da li se moze svaki komp povezati na tv

Nezmoze nazalost :cry:

Na tim starim generacijama grafickih karti to nije bio standard kao danas. TV-out je standardno poceo da se pojavljuje na grafickim kartama od pre recimo dve i po godine. Dakle sa GeForce 3/4 generacijom ili Radeonima serija 8000. Na starijim karatama TV-out je mogao da se zatekne samo na tzv. VIVO (Video-in Video-out) karticama. :wink:
 
Kad_LupimLupim:
Nezmoze nazalost :cry:

Na tim starim generacijama grafickih karti to nije bio standard kao danas. TV-out je standardno poceo da se pojavljuje na grafickim kartama od pre recimo dve i po godine. Dakle sa GeForce 3/4 generacijom ili Radeonima serija 8000. Na starijim karatama TV-out je mogao da se zatekne samo na tzv. VIVO (Video-in Video-out) karticama. :wink:

mislim da tu spada i geforce 2 s obzirom da sam sam do nedavno posedovao jedan primerak... :wink:
 
peleplay:
Kad_LupimLupim:
Nezmoze nazalost :cry:

Na tim starim generacijama grafickih karti to nije bio standard kao danas. TV-out je standardno poceo da se pojavljuje na grafickim kartama od pre recimo dve i po godine. Dakle sa GeForce 3/4 generacijom ili Radeonima serija 8000. Na starijim karatama TV-out je mogao da se zatekne samo na tzv. VIVO (Video-in Video-out) karticama. :wink:

mislim da tu spada i geforce 2 s obzirom da sam sam do nedavno posedovao jedan primerak... :wink:
Nije svaki GeForce2/Radeon 7xxx imao TV-out izlaz.
 
DabaMAN:
peleplay:
Kad_LupimLupim:
Nezmoze nazalost :cry:

Na tim starim generacijama grafickih karti to nije bio standard kao danas. TV-out je standardno poceo da se pojavljuje na grafickim kartama od pre recimo dve i po godine. Dakle sa GeForce 3/4 generacijom ili Radeonima serija 8000. Na starijim karatama TV-out je mogao da se zatekne samo na tzv. VIVO (Video-in Video-out) karticama. :wink:

mislim da tu spada i geforce 2 s obzirom da sam sam do nedavno posedovao jedan primerak... :wink:
Nije svaki GeForce2/Radeon 7xxx imao TV-out izlaz.
GeForce MX 440 npr. ali to je generacije GF3, a ne 2 :wink:
 
Kad_LupimLupim:
DabaMAN:
peleplay:
Kad_LupimLupim:
Nezmoze nazalost :cry:

Na tim starim generacijama grafickih karti to nije bio standard kao danas. TV-out je standardno poceo da se pojavljuje na grafickim kartama od pre recimo dve i po godine. Dakle sa GeForce 3/4 generacijom ili Radeonima serija 8000. Na starijim karatama TV-out je mogao da se zatekne samo na tzv. VIVO (Video-in Video-out) karticama. :wink:

mislim da tu spada i geforce 2 s obzirom da sam sam do nedavno posedovao jedan primerak... :wink:
Nije svaki GeForce2/Radeon 7xxx imao TV-out izlaz.
GeForce MX 440 npr. ali to je generacije GF3, a ne 2 :wink:

ovo zaista postaje konfuzno... shvatam i znam da nema svaki geforce 2 tv izlaz. Takodje mi nije jasno da tvrdish da svaka kartica proizvedena u danasnjici ima tv izlaz jer ga nema. Kao sto rekoh donedavno sam posedovao gforce 2 mx 400 sa tv izlazom. Imam prijatelje koji imaju istu karticu ali nema tv izlaz tako da se u delu o nekim primercima sa tv outom potpuno slazem.
 
nidzesi:
A da li bih nekako mogao da spetljam ovo:


Da na cabl za monitor s jedne strane (koja ulazi u monitor) nekako napravim ulaz kao na anteni pa da to lepo gurnem u TV i da imam sliku tj. umesto da ukljucim cabl u monitor ja cu ga ukljuciti u tv???
???
???
Ako ti uspe,ti to lepo patentiraj pa kupi pare.
Kupi kvalitetan kabl koji na jednom kraju ima S-VHS a na drugom SCART.S-VHS utakni u grafičku, a SCART na tv.Izbegavaj kablove sa buvljaka.Pitanje je kako su lemljeni i za šta namenjeni.
U podešavanju grafičke namesti na drugi monitor i uživaj u slici na TV-u.
BTW ATI ima bolja i lakša podešavanja TV izlaza od nVIDIE.
 
TVTool je samo za nVIDIA kartice, lineker ima Ati.

Lineker, da bi povezao svoju Ati Radeon 9200 SE karticu, treba da znaš nekoliko stvari unapred:

- Kakav TV izlaz imaš na kartici? Pretpostavljam da imaš 4-pinski S-Video izlaz, ali bolje proveri, možda imaš kompozitni RCA činč.

- Koje od ulaznih priključaka ima tvoj TV? S-Video (pretpostavljam da nema), kompozitni SCART, RGB SCART, ili kompozitni RCA (tri okrugla "činč" priključka (Audio L, Auduo R i Video)?

Kod mene je sledeći slučaj:
-na Ati kartici imam 4-pinski S-Video izlaz
-na TV-u, između ostalih, imam kompozitni SCART ulaz

S-Video izlaz sam povezao 4-pinskim S-Video kablom na SCART adapter koji sam zatim uključio u kompozitni SCART ulaz na TV-u.
Sad imam sliku na TV-u, slika ima i boju, ali valja samo za gledanje filmova, slova su nejasna i titraju. Kad povežem na RGB ulaz, slika je odlična, mirna, mogu se čitati i slova, ali nema boju.

Ajd pogledaj šta sve imaš, pa da ti kažem šta i kako dalje. :wink:
 
Kako ti S-Video kabl može da uđe u RCA priključak na TV-u?

s-video.jpg
....
j-RCA(AV).jpg

Levo je S-Video priključak......................................................a desno RCA priključak

Jel možda imaš kabl koji sa jedne strane ima muški S-Video priključak (koji se ubode u krafičku), a sa druge ženski RCA priključak (koji se ubode u TV)?

Ako imaš običan S-Video kabl koji si dobio uz grafičku i koji sa obe strane ima 4-pinski S-Video priključak, onda jedan kraj tog kabla ubodeš u grafičku, a drugi u S-Video to RCA adapter ili S-Video to SCART adapter, i onda taj adapter ubodeš u TV.

rgb-320.jpg
...................................
scartadapt.jpg

Ovo ti je S-Video to RCA adapter,............... a ovo ti je S-Video to SCART adapter

Kako si ti uspeo bez adaptera da povežeš S-Video izlaz na grafičkoj sa RCA ulazom na TV-u? Imaš li ikakvu sliku na TV-u?
 
Uz uslov da ti je taj kabl ispravan, tj. da su pravolno spojena 4 pina S-Video priključka na dva pola RCA priključka, i sve lepo povezano, samo ti je još ostalo da odradiš softverska podešavanja.


Desni klik na Desktop pa otvori Display properties, a zatim i karticu Settings

1. Sa Display menija selektuj Default monitor on Radeon 9200 - Secondary, broj 2 (to ti je, u stvari, TV) i odčekiraj opciju Extend my Windows Desktop onto this monitor ako je bila čekirana. Ne mogu da rade i extended desktop i theater mode istovremeno, a tebi treba theater mode za gledanje filmova.

2. Sada sa Display menija selektuj svoj primarni monitor (broj 1) i pritisni Advanced dugme.

3. Na novootvorenom prozoru selektuj Displays karticu, pronađi TV sekciju i pritisni malo crveno "Power" dugme koje se nalazi u levom gornjem uglu, tako da pozeleni. Drugim rečima - uključi TV. Tu još pritisni desno plavo dugmence sa dva kvadratića na sebi - to ti je clone opcija. Zatim pritisni "Aply".

4. Kad si to uradio na glavnom prozoru selektuj Overlay karticu i pritisni dugme Theater mode options....

4. U Theater mode options selektuj Same on all ako želiš da ti i monitor i TV prikazuju sasvim istovetnu sliku, ili selektuj Theater mode ako želiš da ti, kad pokreneš bilo koji program za gledanje filmova, na TV-u film ide u full screen-u, a na monitoru kako već odabereš, window ili full screen. Na taj način ćeš moći da radiš normalno na monitoru dok na TV-u u isto vreme ide film u full screen modu.

Kao što vidiš, sva ova podešavanja i nisu baš najočiglednija, treba malo pažljivije izčitati Help koji ide uz Catalyst. Nadam se da ćeš se snaći. Ako ti ne uspe, dođi opet i pitaj. Pozdrav!
 
Hvala Đenka ono tvoje uputstvo je idealno i dosta mi je pomoglo :lol: Ima još nekih sitnica a to su:
Kada pustim BSplayer pusti mi samo ton,slike ni na TV ni na monitoru.
- Kada pustim MV2player imam sliku na TV bez titla ako sam film nema u sebi,a na monitoru ima slika sa titlom.Samo ako u filmu ima titl u sebi onda ga pokaže.
 

Back
Top