Punk-nacin zivota ili izgovor

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S

SoBlue

Gost
Koliko puta ste se sreli sa izjavom da je punk nacin zivota,a ne samo muzika.Ja sam suvise,posto sam te iste pankere posle gledala da se za vrlo male pare prodaju i postaju punk-rock,pa onda rock,pa na kraju zavrse tako sto sviraju neki popic.Da li je punk zaista to za sta ga izdaju ili je to puki izgovor za one koji nisu dovoljno prosli u zivotu,a potajno zavide svojim kolegama koji su zaradili i sve to uz izgovor da "nece da se prodaju " i da "idu do kraja" ?????
 
punk je svoje odavno odsvirao.
imao je vaznu ulogu u r'n'r-u, to je dobro obavio, uzdrmao sve, pokrenuo ponovo kolotechinu sto se stvorila i sad je to gotovo.
danas punk moze da prodje samo kao "art-punk", "punk-rock", ali sam punk je oduvao.
i svi koji se sad loze na tu furku, posle nekog vremena ce skontati da od sviranja 4 akorda po pesmi i besomucnog ponavljanja jednog te istog nema nista, i promenice nacin sviranja, ali i razmisljanja.
 
Keeper:
punk je svoje odavno odsvirao.
imao je vaznu ulogu u r'n'r-u, to je dobro obavio, uzdrmao sve, pokrenuo ponovo kolotechinu sto se stvorila i sad je to gotovo.
danas punk moze da prodje samo kao "art-punk", "punk-rock", ali sam punk je oduvao.
i svi koji se sad loze na tu furku, posle nekog vremena ce skontati da od sviranja 4 akorda po pesmi i besomucnog ponavljanja jednog te istog nema nista, i promenice nacin sviranja, ali i razmisljanja.
Bla, bla, bla. . . Lupetas sinko, lupetas.
Btw meni je i dalje daleko lepse i bolje i sve kad slusam KBO! i sl. nego Pearl Jam i sl. Tako da ti je malo losa teorija 8)
 
pa onda slusaj KBO!
uzivaj u dva-tri akorda po pesmi, uzivaj u njihovom muzickom umecu, i slusaj iste recenice po petnaest puta.
sta da ti radim :lol:
ako ti je to bolje nego Pearl Jam, onda nemam sta s tobom da pricam u vezi muzike.
P.S.> gomila ovde mi stalno govori da lupetam, da kenjam, a niko se nije nasao pametan da mi lepo kaze sta ja to lupetam. dakle? oces li mi ti, "...", reci sta ja to lupetam?
 
Ja sam nekada bila veliki fun KBO-a do jednog trenutka u zivotu kada sam se zapitala postoji li tu ista,ali ista malkice dublje od obicnog drkanja.Tada sam upoznala i njihovog frontmena i shvatila da - ne postoji.
Pearl jam spada u klasiku,ulud je svaki pokusaj da se on pljuje.
 
Keeper:
> pa onda slusaj KBO!
uzivaj u dva-tri akorda po pesmi, uzivaj u njihovom muzickom umecu, i slusaj iste recenice po petnaest puta.
> sta da ti radim :lol:

Koliko si slusao KBO! neznam, to je tvoj problem. Ali poslusaj njihov album "Svetlo Ludila". Album je stvarno super odsviran, istina je da KBO! ima pomalo glupe txtove ali muzika je fenomenalna.
To da li ce neka pesma da ima dva akorda ili 10000 nije bitno.
Sto se tice txtova. . . Poslusaj "Sumnja" ili "Njeno Ime" od Vrisaka Generacije pa mi onda trubi. A mozes da poslusas i recimo Dza ili Bu, nebi bilo lose da poslusas i Lost Propelleros i sl. Od nasih bendova, od stranih. . . Pa poslusaj UK Subs, Exploited obrati malo paznju STA Wattie peva u svojim pesmama.

> ako ti je to bolje nego Pearl Jam, onda nemam sta s tobom da pricam u vezi muzike.

Tvoj problem. Ja ovde ostavljam komentare isto kao i ti (samo sa jednom razlikom a to je da si ti clan,a ja ne; nisam hteo da se obavezem da necu pisati po neke stvari jer mozd ih napisem pa da se nebi brukao).

P.S.> gomila ovde mi stalno govori da lupetam, da kenjam, a niko se nije nasao pametan da mi lepo kaze sta ja to lupetam. dakle? oces li mi ti, "...", reci sta ja to lupetam?

Hocu. Recu ti za ono za sta ja mislim da lupetas.

Keeper:
punk je svoje odavno odsvirao.
imao je vaznu ulogu u r'n'r-u, to je dobro obavio, uzdrmao sve, pokrenuo ponovo kolotechinu sto se stvorila i sad je to gotovo.
danas punk moze da prodje samo kao "art-punk", "punk-rock", ali sam punk je oduvao.
i svi koji se sad loze na tu furku, posle nekog vremena ce skontati da od sviranja 4 akorda po pesmi i besomucnog ponavljanja jednog te istog nema nista, i promenice nacin sviranja, ali i razmisljanja.
Lupetas o tome kako PUNK danas moze da prodje. Dobar PUNK bend uvek moze da prodje. Ti i danas imas punkere. To sto si gore napisao "danas punk moze da prodje samo kao "art-punk", "punk-rock", ali sam punk je oduvao." je cisto lupanje. Ti ocigledno nista ni necujes od pravog PUNK-a. PP da gledas TV i onda cujes tamo neke Blink 182, Sum 41 (inace cuo sam da se neki Metallica-nu pesmu bolje odsvirali nego sama Metallica pre par godina-reko mi sam fan Metallica-e) i sl. MTV gluposti. E pa sinko poslusaj neke PRAVE PUNK bendove. Poslusaj malo UK Subs, Dead Kennedys, Partizans, 999, Business. . . E kad to poslusas onda mi pricaj o PUNK muzici. A sto se tice ponavljanja nekog dela txta pesme. . . Da li si cuo nekad za nesto sto se zove "refren"?
 
pogresno sam rekao. punk mozda moze da PRODJE, ali kao cista forma ne moze dugo da OPSTANE.
shvatas li da je suvise jednostavan, ima premalo prostora za napredovanje, za razvijanje. svi moraju da evoluiraju. ne zbog trzista, publike, vec prvenstveno zbog sebe.
i zato sam rekao da moze da prodje, tj. opstane art-punk, punk-rock, itd ..... cist punk je dobar, mnogo dobar, ali je za jednokratnu upotrebu. to je sirova energija, to je srce, ali nema mnogo duse i ne moze da traje.
goblini su bili pravi punkeri, ali su se ocigledno posle smorili i snimili "ReContra" ... sjajan album, zaista, puno eksperimenata, isprobavanja, a sve na dobroj punk osnovi, samo sto su tu i solo gitare, saksofon, trube .....
a sad, sto se tice toga da ja slusam blink182, nemojmo sad o tome ..... mislim, kakav crni mtv, mislis da sam toliko glup da slusam blink182, avrilku i te baljezgarije?
 
Keeper:
> pogresno sam rekao. punk mozda moze da PRODJE, ali kao cista forma ne moze dugo da OPSTANE.
shvatas li da je suvise jednostavan, ima premalo prostora za napredovanje, za razvijanje. svi moraju da evoluiraju. ne zbog trzista, publike, vec prvenstveno zbog sebe.

Istina je da covek vemenom napreduje i tako to ali isto tako on moze i da opstane upravo na ta tri akorda (Ramones, Vrisak Generacije. . . )

> i zato sam rekao da moze da prodje, tj. opstane art-punk, punk-rock, itd ..... cist punk je dobar, mnogo dobar, ali je za jednokratnu upotrebu. to je sirova energija, to je srce, ali nema mnogo duse i ne moze da traje.

Zavisi kako gledas.

> goblini su bili pravi punkeri, ali su se ocigledno posle smorili i snimili "ReContra" ... sjajan album, zaista, puno eksperimenata, isprobavanja, a sve na dobroj punk osnovi, samo sto su tu i solo gitare, saksofon, trube .....

A sada sto se tice Gobila oni su dobri i sve to stoji. Ali sto se tice dodavanja instrumenata po toj logici onda bi trebalo da slusas Motorhead i da zavrsis na klasicnoj muzici. Malo glupo zar ne?!

> a sad, sto se tice toga da ja slusam blink182, nemojmo sad o tome ..... mislim, kakav crni mtv, mislis da sam toliko glup da slusam blink182, avrilku i te baljezgarije?

Nadam se da neslusas. ali nikad neznas sta neko slusas dok nepitas ili ti i sam nekaze.
 
opstace retko ko. vrlo retko ...... a vecina ce da smori. naravno da svuda postoje izuzeci ...
i ne moras zavrsiti na klasicnoj, taman posla.
dovoljno je ostati otvorenog uma i spreman na sve uticaje, nego drzati se bazicnog punk-a, rock-a, blues-a ......
Ramonsi su opstali ali oni su za punk isto sto i Stonsi za r'n'r .....
uglavnom, ja sam protiv zatucanosti u jednom smeru, bilo da je punk ili rock i bilo sta.
pa i rok je puko kad se pojavio punk, pa je morao evoluira, zar ne? morao je da napreduje.
 
damas svaka budala moze da obuce martinke i da ti kaze da je punker ili metalac,a da o toj muzici ne zna bas nista.
mnogo njih se krije iza imidza buntovne dece, sto je fuj!
i mnogi punkeri koji to pricaju su zapravo jako uniformisani, nisu nimalo...svoji!
 
lara:
damas svaka budala moze da obuce martinke i da ti kaze da je punker ili metalac,a da o toj muzici ne zna bas nista.
mnogo njih se krije iza imidza buntovne dece, sto je fuj!
i mnogi punkeri koji to pricaju su zapravo jako uniformisani, nisu nimalo...svoji!
Vreme kao i uvek pokaze ko je pravi a ko ne. . . Za koju godinu ce se sve videti, ako nije vec sada ocigledno.
 
Punk JESTE nacin zivota, lai, kao sto neko momenu malocas, neuporedivo je vise onih klinaca (a i starijih) koji nose martinke i zaokruzeno A na duksu/rancu/kapi i vriste o nekoj anarhiji, a pojma nemaju o tome. Ili, posto se vec bavim (amaterski) proucavanjem ljudi i njihovih osobina (sve sam ih provalila, covece!) da budem jasna: mnogi moji vrsnjaci "teraju" punk-fazon (uniforma i epp, slazem se sa prethodnim post-ovima) samo zato sto misle da anarhija znaci "jebi mater svima i ne pitaj sta kosta". OK, ima i toga, ali zar ne postoji dubina, tipa - ne cini drugima zlo, ne priklanjaj se idealima (nije li to, zapravo sustina punk-a???), misli kao TI SAM, a ne KAO SVI OSTALI!!!

Da li je PUNK odsvirao svoje? Ne znam, ne pratim mnogo, ali reci cu vam jedno: Kraljevo ima, da razmislim... 4 punk-hc benda, i likovi koji sviraju poznaju mali milion drugih likova koji sviraju punk. Nemojte mi pricati o tome da je mrtav! Usput, nisam fan, pa moje misljenje slobodno mozete uzeti za objektivno...
 
Kada bi ljudi vise znali kako stoje stvari u svetu, ne bi pisali i gospodin Keeper.
To sto na MTV dominiraju raznorazne limunadice,a zemljom Srbijom Pink kultura, ne znaci da da jedino to i postoji.
Ja sam licno proslavio ulazak Partizana u Ligu Sampiona uz novi album Exploited.
Ko razume razume.
 
Seca li se neko stare punk scene u Yugi,uopste,u svetu??Da li ovo danas lici ,makar priblizno na nju i ,u poredjenju ta dva vremena,punk jeste u fazi izumiranja,hteli vi to da priznate ili ne.Koliko cesto idete na svirke(a koliko ste isli ranije),za koliko festivala cujete godisnje???Festival iz mog grada,prebacio se u Hrvatsku jer vise nije imao ko da dodje na njega,a uskoro nece ni tamo.
 
Chaos UK:
Kada bi ljudi vise znali kako stoje stvari u svetu, ne bi pisali i gospodin Keeper.
To sto na MTV dominiraju raznorazne limunadice,a zemljom Srbijom Pink kultura, ne znaci da da jedino to i postoji.
Ja sam licno proslavio ulazak Partizana u Ligu Sampiona uz novi album Exploited.
Ko razume razume.

ti ocito imas problem kad mislis da se ljudi dele na one koji slusaju MTV i pink i na tvoje isto/slicno misljenike. boli mene za mtv i pink, a boli me isto tako i za taj tvoj Exploited, posto znam i jedno i drugo nasta lici.
to je sve stvar kriterijuma.
a ako mislis da je exploited krov sveta, onda imas VRLO NIZAK kriterijum.
kakve ima veze sto si proslavio ulazak partizana u LS slusajuci exploited?
ja sam slusao posle toga Pink Floyd, kakve ima veze?
 
Sve je to u glavi...kako ko shvati. Nije sve u slusanju ove ili one muzike. Kao ja slusam Exploited pa sam neki punker;ja nosim martinke pa sam PUNKER; ja pljujem i psujem pa sam punker itd, itd (e to je alibi za...ko zna sta) . Treba razmisljati o tome na drugi nacin...ma treba razmisljati svojom glavom, biti protiv "ogranicenog" razmisljanja (tipa ja sam punker, ja sam metalac, ja sam plavusa, ja sam ovo, ja sam ono), treba biti svoj, imati stav o stvarima koje te okruzuju, ne slusati prazne price, ne biti uniformisan ni u jednom smislu ili stilu nametnutom od ko zna koga... i tako. E po tome je PUNK = stil zivota.
 
PetraD:
Sve je to u glavi...kako ko shvati. Nije sve u slusanju ove ili one muzike. Kao ja slusam Exploited pa sam neki punker;ja nosim martinke pa sam PUNKER; ja pljujem i psujem pa sam punker itd, itd (e to je alibi za...ko zna sta) . Treba razmisljati o tome na drugi nacin...ma treba razmisljati svojom glavom, biti protiv "ogranicenog" razmisljanja (tipa ja sam punker, ja sam metalac, ja sam plavusa, ja sam ovo, ja sam ono), treba biti svoj, imati stav o stvarima koje te okruzuju, ne slusati prazne price, ne biti uniformisan ni u jednom smislu ili stilu nametnutom od ko zna koga... i tako. E po tome je PUNK = stil zivota.
Bravo! tako je!!!
 
PetraD:
Sve je to u glavi...kako ko shvati. Nije sve u slusanju ove ili one muzike. Kao ja slusam Exploited pa sam neki punker;ja nosim martinke pa sam PUNKER; ja pljujem i psujem pa sam punker itd, itd (e to je alibi za...ko zna sta) . Treba razmisljati o tome na drugi nacin...ma treba razmisljati svojom glavom, biti protiv "ogranicenog" razmisljanja (tipa ja sam punker, ja sam metalac, ja sam plavusa, ja sam ovo, ja sam ono), treba biti svoj, imati stav o stvarima koje te okruzuju, ne slusati prazne price, ne biti uniformisan ni u jednom smislu ili stilu nametnutom od ko zna koga... i tako. E po tome je PUNK = stil zivota.

Couldn't agree more!
 
Naravno treba biti svoj . A te kvalifikacije I svrstavanja izbegavati.Zašto toliko ljudi pate od toga da sebe ubace u neku foliju da se upakuju .Čini mi se da se nekako osećaju beznačajno ako ne mogu da se predstave nekim terminom.
A to za način života možete čuti i od ostalih.Čućete i da je hip hop način života i rok...itd. Što se tiče prodaje, prodaju se i drugi, nemojmo biti tako isključivi

P.S. skoro sam slušao VOX POPULI i mislim da nisu loši.
 
child in time:
SoBlue:
Ja sam nekada bila veliki fun KBO-a do jednog trenutka u zivotu kada sam se zapitala postoji li tu ista,ali ista malkice dublje od obicnog drkanja.Tada sam upoznala i njihovog frontmena i shvatila da - ne postoji.
Pearl jam spada u klasiku,ulud je svaki pokusaj da se on pljuje.
mozda treba da upznas frontmena pearl jam-a(salim seeee)!

ja sigurno treba da upoznam frontmena pearl jam-a ....
 
SoBlue:
child in time:
svidja mi se six pack, da li neko zna kada ce im biti svirka u bg-u? :o :o :o
Zivim u gradu iz kog je i six pack i mogu ti reci da ne verujem da ce biti skoro,jer mickey,pevac six pack-a trenutno svira tj. peva u "Covek bez sluha",mada,mozda i bude,posto nisam bas najsvezije informisana,ali,nekako cenim da nece
a sto nebi bilo svirke Six Pack-a kad su izdali nov album? :?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top