KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
bila je ovde na forumu ista tema, sa receptima za jacanje kose..

Islo je ovako : kosili sampon, pa u njega se stave kapi koprive, pantenol rastvor i ricinusovo ulje..

A mogla bi i da probas sa sredjivanjem "iznutra", tj sa nekim tabletama za jacanje kose..Fitoval nije nista posebno, ja bih ti preporucila Biotin tablete za kosu, kozu i nokte
 
HAJDE DA OVA TEMA BUDE POSVECENA KOSI UOPSTE-BAS KAO STO I SAM NASLOV KAZE

Npr. MOJA DRUGARICA MUKU MUCI KAKO DA POSVETLI KOSU,
INACE JE TAMNA,A KONSTANTNO SE FARBA U CRNO,
SADA NE MOZE DA SKINE CRNU BOJU,
DA LI NEKO ZNA NEKI RECEPT ZA SKIDANJE CRNE FARBE
P.S.KUPILA JE PLAVU FARBU,DA PROBA,MOZDA JOJ TO UPALI,STA MISLITE?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, izrastak... Ja se farbam u crno, ali u roku od nedelju-dve sve to spadne, tako da mi je, trenutno, smeđa skoro cela..... Ali ona se, očigledno, em duže farbala, em je to radila nekim agresivnijim farbama. Mislim da bi krajeve morala da ošiša što je više moguće, posle toga neka sačeka malo, dobar deo spadne sam, kosa posvetli na suncu, ali sada nije leto..... Sve bih joj preporučila osim jakih svetlih farbi i blanša. Ali pitanje je šta ona hoće - svetliju ili plavu? Ako je svetlija u pitanju, to i nije toliki problem, neka proba jedan pramen, pa ako joj uhvati samo izrastak (posle šišanja), onda neka ipak radi nešto radikalnije.
Ja bih uzela neku kestenjastu ili tamno plavu, 9% hidrogen, pola uhvatila na rukavicu i trljala krajeve, posle 15-ak minuta koren bi došao na red...
Ako ima neko nešto pametnije da kaže neka kaže. :mrgreen:
 
Nije pametnije, ali i ja bih da dam doprinos :)
Crna boja se bas tesko skida. Najbolje bi bilo da se par meseci ne farba, da stavlja ono pakovanje - maslinovo ulje i limun. Posle par meseci se farba uglavnom skine, pa je lakse za farbanje... Ali pretpostavljamm da ona zeli drugu boju ODMAH! Mislim da mora blans...
 
More_bre:
a što se ne bi ošišala i pustila svoju prirodnu boju ?!
to je i meni palo na pamet.
inace mi se vecina zena koje se farbaju u crno nekako bzvz izgleda...ustvari crna farba mi izgleda vise vestacko cak i od plave :?
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
slazem se,evo sad kad sam videla tvoj nick setila sam se jedne moje sestre,koja ima kratku asimetricnu frizuru i farba se u crno i super joj stoji.
al nekako sam vise nailazila na zene koje imaju dugu kosu i siske i farbaju se u crno pa izgleda ko da imaju neke perike...skroz nekako neprirodno
valjda zavisi od frizure ;)
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Da,sve zavisi ne samo od frizure već i ode tena,očiju...ma svega...
u principu,mali je broj žena kojima podjednako dobro stoji i crna i plava boja kose..
ja imam crne krupne oči,crne obrve (a prirodna boja kose mi je tamno smeđa),
tako da meni crna boja kose bolje stoji od prirodne...
 
Prva mogucnost- nek prestane da se farba i nek bude strpljiva. Nema sanse da izvice plavu ako se farbala a da se ne sprzi.
Druga mogucnost: Ima na Bulevaru jednu radnju koja prodajefarbe, sampone, kape za izvlacenje pramenova, balzame, pailotne, fenove.... iznd Depoa a ispod pekare gde se pravi poznati kuvani djevrek. Tu sam videla da prodaju neku emulziju za skidanje farbe. Neki frizerski saloni je takodje imaju.
 
E, meni izgleda veštački crna boja, ali samo ona koja ima primese ljubičastog ili teget, pa i crvenog :?
Prava crna možda, ali imam utisak da ti misliš na one Amelija Pulen frizure :mrgreen:

Ne znam zašto pravite bauka, devojka nije rekla da hoće da postane plavuša, rekla je da hoće da posvetli kosu. Za to ne mora obavezno da se blajha ili da se ošiša do glave.

Jednom sam naglo posvetlela kosu tako što sam se šatirala, davno je to bilo i tu grešku (valjda) neću ponavljati :) Ali, sledeće farbanje je bilo ujednačavanje kose, šatiranje je, bar, ne uništi celu. I ovo je bila, za mesec dana, mnogo svetlija kosa, skoro plava.

Drugarica je posvetlela godinama u crno farbanu kosu (do dupeta) tako što je nekoliko puta ofarbala u kestenjastu. Možda je do tipa kose, a možda samo nemate strpljenja. Treba vremena, to je sve...
 
Ima u liliju da se kupe lorealovi i garnierovi skidaci farbe, mada je to u stvari blans. Ja sam dva puta bila kod frizera kada sam skidala crnu farbu i stavljao mi je prvo neki biljni skidac boje pa me je farbao i ja sam za ta dva odlaska od crne dobila svetlo plavu kosu. Moze se plavo boja izvlaciti i pramenovima mada tada ceo proces duze traje
 

Back
Top