KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
ja da se pohvalim da je moja tamna smedja nenormalno plava
al' koren, ovo zuto od blansa nece odmah skroz da se sredi
jos koji put i bicu praaaava plavusa :mrgreen:

e da
zanima me
moja keva se farba u plavo
a prirodna joj je malo svetlija od moje
njen problem je sto nikako ne moze koren lepo da primi boju :roll:
cela kosa bude fenomenalna, koren nikad :eek:
kod mene obrnuto, al' ja cu to lako resiti
sta ona da radi? :think:
 
ja da se pohvalim da je moja tamna smedja nenormalno plava
al' koren, ovo zuto od blansa nece odmah skroz da se sredi
jos koji put i bicu praaaava plavusa :mrgreen:

e da
zanima me
moja keva se farba u plavo
a prirodna joj je malo svetlija od moje
njen problem je sto nikako ne moze koren lepo da primi boju :roll:
cela kosa bude fenomenalna, koren nikad :eek:
kod mene obrnuto, al' ja cu to lako resiti
sta ona da radi? :think:

Baci sliku! :D Za kevu ne znam... meni je i moja keva neresiva enigma, i nikad necu shvatiti kako jos uvek ima kosu na glavi.
 
Ja ne znam više šta da radim - ako koristim šampon za masnu kosu pojavi se perut, ako koristim protiv peruti umasti se sutradan. Ne dam više pare za glupe šampone.

Nemam masnu kosu uopste, pa ne znam, , ali su mi se tri osobe (racunajuci i moju cerku) klele u Wash and Go sampon za masnu kosu.
Meni to nikako nije jasno, od tih sampona mi bude uzasna kosa, za mene je to jako los kvalitet, plus sto ja moram da stavljam balzam, ali vidim po kosi moje cerke da joj se mnogo manje masti od kad koristi taj sampon.
Ona je toliko "vezana za njega" :lol: da ako nema taj sampon nece uopste da prere kosu.
 
chitkam vas sad, pa mi pade na pamet..
koristila isti shampon kod kuce i kod drugarice u gostima...kod kuce mi se javi perut, a kod nje nish:eek:
je l moguce da je do vode?

Vrlo je moguće Majche, možda kod nje na Zlatiboru ne hlorišu vodu toliko...

Mrzi me da ponovo pišem, pa ću staviti link na post:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/479841-Alegorichna-tema?p=18316746#post18316746

a ovaj recept je dobar za regenarciju kose, kopriva hrani koren i reguliše masnoću, a AD kapi i pantenol sređuju vlas...
 
Majce u tvom kraju je mnogo specificna voda... Meni je uvek trebalo nekoliko dana da se naviknem, ima mi nekako ukus na metal...:)

Mene tako uhvatilo da se sisam na paz...Bas bih neku promenu, ali bas promenu...

uf kod mene je groooooooooooozna voda:confused:
chesmushu ne pijem vec par godina, odvikla sam se od nje skroz dok sam zivela u ns-u i pijem je bash kad moram...
ali kosu ne mogu prati flashiranom:neutral:
 
Nisu bas tako duboki razlozi:lol:
Vrucina i nega duge kose umeju da smore nekad...Kratku sredis za 10 min

Ja sam kosu do pola leđa prvo odsekla na špicasti bob, a onda na skroz kratku, i oslobodila se.
Kad se samo setim pranja duge kose, nikad ispod 45 minuta, bole ruke, bole leđa, pa onda feniranje isto skoro sat....pa dlake po kući, svuda, svuda...ebt, odgajivačnicu dugodlakih kerova da sam imala, ne bi bilo toliko dlaka :roll:
Bobić mi je bio super, ali kad sam shvatila da celo leto provede u bednom repiću, a i dalje se feniram i smaram...reko' idemo za sve pare.
Sad, jedva 10 minuta pranja kose, 10 minuta sušenje, i to ako sam u fazonu da je sušim, prirodno za pola sata.

Oduševim se kad vidim lepu dugu kosu na nekome, ali i dalje pomislim "nikad više".
 
Nemam masnu kosu uopste, pa ne znam, , ali su mi se tri osobe (racunajuci i moju cerku) klele u Wash and Go sampon za masnu kosu.
Meni to nikako nije jasno, od tih sampona mi bude uzasna kosa, za mene je to jako los kvalitet, plus sto ja moram da stavljam balzam, ali vidim po kosi moje cerke da joj se mnogo manje masti od kad koristi taj sampon.
Ona je toliko "vezana za njega" :lol: da ako nema taj sampon nece uopste da prere kosu.

Koristila sam, nismo se baš složili.

probaj neki dečji šampon, Bübchen recimo

Probaću sa dečijim, nisam probala to i ,,Biomelem". Trenutno koristim ,,Šaumu" za kosu je elkstra ali naravno imam perut.
A sto ne probas onaj head&sholders, super je za perut i bas susi kosu i kozu glave.

Koristila sam mentol i da li sam alergična na neku supstancu, nemam pojma, posle pranja mi se tako zacrvene uši, jednom sam se stvarno prepala. Mada mi je, u početku koristio, i mom tati koji ima problema dosta pomaže.

Hvala na savetima, mislim da ću najverovatnije pokušati nešto sa bebi šamponima.
 
Cula sam nocas recept protiv opadanja kose, verovatno moze da posluzi i za jacanje...

plasticna flasa u koju stavljamo:

- sampon protiv opadanja, recimo Recept
- AD kapi
- kapi koprive
- E vitamin u ampulama
- ricinusovo ulje...

:ok: isprobala davno i stvarno bude lepsa dlaka, meka i sjajna, a i manje mi je opadala tada
:think: lepo si me podsetila, mogla bih malo da oporavim svoj kosu i vlastiste...
 

Back
Top