da li neko ima užasno bolne menstruacije S.O.S.

kaca:
zbog uzasnih bolova dva dana mesecno neznam gde se nalazim od bolova.Bila sam kod ginekologa i sve je ok.To me totalno ugrozava jer ne mogu da se zaposlim.Povracam i jedva hodam.Da li je to normalno?

Kazes sve to ginekologu i on kaze da je to ok?? Moj doca se uvek zabrine kad god pomenem neke bolove... s tim shto ja idem kod privatnika...
Mozes da probas sa praskom protiv bolova. I Diklofen nije losh izbor.
 
I ja imam jako bolne menstruacije.Istina je da neke zene imaju bolnije menstruacije,uzrok moze biti i nesto sto se zove zavaljena materica ali ni to nije nesto ne normalno.Meni je cesto muka i povracam i boli me glava ali tako je sta da radis.Smatra se da kad postoji ovulacija da su takve menstruacije bolnije pa bi mozda mogla da porazgovaras sa svojim ginekologom o uvodjenju nekih kontraceptiva.Sa druge strane ti si potpuno zdrava zena zato moj ti je savet da taj dan odlezis.Pomaze i ako 3 dana pred ocekivane menstruacije uzmes 3*400mg brufena i nastavis kad dobijes ta dva dana.Ili buskopan na dan kad dobijes.Nadjes vec analgetik koji najbolje podnosis.Srecno!
 
Sasha85:
I ja mucim muku sa tim i stvarno izludim tih par dana,ali poslednji put mi je za divno cudo pomogla cokolada... Probaj... Pojedni cokoladu kad dobijes,kad imas bolove... Mozda i tebi pomogne...

Tesko da cokolada moze da pomogne... no ipak, ona ima blago sedativno dejstvo zato sto 'tera' mozak (zbog uzitka u ukusu) da luci tzv. hormon srece (koji je inace otrov, ali ipak ima sedativno dejstvo)...

Sto ne pitas svog ginekologa sta ti je raditi? Ipak bi on/ona trebali to da znaju bolje od nas laika...

Poz.
 
Incognito:
Sasha85:
I ja mucim muku sa tim i stvarno izludim tih par dana,ali poslednji put mi je za divno cudo pomogla cokolada... Probaj... Pojedni cokoladu kad dobijes,kad imas bolove... Mozda i tebi pomogne...

Tesko da cokolada moze da pomogne... no ipak, ona ima blago sedativno dejstvo zato sto 'tera' mozak (zbog uzitka u ukusu) da luci tzv. hormon srece (koji je inace otrov, ali ipak ima sedativno dejstvo)...

Sto ne pitas svog ginekologa sta ti je raditi? Ipak bi on/ona trebali to da znaju bolje od nas laika...

Poz.

Znam... Ali pomaze... Barem meni... Dosta mi je bilo vise padanja u nesvest od bolova...
Prepisace mi neke lekove ili reci sta da radim... Ali to ne moze da pomogne da bol prestane...
 
Od svoje prve menstruacije imam problema. U pocetku sam pila buskopan i baralgin, a kasnije sam otkrila brufen, prvo od 400 a kasnije i od 600 mg. Svake godine sam povecavala dozu, i tako sam pre 6 meseci stigla do stadijuma da mi ni 8 tableta od 600 mg dnevno ne pomaze. Sve to obavezno ide sa nekim antidepresivom (lexilium, npr.), cisto da mi opusti misice. Posle 5 ginekologa i uveravanja da sam potpuno zdrava, spas sam nasla u Domu zdravlja. Ginekolog mi je dao kontraceptivne pilule "Diana 35" i pored svojih predrasuda da to i nije bas zdravo, moram priznati da sam se preporodila. Brufen sam zamenila Turganil-om (bukvalno samo jedna tableta), a i menstruacija mi vise nije tako obilna pa vise nisam ni anemicna. Inace "Diana 35" je prvenstveno lek za akne, koji koriste adolescenti sirom sveta.
 
I ja imam isti problem. To što sam nervozna i pod pritiskom da mi se svakog trenutka čini da ću eksplodirati nije ništa u odnosu na bol. Po nekad zna toliko da boli da nisam u stanju da noramalno funkcionišem. To je najgore kad sam na poslu. U tim slučajevima ja koristim Rapten-K i ponekad i hoće da pomogne, probaj. Želim vam da vas manje boli, pozdrav, :D
 

Back
Top