sam recept dobio na PP!"
    Niko nije zavirivao ni u čiju kuhinju i nema pojma ko je šta od nas pravio i na koji način.
    Ako kažem da sam nešto pravila (nalazimo se na pdf-u "KULINARSTVO") ili postavim sliku, onda sam spremna da to podelim i sa drugima. Niti sam bilo šta napisala niti postavila sliku da bi mi neko aplaudirao (u ovom slučaju davao reputacije) već da podelim svoje iskustvo.
    Ovde su mnogo veći majstori otkrili i mnogo veće "tajne" od recepta na kojem je "zapelo".
    Da ne ulazim sad u to kako su mnogi ovde bukvalno naučili i kore da peku i filove da prave... o ukrašavanju da i ne govorim - pa je mi je nekako prirodno da i svoja saznanja podele. Naročito ako su ih obelodanili...
    Ali, svako ima svoju logiku. Za neke je moja pogrešna.
    Delite svoje dragocene recepte sa kim god želite na način na koji želite to je vaše pravo - samo vas molim da to ne obelodanjujete na Forumu. Nekako mi je degutantno... da ne kažem nepristojno.

Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

izvinjavam se......

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

E ovako....posto niko nikome ne moze da zaviri u kuhinju i vidi kako sta pravi, tako niko nikome ne moze da zaviri ni u dnevnu sobu, ni u zivot! Ako se za mene moze vezati rec sebicnost, u bilo kom smislu, onda ok! Da li je postojala jos neka mogucnost, neka predpostavka zasto odmah nisam podelila recept??? Mozda neka situacija zivotna koja bi me OPRAVDALA?? Nemam nameru nikome da se pravdam, ali ni ne dozvoljavam da se odmah krece kriticki! Uzgred, tek sad sam iscitala sve na ovom forumu sto se pisalo unazad nekoliko dana....uletela sam samo jednom i videla da Ledyns pita za recept, pa sam joj napisala gde da ga nadje, link....racunala sam , kad budem imala vremena, kad prodje haos, napisacu recept na temi, sa svim sugestijama i licnim iskustvima dok sam pravila...Ali eto...meni je bas lepo krenula NG ovde na forumu!

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    324

Naravno da niko nije raspoloživ 24 sata i da niko nema nikakvu obavezu da dežura na forumu i odgovara na pitanja postavljena čak i lično.
    Tu smo kad želimo, možemo, hoćemo... onoliko koliko želimo, možemo, hoćemo.
    Sasvim namerno nisam čak ni pogledala ko je pomenuo "bananice" niti bih reagovala da ovde nije napisano kako je recept dobijen na PP.
    Ideja mi nije bila da bilo koga prozivam niti mislim da je bilo ko dužan da se pravda i objašnjava svoje postupke. Ili odsustvo sa Foruma.
    Reagovala sam na pojavu za koju smatram da nije u duhu ovog foruma i onoga što godinama ovde negujemo.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Slazem se, ali duh foruma kreiraju ljudi koji su na njemu, sa svim svojim vrlinama i manama i zivotnim situacijama koje ponekad izmaknu kontroli....moja primedba se odnosi na stil kojim je kritika napisana, zvucalo je kao da namerno necu da napisem recept, da krijem ili sta vec...euforicno sam napisala prvi post jer mi se dopao recept i ako ste zainteresovani da ga napisem i objasnim....cim stignem! Nije ptoslo mesec dana od tada, nekoliko dana samo....svakako bih ga napisala!!

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

http://www.coolinarika.com/recept/domace-krem-bananice/ Radila sam pola mere, koristila mutilice za testo, mutila krace od 10 min, stavila jednu bocicu MILKOM ekstrakta od banane , punila silikonske kalupe za praline, one malo vece i ohladjene( 15 min u frizideru) vadila iz kalupa i prelivala cokoladom! Bananice sam prvi put pravila jer ih moj mali Strahinja obozava, pa je tetka zelela da ga obraduje! Ukusi su razliciti, ali i mali sestric i odrasli koji su probali bili su odusevljeni! Sitra nameravam ponovo da ih pravim, pa cu ih i slikati!

Ističe se Daca_Su (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

Toni daj recept, sta si se ucutala, bacila buvu i pobegla

evo malo mojih kolaca
    posni - stanglice sa suvim grozdjem, lomljenim keksom i zele bombonama, kikiriki kocke, figaro sa ekspandiranom rizom, rafaelo kuglice, rozen sa makom, kornfleks loptice, carevo oko, bajadera i rolat sa zele bombonama

i mrsni -figaro sa ekspandiranom rizom, bajadera, polumeseci, caevo oko, kokos stanglice,kikiriki kolac i rum kuglice...
    Evo ima ovdje kod tebe svasta zanimljivo sa kikirikijem, ja nesto u posljednje vrijeme tragam za isp[orbanim receptima, a nameracila se da isprobam sa nijm nesto za Bozic. Davno jos sam u fajl kopirala masu recepata sa foruma, komentare itd, i niti jedan jedini sa kikirikijem, bas bzv. Nemam sad nikako vremena da ispocetka sve citam, pa kao moze da iskuckas, sa sve iskustvom o toku pravljenja
    I ovi sa rizom, to mi se cini zanimljivo, nesvakidasnje, u nekoj knjizici sitnih kolaca imam recept sa njom, ali brate mili to je ono sto se mlijeko kuva dugo sa secerom, nadam se da je ovaj tvoj neka brza varijanta

Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

taj sa kikitikijem je moram priznati iz glave, malo modifikovan i izmisljen, al ono klasicno uspinovati vodu i secer, dodati malo margarina, i bele cokolade, i malo keksa mlevenog, obicnog, ja ne stavljam ovde plazmu posto kikiriki potpuno preuzme ukus pa nema potrebe plazma i puno kikirikija mlevenog meru vode i secera kako ti odgovara,....istreses na tacnu i oblikujes na debljinu koju volis, onda ga odgore isprskam malo cokoladom da bude dekorativno, mozes i po pola kikirikija na svaku kocku, seces ga kako god hoces, na kocke, stanglice, trouglove....

a figaro ide ovako
    2 dl vode, 300 gr secera uspinovati, dodati malo margarina,bele cokolade tri stangle, 300 gr mlevenog keksa, 100 gr orasa, i pahuljica... koliko ima u receptu pise 150 gr, ali to je jako mnogo, ja stavim otprilike, mozda oko 60-80 gr.....filujes u dva lista oblatne....
    ja ga uglavnom pravim pola mere pa presecem jedan list oblatne na pola i nafilujem....kad zavrsis odgore pritisni necem teskim da se oblatna dobro dobro zalepi......taj recept sam nasla nedavno na internetu i isprobala ga i super mi je....
    oba recepta su brza i laka i nema sta da ne uspe a ja bas takve kolace volim
    Poslednji put ažurirao/la ladyns : 02.01.2013. u 19:44

Ističe se Daca_Su (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

taj sa kikitikijem je moram priznati iz glave, malo modifikovan i izmisljen, al ono klasicno uspinovati vodu i secer, dodati malo margarina, i bele cokolade, i malo keksa mlevenog, obicnog, ja ne stavljam ovde plazmu posto kikiriki potpuno preuzme ukus pa nema potrebe plazma i puno kikirikija mlevenog meru vode i secera kako ti odgovara,....istreses na tacnu i oblikujes na debljinu koju volis, onda ga odgore isprskam malo cokoladom da bude dekorativno, mozes i po pola kikirikija na svaku kocku, seces ga kako god hoces, na kocke, stanglice, trouglove....

a figaro ide ovako
    dl vode, 300 gr secera uspinovati, dodati malo margarina,bele cokolade tri stangle, 300 gr mlevenog keksa, 100 gr orasa, i pahuljica... koliko ima u receptu pise 150 gr, ali to je jako mnogo, ja stavim otprilike, mozda oko 60-80 gr.....filujes u dva lista oblatne....
    ja ga uglavnom pravim pola mere pa presecem jedan list oblatne na pola i nafilujem....kad zavrsis odgore pritisni necem teskim da se oblatna dobro dobro zalepi......taj recept sam nasla nedavno na internetu i isprobala ga i super mi je....
    oba recepta su brza i laka i nema sta da ne uspe a ja bas takve kolace volim
    Koliko dl vode u ovaj drugi recept sa rizom?

Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

2 dl, evo ispravljam, pisala sam bas bas na brzinu.....

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    324

Ono do čega je stigao foto aparat:
    "kalupirane" bajadere:

moje omiljene šeri kuglice

brzinski sklepana tacna za domaću upotrebu:

I naravno, neizbežan meda...
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 02.01.2013. u 20:40

Slične teme

1. LIKERI
    Autor gost 37180 u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 15.12.2011., 10:01
  2. RECEPT ZA DOBAR SEX!!!
    Autor Kilavi Radonja u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 22.05.2007., 12:11
  3. DA LI NEKO IMA DOBAR RECEPT ZA LAZANJE?
    Autor sevilja u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.09.2006., 14:24
  4. ZNA LI NEKO RECEPT ZA BUREK?
    Autor u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.06.2004., 15:39
  5. Vas recept za dobar i strastven poljubac.
    Autor Milano u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 10.10.2003., 00:57

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •