KOMPJUTER GREJALICA

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
Imam AMD athlon XP1700MHz, ploca mi je ASUS A7V8X-X i nije mi jasno zbog cega mi se ceo racunar greje toliko. Nije nijedan kuler crko. A ni na grafickoj nema kulera.
Cpu kuler uglavnom radi na oko 4300rpm I temperatura procesora je posle kratkog igranja(pola sata) nfs undergrounda dostigla 69°C! a nema nikakve probleme u radu. Dok je temperatura ploce bila malo preko 40°C. Imam utisak da gotovo sva ta toplota proizvedena u kucistu dolazi iz chipseta(valjda se tako zove, mali izrezbareni metalni kvadrat kod procesora), koji samo sto se nije usijao.
Primetio sam da se I moja pci muz. Kartica SB live greje tu kod pci slota. I sve je unutra vruce osim HDD od 160GB koji je mlak… kad otvorim stranicu kucista, cela soba se ugreje ;)
Moje pitanje je:
Treba li da se brinem da ce ovakve temperature ostetiti(I unistiti) ceo sistem ili je to uobicajeno za amd?
Video sam da ima chassis fan da se kupi. Na ploci ima konektor od 3 pina za to ali ima jedan samo. Da li postoje I oni sto se ukljucuju direktno na napajanje, tj. na isti nacin na koji se napajaju I hdd I cd-romovi jer na kucistu imam dva mesta za kulere? Ili da kuciste drzim napolju na -1°C ? ;)
 
za stare procesore to je normalno. chipset je cini mi se prevruc ali jedan dodatni ventilator nebi bio los, ako ti ne smeta zujanje.Ako budes stavljao samo jedan staviga pozadi i to da ti izduvava a ako budes stavljao 2 onaj prednji nek uduvava a zadni da izduvava. smanjices temperaturu unutar kucista bar za 5 stepeni a ako ga jos i otvoris milina.Sam procesor neverujem da ce da se greje preko 60 stepeni.
 
Ice:
za stare procesore to je normalno. chipset je cini mi se prevruc ali jedan dodatni ventilator nebi bio los, ako ti ne smeta zujanje.Ako budes stavljao samo jedan staviga pozadi i to da ti izduvava a ako budes stavljao 2 onaj prednji nek uduvava a zadni da izduvava. smanjices temperaturu unutar kucista bar za 5 stepeni a ako ga jos i otvoris milina.Sam procesor neverujem da ce da se greje preko 60 stepeni.
e imam ja nazad stavio sam jedan kuler od cpu p3 ali fora je sto ja nemam napred rupu za kuler, vec gore na "krovu"
ali sam svejedno mislio da sa 2 kulera napravim promaju.
kako je krenulo stavicu 6 komada :wink:
 
Nije normalno da ti se cip toliko greje posebno sto se radi o starom proverenom VIA KT400 cipu.
Probaj sa ucitavanjem novog biosa to bi moglo da resi probleme ako to ne pomogne pribegni staroj dobroj metodi stavljanja kulera (od graficke) na cip!
 
moguce je da termalne sonde nisu dovoljno osetljive i da prijavljuju nepravilnu temperaturu btw moj XP1800+ radi i na preko 70 stepeni a jedno vreme je radio i na 90 bez ikakvih problema (mozda imam srece deco ne probajte kod kuce)
 
problem je u ploci jer se doro ne laze sa tom serijom procesora, probaj da nabavis ECS plocu sa NForce Chipsetom i sve ce raditi ok, sto se tice zvucne karte imam istu i to je normalno jer se u kucistu najvise penje temperatura zbog temperature procesora
 

Back
Top