KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
Pa ne znam, meni obicno kosa opada u jesen :-) bez zezanja, ali meni je kosa gusta pa se ne vidi i to traje mesec-dva pa prestane...Mozda bolje da si temu postavila na Zdravlju ili da se obratis dermatologu, mozda je neki poremecaj u pitanju npr. policisticni jajnici ili nesto drugo.
 
perem i ja kosu svaki drugi dan ali sto neko rece kuc kuc ne opada mi kosa... tvoja tema je bila u vezi sa nekim deckom pa verovatno zbog silnog nerviranja ili plakanja zbog tog problema sad imas novi opada ti kosa-zato malo iskuliraj i koristi blag sampon za bebe ili neki protiv opadanja kose... mozes da ih biras...
pozdrav
 
čaj od korena koprive!

imaš da kupiš u svakoj apoteci,
ali je najbolje ako imaš mogućnost da je sama nabereš
u prirodi, udaljenije od saobraćaja i industrije.
to jest koren nećeš da bereš nego da iskopaš.

kupovni je samleven pa je pitanje šta ti tu dobiješ.

spravljanje:
staviš u lonče sa vodom i kuvaš dok ne proključa,
pri tome moraš da paziš da ne iskipi, i kad počne da kipi onda ga malo
cimaš, skloniš ga pa ga vratiš na ringlu par puta.
poklopiš da se ohladi, ne ostavljaj otkriveno lonče.

kad se ohladi, čaj je braon boje.
možeš da poliješ kosu odjednom, a možeš da čaj naspeš u
plastičnu flašicu (kao za alkohol) i da čaj tokom dana
sipkaš na kožu ispod kose i utrljavaš.
 
Ako to opadanje traje duže od 2-3 meseca možda ne bi bilo loše da utvrdiš hormonalni status.Ne znam da li si iz BG-a,ali ako jesi onda odi do Konzilijuma.Ja sam bila pre par meseci kod njih,i završila sam sve u roku od 15 min.Rezultati su ili istog dana ili odmah sutradan.Idi na njihov sajt i informiši se i o cenama i o mogućim analizama.Tebi bi najpotrebniji bio status hormona štitne žlezde i polnih hormona.NJihov sajt je www.konzilijum.co.yu.
 
hoce i u prolece da se linja, ne samo u jesen.
stres je grozna pojava.
a da odes i na pregled korena kose i koze glave.rade ga besplatno u nekim apotekama.ako si u Beogradu,imas u takovskoj 7 u apoteci pharmanova. i odmah dobijes savet i preparate.
 
nemoj samo da te navuku da koristiš
preparate sa minoxidilom.

od toga dlake rastu svuda pre nego kosa!


ako je taj problem rešiv, a nadam se da jeste, onda je to
putem delovanja na uzroke, a oni su, rečeno je već,
u hormonima.
 
NIREL šampon i losion pogotovo.Losion treba dobro umasirati u koren kose,tj.u kožu glave i rezultati su fenomenalni.Ali,samo ako je problem u koži glave i samoj kosi.
PS.Miris losiona je blago rečeno-neprijatan! Ali vredi istrajati!
 

Back
Top