B12

VictorySun

Ističe se
Poruka
2.715
Labaratorijskim analizama ustanovljen mi je rezultat od 666,1 pmol/L vitamina B12. Referentne vrednosti su od 145 do 637. Da li ovaj nalaz znaci da imam visak vitamina B12 u organizmu?
KaKAV je medicinski znacaj ovoga, odnosno posledice?

Unapred hvala svima!!!
 
Moram da priznam da sam malo zbunjena Vasim postom: naime vitamn B12 se obicno nalazi u dovoljnim kolicinama u telu i telo dobro regulise balans ovog vitamina; ukoliko dodje do poremecaja obicno dolazi do poremecaja u smislu njegovog manjka, a i to se ocituje tek 5 do 10 godina nakon pocetka poremecaja apsorpcije ili stvaranja. Vitamin B12 nikad se ne trazi rutinskim pretargama krvi i nije deo uopbicajenog spektra istrazivanja u krvnim i biohemijskim analizama, pa me zanima kako, i zasto Vam je uopste trazena koncentracija vitamina B12 u krvi? Prosto je nemoguce da Vam je B12 porastao u koncentraciji od prekomernog uzimanja hranom, da li ste mozda uzimali dugo neke multivitamine ili inekcije OHB12? Zasto ste radili ispitivanja vitamina B12?
 
Za tumacenje rezulata bilo bi od znacaja informacija na ciji predlog je radjena ova analiza i da li postoje tegobe koje su navele lekara da trazi taj nalaz?
 
ostali nalazi su u redu. Ispitivala sam sve zivo, ali sve je bilo u redu, jedino jos nisam ispitivala kiselinu, ali i to treba uskoro. Oligovita sam pila 1 dnevno, po preporuci lekara opste prakse. Pored mucnine ponekad me pece zeludac, i ponekad mi se vraca hrana.
 
Prosto mi je neverovatno da sa 1 tabletom oligovita toliko podignes nivo b12.
Tvoji simptomi lice na gastritis ili ezofagitis(zapaljenje sluznice zeluca i jednjaka)medjutim tad se radi pregled koji se zove gastroskopija, nije uobicajeno traziti nalaz nivoa b12 u krvi.
Ako ti nije tesko napisi sta znaci to da je sve ostalo u redu(koja tacno si ispitivanja radila).
 
Radila sam ultrazvuk abdomena i besike, davala sam krv na razne viruse, urin, urinokulturu, rengen glave, hormonski status (mozda josnesto, ali ne mogu da se trenutno setim).
 
I sve to zbog mucnine?
Viktori duso nesto u tvojoj prici nije bas logicno, zapravo dosta toga nije logicno a ja ne bih da trcim pred rudu ako me razumes.
 
kada si sve to uradila zbog mucnine uradi i gastroskopiju koja ce verovatno da pokaze normalno sve pa onda pravo kod psihijatra moj iskren savet
 

Back
Top