Koliko je stetno?

F

Filmofil

Gost
Gledanje filma preko mobilnog za sam mobilni. Imam Nokiu 6600 i znam da mogu da se prebace celi filmovi sa prevodom na mobilni, ali me zanima da li neko ima iskustva sa gledanjem istih. Koliko moze biti stetno za kasniji rad telefona i baterije ako se gleda neki film koji traje sat i po ili dva sat?
 
Filmofil:
Gledanje filma preko mobilnog za sam mobilni. Imam Nokiu 6600 i znam da mogu da se prebace celi filmovi sa prevodom na mobilni, ali me zanima da li neko ima iskustva sa gledanjem istih. Koliko moze biti stetno za kasniji rad telefona i baterije ako se gleda neki film koji traje sat i po ili dva sat?
nemanista da bude stetno samo sto ce mobilni celo vreme morati da bude prikljucen na punjac...jer sat ipo vremena intezivnog rada se pokaze na bateriji...a samim tim trosenjem baterije se umanjuje njen zivotni vek...ali ko je jos lud da gleda filmove na mobilnom...
 
Master_Chief:
Filmofil:
Gledanje filma preko mobilnog za sam mobilni. Imam Nokiu 6600 i znam da mogu da se prebace celi filmovi sa prevodom na mobilni, ali me zanima da li neko ima iskustva sa gledanjem istih. Koliko moze biti stetno za kasniji rad telefona i baterije ako se gleda neki film koji traje sat i po ili dva sat?
nemanista da bude stetno samo sto ce mobilni celo vreme morati da bude prikljucen na punjac...jer sat ipo vremena intezivnog rada se pokaze na bateriji...a samim tim trosenjem baterije se umanjuje njen zivotni vek...ali ko je jos lud da gleda filmove na mobilnom...

Veću glupost nisam čuo :roll: znači što je manje trošiš duže ti traje?
I mobilni ne mora sve vreme da bude na punjaču. Očigledno nisi gledao filmove na N6600.
 
Najlakshe ti je da film "smanjish" na kompu, npr. Dr.Divx moze to da radi, Ulead Video Studio (ovo ti sigurno ne treba), mada ja koristim program (a neznam kako se zove :) ), mislim da je Smart Movie for s60 ili tako neshto. Program je iz 2 dela, gde je jedan deo player i kodek za mobilnu makinu, a drugi je konvertot za filmove na kompu. Filmovi su boljeg kvaliteta (rekoh kvaliteta, ne dimenzija!) nego na kompu u full screnu, jer imash punu rezoluciju ekrana sa punom rezolucijom filma, pa nema interpolacije (one kockice na monitoru). Dobro, mozda i nisu boljeg kvaliteta nego na kompu, ipak imash manju rezoluciju, ali sam ja veoma ponosan na moj tel, tako da ocu malo da preuvelichavam :) . Iskreno, ja sam se odushevio slikom, i prevodom koji je chitljiv, i moze da se gleda komotno sa pola metra razdaljine...
E sad, meni filmovi na 3660 malko seckaju, al kad putujesh busom 4 h, bude ti bash dosadno pa se naviknesh. Zvuk takodje nije nekog kvaliteta.Inache se redovno uspavam, pa ne znam koliko traje bakterija, ali ce sigurno izdrati 2-3 sata gledanja filmova(meni inache traje 2 dana bez da ga shtedim, pa se smatram srecnim kad chujem da ljudima drzi 15h.).
P.S. Izvinite shto sam ga utupio, ipak je 06:00 h :) Pozdrav
 

Back
Top