definicije...

Moon Child

Domaćin
Poruka
4.212
ajde ovako,trebaju mi vase definicije ljubavi,pravde,prijateljstva i lepote,jedna moja drugarica radi nesto na tu temu i bilo bi joj od velike pomoci...
nadam se da slicna tema vec nije bila(znam da je bila posebno za lepotu i ljubav,ali...)

napisacu i ja moje samo dok pronadjem gde sam ostavila taj papir... :wink:
 
o ljubavi i tako to imas dosta na keeperovoj temi (; secas se? (;
ostalo kasnije ...

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
secam se :wink:
odstampacu joj i odatle nesto....
evo mojih:
(nasla sam ih i u my documents pa nisam morala da prekucavam sa papira :wink: )

LJUBAV:
Postoji vise vrsta ljubavi,ali ako pricamo o onoj izmedju muskarca i zene,onda....definitivno mislim da se desi samo jednom,ona PRAVA.Kada nadjemo srodnu dusu,sto naravno retki uspevaju...Ljubav je osecanje koje ti pomuti um do te mere da nisi svestan nicega osim postojanja osobe koju volis..I sve bi dao za nju,pa cak i ZIVOT.To je prava ljubav...u vecini slucajeva ne traje celog zivota,jer je upropaste brak,novac,posao i sl.
I prava ljubav je toliko jaka da je neunistiva.
Ljubav je takodje najjednostavnija pojava na svetu,a istovremeno je i jako komplikovana.


LEPOTA:
Svako ima drugacije vidjenje lepote.Ja smatram da je to ono UNUTRA,kao i sklad duse i tela pre svega.To je ono kada neko 'zraci' i privlaci paznju ljudi oko sebe.Lepota je sve sto je prirodno i neiskvareno spoljasnjim uticajima.Najlepse stvari na svetu poticu upravo iz prirode-more,konji,svetlost,cvece...
Lepota je prolazna,i niposto najbitnija bar sto se ljubavi tice.Nikako ne treba na prvo mesto stavljati lepotu nekog coveka,mada....lepota duse ogleda se i u covekovoj spoljasnjosti.
Mislim i da je danas MNOOOOGO iskvaren pojam estetike i lepote,i da sve postaje kich opet kazem-pod uticajem novca.


PRIJATELJSTVO:
To je najvrednije,to je blago koje ne poseduju svi a tesko se stice.Mnogi ljudi ne cene dovoljno to sto imaju prijatelja....To sto imaju oslonac,podrsku,ljubav.Kada imas prijatelja uvek imas kome da se obratis,gde da odes,na koga da mislis, i uvek imas nekoga ko ce na tebe da misli i da se brine.
Pravi prijatelji su znacajniji od roditelja,pravi prijatelji su znacajniji od novca,pravi prijatelji su znacajniji od zdravlja....NEZAMENLJIVI SU!


PRAVDA:
Spora ali dostizna-nikad ne treba sumnjati u nju.Ja smtram da se sve sto ucinimo vraca.Sve tezi nekoj ravnotezi tako da ne treba sumnjati da ces za dobro delo biti nagradjen,odnosno kaznjen za lose.Ne mislim bukvalno 'kazne' i 'nagrade'-vec stvari koje nam se desavaju u zivotu a na nas deluju tako kao kazne ili nagrade.
Ljudi NISU i NE MOGU da budu pravedni,samo visa sila-ne znam,mozda je to Bog,ali ja ga zovem Visa sila,to moze.Ljudi ne mogu pravedno da sude iz prostog razloga sto nemaju dovljno razumevanja jedni za druge,i sto i sami grese.
 
Bojim se da nemam neko mishljenje o tome. Nikad nisam razmishljala o tome. Poshto je to duboko, filozofsko pitanje, sachekacesh neke dve godine da ja to dobro razmotrim. :wink:
 

Back
Top