KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
jeca2007:
posto mi ne dajete drugog izbora obavjestila sam administratora o vasiem komentarisanju u mom forumu apogotovo o tome da kao tzv.MUSKARAC ne pripadate na ovoj temi, u roku od 24 h dobit cete mail sa uslovima pod kojim mozete koristiti ovu stranicu i ako ih se ne budete pridrzavali bit ce vam uskraceno pravo učlaska na forum.


sekice, nije ovo tvoj forum...a i ja sam jedna preslatka dama..zasto si taka?
 
jeca2007:
Cao i dobro dosla u nas mali kutak.Nemoj peglati kosu nego uzmi veliku cetku od prirodne dlake i sa njom izravnaj prilikom feniranja kosu,ali ono sto ti je jos naj lakse a ove sezone je jako in su takozvane prirodne opustene lokne ili bolje receno prelomi kose koje mozes uraditi tako sto ces kosu dok je vlazna naviti na velike samoljepljive viklere i ostaviti ih na glavi dok se kosa ne osusi a onda ih skini pa prosusi kosu jos dodatno fenom i stavi malo voska,probaj vidjeces da fantasticno izgleda,a sto se tice preparata za sjaj kupi u parfimeriji lak bez gasa za sjaj kose sakristalima,ne ljepi kosu samo joj daje ekstra sjaj.

Ovo je odgovor i za mene, tnx... :smile:

Jel' možeš da preporučiš neku dobru marku tog laka za kosu..?
 
zabicaa:
Kakva su ti iskustva sa linijom gliss od schwarzkopf-a..
Ja posto imam vrlo dugacku kosu uzela sam ovaj oli nutritive,sampon i pakovanje.
Mislim da mi nije potreban balzam jer pakovanje omeksa kosu,a nije mi farbana,i prilicno je zdrava.I koju presu preporucujes?da li postoji neka koja manje steti kosu?
poz i super si,ne daj da te kojekakvi komentari nerviraju..
Prvo se izvinjavam jer tek sada odgovaram,ali moj studio ovih dana radi kao lud pa ne stignem.Sto se tice presa ne postoji ni jedna koja manje steti kosu,odnosno sve vrste je oštećuju mnogo, tako da ti je moj prijateljski ali svakako i profesionalni savjet da kupiš veliku četku od prirodne dlake i da sa njom ravnas kosu,efekat ti je jednak onom koji dobijas peglanjem,ali razlika je u tome što ne oštecuješ kosu.Sa schwarzkopf-om neradim pa ti ne znam reci, ali cujem da je dobar,pa probaj.Ukoliko stavljas pakovanje nemoj koristiti balzam dovoljno ti je ili jedno ili drugo. ;)
 
LSuncica:
Da li masku za kosu treba stavljati pre ili posle balzama? Da li ima neke razlike između maske i pakovanja za kosu?
Ukoliko koristiš balzam ne trebaš stavljati masku,koristi ili jedno ili drugo, ali u svakom slučaju bolje je da koristiš masku.A postoji razlima,jer je pakovanje drugog sastava i puno je hranjivije za kosu i ono se nebi trebalo upotrebljavati vise od 4 puta mjesečno.
 
okata:
Kosa mi je prirodna, nekada farbana ali je izrasla moja.Svetlo smedja, paz osisana i sa tankom dlakom.Masti se cesto tako da vec drugi dan moram da je perem, postane bas vidno masna.I tako!
Pokušaj uparfimeriji pronaći šampon na bazi avokada koji je jako djelotvoran za kosu koja se brzo masti koristi ga intenzivno mjesec do dva a ukoliko ti se stanje ne popravi pregledaj korjen kose i kožu tjemena kako bi saznala kojim bi antibiotskim kremama i šamponima mogla ublažiti simptome koje sada imaš,a pkušaj u kosu utrljati i bebi puder to bi ti trebalo produžiti rok ne-pranja kose bar za dva dana.
 
Gospodjo, rekose mi da se ovde pojavljivao i da Vam je smetao izvesni chika_doktor.
Da Vam kazem, to je jedan sasvim neuracunljiv covek. Ovde se po Forumu svakodnevno hvali kako pije drogu i niko nista da preduzme. Vise puta mu je odlukom administratora onemoguceno da pise, ali se on iznova i iznova vracao.
Kruze glasine da mu to uspeva jer je na Krstarici po nalogu Sluzbe drzavne bezbednosti i da mu je zadatak da razvije prisan odnos sa evidentiranim pedofilima i slicnim manijacima, ali ja u to ne verujem. Ajte molim vas - slati narkomana da raskrinka pedofila!? Pa gde to ima?
Verujem da je samo bezobrazan i bezobziran, te da mu se moze stati u kraj samo tako sto cete ga svaki put kad se pojavi na Vasoj temi prijaviti administratoru ili meni.
Ja znam kako se sa tom bagrom treba obracunati. Molim Vas, nemojte se ustrucavati da me obavestite ako Vas ponovo bude uznemiravao.
Srdacan pozdrav.
 
jeca2007:
Prvo se izvinjavam jer tek sada odgovaram,ali moj studio ovih dana radi kao lud pa ne stignem.Sto se tice presa ne postoji ni jedna koja manje steti kosu,odnosno sve vrste je oštećuju mnogo, tako da ti je moj prijateljski ali svakako i profesionalni savjet da kupiš veliku četku od prirodne dlake i da sa njom ravnas kosu,efekat ti je jednak onom koji dobijas peglanjem,ali razlika je u tome što ne oštecuješ kosu.Sa schwarzkopf-om neradim pa ti ne znam reci, ali cujem da je dobar,pa probaj.Ukoliko stavljas pakovanje nemoj koristiti balzam dovoljno ti je ili jedno ili drugo. ;)
Hvala jeco na odgovoru..Ali zar je moguce da ne postoji razlika medju presama..Ne steti isto kosu ona kupljena kod kineza za 300din,i neka od recimo 4000din.Ipak je tu razlika u kvalitetu plocica,itd..Iskrena da budem ne znam gde bih mogla da nadjem cetku od prirodne dlake..Meni problem predstavljaju krajevi,tj recimo donja trecina kose koja se uvija iako se isfeniram.Pa sam razmisljala da kupim neku presu i cisto da malo predjem..I kakva je razlika zimedju presa koje su na paru,i koje nisu?Jel bolja jedna ili druga?Poz :)
 
zabicaa:
Hvala jeco na odgovoru..Ali zar je moguce da ne postoji razlika medju presama..Ne steti isto kosu ona kupljena kod kineza za 300din,i neka od recimo 4000din.Ipak je tu razlika u kvalitetu plocica,itd..Iskrena da budem ne znam gde bih mogla da nadjem cetku od prirodne dlake..Meni problem predstavljaju krajevi,tj recimo donja trecina kose koja se uvija iako se isfeniram.Pa sam razmisljala da kupim neku presu i cisto da malo predjem..I kakva je razlika zimedju presa koje su na paru,i koje nisu?Jel bolja jedna ili druga?Poz :)
Bolje su prese na paru jel su malo blaze, a četku od prirodne dlake možeš da nadješ u parfimeriji a možeš da je naručiš i kod svog frizera.Naravno da se razlikuju presa koju kupis kod kineza i ona koja je namjenjena za frizere i koja kosta najmanje 7 puta više, ali htjela sam ti dati do znanja da one svakako oštećuju kosu,a vrhovi ti se uvrću jer ti je vjerovatno previše stanjena kos,tako da bi trebala da ih skratiš ravno i to effilirkama,a ne trimerom i na taj način ceš sprječiti njihovo loknanje i izvrtanje. ;)
 
Jeco,nije mi istanjena kosa,bas mi frizerka sisa na ravno jer kaze da ne valja tanjenje,posebno ne trimerom,nego meni prirodno nije ravna,vec je tako blago uvijena,a posto je dugacka ovaj gornji deo od tezine je ravan a onda mi ostaju problem samo ti krajevi.A posto imam fen od 2000w,i kad feniram bas je kosa topla,ne zadrzavam puno vec prolazim par puta,i onda rekoh bolje jednom da predjem presom nego ne znam koliko puta fenom.A zdrava je,da kucnem u drvo:)Sta mislis?
 
zabicaa:
Jeco,nije mi istanjena kosa,bas mi frizerka sisa na ravno jer kaze da ne valja tanjenje,posebno ne trimerom,nego meni prirodno nije ravna,vec je tako blago uvijena,a posto je dugacka ovaj gornji deo od tezine je ravan a onda mi ostaju problem samo ti krajevi.A posto imam fen od 2000w,i kad feniram bas je kosa topla,ne zadrzavam puno vec prolazim par puta,i onda rekoh bolje jednom da predjem presom nego ne znam koliko puta fenom.A zdrava je,da kucnem u drvo:)Sta mislis?
Da bi ti kosa bila ravna stručnjaci kažu da je potrebno preko 5 000 obrtaja četkom i kosa će biti sjajna, a isto tako ističu da bi stalno peglanje kose u roku od 3 mjeseca oštetilo kosu toliko da bi bilo potrebno 4 godine da se u potpunosti oporavi.Pa ti sada vidi koga ceš poslušati? :roll: Hocćesš zavrnuti rukave pa malo više vremena posvetiti feniranju ili za pet minuta ispeglati kosu i da ti bude oštećena?HMMMMMMMMMMMMMMM............Ja bi se odlučila na ono prvo.. :lol: :lol: :lol: Stvarno poslušaj me stvarno ti ovo savjetujem u najboljoj namjeri.
 
meni kosa nije opadala vise od godinu dana zbog trudnoce
inace imam prilicno gustu kosu, ali to ovaj nije moj problem (naravno)

pre par nedelja je pocela da opada... mnogo me nervira sto ide dlaka po dlaka i sto na sve strane nalazim po dlaku
da li postoji nacin da se to opadanje kose malo ubrza... mislim to sto treba da ispadne, da ispadne sto pre jer me mnogo nervira i stalno sinu moram da proveravam rucice... da nije negde pokupio moju kosu

kako da stimulisem kosu da se rascisti to sto treba sto pre???
 
jeco ,
tako je super sto te imamo...ja sam godinama plavusa i blajaham kosu svaka 2 mjeseca, u prosjeku, zato sto mi je pigment kose prirodno narandzast..imama jako suvu,ostecenu kosu i dlaka je jako tanka....e sad htela sam da se farbam u neku prirodniju svetlo smedjkastu nijansu...sta preporucujes...koja nijansa bi bila onako bas super na ovu jadnu i zmucenu moju kosu...by the way, molim te da mi kazes cime da je hranim i negujem da bi je mogla dovesti koliko-toliko ured?!!
unapred hvala i divna si!!
 
ra-ta-tat:
meni kosa nije opadala vise od godinu dana zbog trudnoce
inace imam prilicno gustu kosu, ali to ovaj nije moj problem (naravno)

pre par nedelja je pocela da opada... mnogo me nervira sto ide dlaka po dlaka i sto na sve strane nalazim po dlaku
da li postoji nacin da se to opadanje kose malo ubrza... mislim to sto treba da ispadne, da ispadne sto pre jer me mnogo nervira i stalno sinu moram da proveravam rucice... da nije negde pokupio moju kosu

kako da stimulisem kosu da se rascisti to sto treba sto pre???
Poznat mi je taj problem ali nažalost ne možeš ubrzati proces koji ti se trenutno odvija u organizmu,jedino što bi mogla je da izvediš u dogovoru sa svojim ljekarom,naravno,hormone i da vidiš kojeg ti trenutno manjka i da pokušaša nekom primjerenom terapijom da malo popraviš stanje.Ali bez obzira na sve,morat ćeš se strpiti i sačekati da priroda uradi svoje.
 
lunaluu:
jeco ,
tako je super sto te imamo...ja sam godinama plavusa i blajaham kosu svaka 2 mjeseca, u prosjeku, zato sto mi je pigment kose prirodno narandzast..imama jako suvu,ostecenu kosu i dlaka je jako tanka....e sad htela sam da se farbam u neku prirodniju svetlo smedjkastu nijansu...sta preporucujes...koja nijansa bi bila onako bas super na ovu jadnu i zmucenu moju kosu...by the way, molim te da mi kazes cime da je hranim i negujem da bi je mogla dovesti koliko-toliko ured?!!
unapred hvala i divna si!!
Prvo hvala na tako ljepim rječima :lol: A ja bih ti preporučila REVLON prirodnu nijansu br.9 u kombinaciji sa 9 % hidrogenom i to tako što ćes pomješati farbu sa hidrogenom u omjeru 1/1.5 i drži farbu 35 minuta najviše.A što se tiče njege kompet NUTRI linija iz REVLONA je odlična i šampon i maska za regeneraciju.
 
Julian_Duranona:
Gospodjo, rekose mi da se ovde pojavljivao i da Vam je smetao izvesni chika_doktor.
Da Vam kazem, to je jedan sasvim neuracunljiv covek. Ovde se po Forumu svakodnevno hvali kako pije drogu i niko nista da preduzme. Vise puta mu je odlukom administratora onemoguceno da pise, ali se on iznova i iznova vracao.
Kruze glasine da mu to uspeva jer je na Krstarici po nalogu Sluzbe drzavne bezbednosti i da mu je zadatak da razvije prisan odnos sa evidentiranim pedofilima i slicnim manijacima, ali ja u to ne verujem. Ajte molim vas - slati narkomana da raskrinka pedofila!? Pa gde to ima?
Verujem da je samo bezobrazan i bezobziran, te da mu se moze stati u kraj samo tako sto cete ga svaki put kad se pojavi na Vasoj temi prijaviti administratoru ili meni.
Ja znam kako se sa tom bagrom treba obracunati. Molim Vas, nemojte se ustrucavati da me obavestite ako Vas ponovo bude uznemiravao.
Srdacan pozdrav.

Mislim da bi bilo dobro da svoje tekstove zastitis autorskim pravom...
 
Cao Jeco,
Imam jednu molbu: ako bi mogla da mi preporucid neki mix....
Naime, u protekle tri godine sam plava- satirana (blans ) svaka 4-6 meseci plus preliv i pre mesec dana sam odlucila da se vratim u svoju prirodnu boju- mis smedju (obicna srednje smedja, mada mi je frizerka rekla da imam crvenog pigmenta kada me je farbala u plavo) i nidge ne mogu da nadjem farbu koja bi se poklopila i od koje nebih ispala cokolad smedja- na kojoj moja frizerka insistira :( ili crvenkasto smedja. Svesna sam da nece biti dovoljno jedno farbanje i da ce se boja ispirati al Ne znam koliko sam bas bila jasna u opisu- ako nisam mogu da posaljem slikicu :) Unapred zahvalna
 
Silvie:
Cao Jeco,
Imam jednu molbu: ako bi mogla da mi preporucid neki mix....
Naime, u protekle tri godine sam plava- satirana (blans ) svaka 4-6 meseci plus preliv i pre mesec dana sam odlucila da se vratim u svoju prirodnu boju- mis smedju (obicna srednje smedja, mada mi je frizerka rekla da imam crvenog pigmenta kada me je farbala u plavo) i nidge ne mogu da nadjem farbu koja bi se poklopila i od koje nebih ispala cokolad smedja- na kojoj moja frizerka insistira :( ili crvenkasto smedja. Svesna sam da nece biti dovoljno jedno farbanje i da ce se boja ispirati al Ne znam koliko sam bas bila jasna u opisu- ako nisam mogu da posaljem slikicu :) Unapred zahvalna
Ukoliko sam te razumila ti bi iz plave da predjes u smedju ali ti je frizerka rekla da tvoja kosa ima crveni pigment............ali to ne mora znaciti da moras ici na smedje cokoladne boje koje jos pored tvog prirodnog sadrze i vjestacki crveni pigment!Ti mozes se ofsrbati i potpuno prirodnom nijansom smedje bez da ti se vidi crveni pigment,jer je on samo izrezejen kod plavih nijansi.Dakle moj ti je savjet posto vec imas cvrenog pigmenta u korjenu dlake da ga ne istices jos vise cokoladnim nijansama ,vec naprotiv da ga sakrijes prirodnom nijansom smedje,ali ne najsvjetlije nego srednje svjetle nijanse.A to sto kazes da ce ti se ispirati boja nece u toj mjeri da ce spasti swva tokom pranja ;) ,ali da bi sprjecila uopste ispiranje ofarbaj se profesionalnom farbom i za pocetak smijes uzeti i srednje-tamno smedju jer ce ona svakako ispasti svjetlija na tvojoj podlozi koju sada imas.
 

Back
Top