sta kad on nece da zivimo zajedno?!

peach

Domaćin
Poruka
3.928
elem,bili 6 godina u vezi,sve super...pre godinu dana se zaposlim,pre 10 meseci uselim se u sopstveni stan,sama.pola njegovih stvari je i tako bilo kod mene,spavao kod mene,jeo,dovodio drugove...a kad sam mu predlozila da se zvanicno doseli,poceo da petlja u stilu:to ti dodje kao brak,a ti rekla da neces da se udajes,da neces decu pre 30,on je neodgovoran,nece da se vezuje za ceo zivot i bla,bla...NECE!posle ga nije bilo 10 dana i ja skupim one njegove stvari i odnesem kod njega dok je bio na poslu i mi tu kao raskinemo,skrnavo,posle toliko godina-preko telefona,kao pubertetlije.to je bilo pre dve nedelje i u stavicnom sam bedaku!JE L' MOZE NEKO DA MI OBJASNI GDE SAM JA TO POGRESILA?! :cry:
 
peach:
elem,bili 6 godina u vezi,sve super...pre godinu dana se zaposlim,pre 10 meseci uselim se u sopstveni stan,sama.pola njegovih stvari je i tako bilo kod mene,spavao kod mene,jeo,dovodio drugove...a kad sam mu predlozila da se zvanicno doseli,poceo da petlja u stilu:to ti dodje kao brak,a ti rekla da neces da se udajes,da neces decu pre 30,on je neodgovoran,nece da se vezuje za ceo zivot i bla,bla...NECE!posle ga nije bilo 10 dana i ja skupim one njegove stvari i odnesem kod njega dok je bio na poslu i mi tu kao raskinemo,skrnavo,posle toliko godina-preko telefona,kao pubertetlije.to je bilo pre dve nedelje i u stavicnom sam bedaku!JE L' MOZE NEKO DA MI OBJASNI GDE SAM JA TO POGRESILA?! :cry:



Ne vjerujem da si igdje pogrijesila.Vidis i sama da je neodgovoran i nezreo(neznam koliko mu je godina nisi napisala),ali po njegovom ponasanju mogu zakljuciti da je totalno nezreo.Ako te za te dvije nedelje nije nazvao moj ti je savjet nemoj ni ti to prva uciniti.Da te pravo i istinski voli ne bi se tako ponasao i bio bi srecan da zivite zajedno.Pa u danasnje vrijeme se moze zivjeti zajedno i bez braka,znaci da mu nije stalo do tebe.Imala sam i ja vezu 5 godina pa sam raskinula i to prva.Bilo mi je tesko ne mogu reci da nije ali sam to brzo prebrodila.Bolje prije raskinuti nego da ti prodje jos koja godina tako sa njim a na kraju shvatis da on nije za tebe i bude ti zao bacenih godina.Pricam ti to iz iskustva.Moj ti je savjet ako se pomirite,razgovaraj sa njim o svemu i vidi sta on misli,mogu ti i ja i drugi pisati svasta ali ti najbolje znas, slusaj samo svoje srce.Razgovaraj sa njim otvoreno o svemu.I ne zaboravi:uzivaj u zivotu jer zivot je samo jedan.Srecno
 
koliko li je samo devojaka s takvim iskustvom?
i ja isto.dok sam prala stvari kod njega,dovodila drustvo,kuvala i prala bilo je sve ok.a kad sam predlozila da se doselim jer sam svakako bila kod njega non-stop a placala svoj stan e onda je bilo "jao pa ja nisam spreman nja nja nja"nije spreman sa 36god!nikad nece ni da bude!
sad sam srecna sto se zavrsilo tu gde jeste!i ti budi jer je bolje tako nego da je gospodin shvatio da nije spreman dok cekate bebu i dok ste se mnogo vise angazovali u toj vezi.ma znam da nije lako raskinuti posle toliko vremena ali sad kad radis i imas gajbu uzivaj malo u slobodi a?pravi zurke,nemoj da kuvas kad ti se nece...
 
mozda ja nemam pojma, ali stvar koja mene zanima jeste :arrow: Shta dvoje ljudi radi u vezi 6 godina, ako nekom od to dvoje nije ni na kraj pameti da planira neku zajednichku buducnost :?:
mene je pre nekog vremena zaprepastio prijatelj izjavom da on svoju devojku s kojom je vec par godina u vezi, zaista ne mozhe da zamisli kao majku svoje dece, niti da provede ostatak zhivota sa njom :shock: a neshto chisto sumnjam da je ona svesna te chinjenice :?
ionda ide pitanje : KOJI QURAC troshish svoje i tudje vreme u vezi koja nema nikakvu perspektivu :?: :shock:
 
hanibal77:
koliko li je samo devojaka s takvim iskustvom?
i ja isto.dok sam prala stvari kod njega,dovodila drustvo,kuvala i prala bilo je sve ok.a kad sam predlozila da se doselim jer sam svakako bila kod njega non-stop a placala svoj stan e onda je bilo "jao pa ja nisam spreman nja nja nja"nije spreman sa 36god!nikad nece ni da bude!
sad sam srecna sto se zavrsilo tu gde jeste!i ti budi jer je bolje tako nego da je gospodin shvatio da nije spreman dok cekate bebu i dok ste se mnogo vise angazovali u toj vezi.ma znam da nije lako raskinuti posle toliko vremena ali sad kad radis i imas gajbu uzivaj malo u slobodi a?pravi zurke,nemoj da kuvas kad ti se nece...

U ovom sluchaju mislim da malo greshish...

1. Niko tebe nije tukao po ushima da peresh, chistish njegov stan...

2. Mislim da je, poshto je ipak stan njegov, na njemu da kaze:"Useli se kod mene"...Ni meni se ne bi svidelo da mi se kaze:"Uselicu se kod tebe..."

I molim te, nemoj da shvatish pogreshno, ovo nije napad na tebe, ovo je samo moje iskreno mishljenje o tome...
 
meni sve to zvuci potpuno neozbiljno...
i ne kapiram parove koji se "tegle" u vezi po 5-6-7 godina, a onda opusteno raskinu :? i ne kapiram zasto neko zeli da zivi zajedno?! ja cu zato da se useljavam tek kad budemo vereni, ili kad se tek vencamo :!:
ne pada mi na pamet da se "useljavam", pa da raskinemo i budem u toj situaciji da moram svoje "krpice" preko noci da kupim....

neozbiljne veze se zavrsavaju tako kako ste vi raskinuli- "klinacki" preko telefona (znaci da ZAJEDNICKI ZIVOT NIJE NI BIO ZA VAS), a ozbiljne veze zajednickim zivotom/brakom.
 
slatko volim :)):
i ne kapiram zasto neko zeli da zivi zajedno?! ja cu zato da se useljavam tek kad budemo vereni, ili kad se tek vencamo :!:

neozbiljne veze se zavrsavaju tako kako ste vi raskinuli- "klinacki" preko telefona (znaci da ZAJEDNICKI ZIVOT NIJE NI BIO ZA VAS), a ozbiljne veze zajednickim zivotom/brakom.

Opalac!
Nemam nista protiv braka, ali... prihvatam da neki ljudi jednostavno ne zele potpistati 'ljubav', bar ne u pocetku, zele da vide da li im partner i zajednicki zivot odgovaraju pre nego se odluce na taj korak. Ima i onih koji se nikada ne vencaju, ali zive u srecnoj zajednici mnogo duze nego oni sa potpisima i zakletvama. A da... moji su u srecnoj zajednici preko 30 godina - nevencani, a kako znam, nece se nikada ni vencati...

Moram priznati da ja jesam pristalica 'probnog' braka, vise nego pristalica razvoda sa sve papirologijom i svadjom oko frizidera i televizije!
 
peach:
elem,bili 6 godina u vezi,sve super...pre godinu dana se zaposlim,pre 10 meseci uselim se u sopstveni stan,sama.pola njegovih stvari je i tako bilo kod mene,spavao kod mene,jeo,dovodio drugove...a kad sam mu predlozila da se zvanicno doseli,poceo da petlja u stilu:to ti dodje kao brak,a ti rekla da neces da se udajes,da neces decu pre 30,on je neodgovoran,nece da se vezuje za ceo zivot i bla,bla...NECE!posle ga nije bilo 10 dana i ja skupim one njegove stvari i odnesem kod njega dok je bio na poslu i mi tu kao raskinemo,skrnavo,posle toliko godina-preko telefona,kao pubertetlije.to je bilo pre dve nedelje i u stavicnom sam bedaku!JE L' MOZE NEKO DA MI OBJASNI GDE SAM JA TO POGRESILA?! :cry:

pokazala si se kao prava devojka sa kojom samo maloumnik ne bi zeleo sve sto se tvom bivsem nije mililo. i zasto si u bedaku? pa sta ako si izgubila 6 godina zbog njega, pa sta ako nije bilo kako bi ti htela, pa sta ako nije reagovao kako si ocekivala??? valjda ste i na pocetku veze pricali sta ko u i od veze ocekuje, nije valjda promenio plocu negde na sredini balade? ajde, glavu gore i u nove pobede. veruj mi, nismo svi isti (ne nudim se, samo kazem kako jeste).
 
Нигде ниси погрешила...И немој да слушаш глупости: ''да те воли учинио би то''...или ''шутни га док је време''! Чим сте ви 6 година заједно то нешто значи..и не би ни он тек тако бацио 6 година свог живота. Само, сад је један од тежих преломних момената у вашој вези од којег зависи хоћете ли остати заједно или не. Зато треба врло мудро, опрезно и полако! :wink:
Схвати да се уплашио, као што се сви они уплаше кад се одједном суоче са неким видом ''везивања'' и ''обавезивања''! Не притискај га, не инсистирај...пусти да преспава ту, да остави ствари...не мора да се каже:Сад званично живимо заједно! Може то да дође спонатано, само од себе...кад он схвати да то и није тако страшно.
:)
Иначе, знам много сличних примера...немој да мислиш да је само твој човек незрео и неодговоран, већина је!!! :wink:
 
hmmm ...
u tom slučaju manjina je tu ...

u potpisu
večiti optimista :D

a sad bez šale ...
po mom mišljenju nije vredno truda bilo koga , terati , ubedjivati ili prisiljavati na bilo šta a pogotovo ne na zajednički život ...
muškarac koji te voli sam će poželeti da te ima svakog trenutka pored sebe i nećeš mu predstavljati obavezu već zadovoljstvo ...
 
slatko volim :)):
meni sve to zvuci potpuno neozbiljno...
i ne kapiram parove koji se "tegle" u vezi po 5-6-7 godina, a onda opusteno raskinu :? i ne kapiram zasto neko zeli da zivi zajedno?! ja cu zato da se useljavam tek kad budemo vereni, ili kad se tek vencamo :!:
ne pada mi na pamet da se "useljavam", pa da raskinemo i budem u toj situaciji da moram svoje "krpice" preko noci da kupim....

neozbiljne veze se zavrsavaju tako kako ste vi raskinuli- "klinacki" preko telefona (znaci da ZAJEDNICKI ZIVOT NIJE NI BIO ZA VAS), a ozbiljne veze zajednickim zivotom/brakom.

Kako samo izvodis zakljucke, na osnovu jako malo informacija, svaka ti cast! Samo sto to meni deluje pomalo povrsno.

Moje misljenje je da cu prvo da zivim sa nekim(ukoliko mi mogucnosti to budu dozvolile) pre nego sto se obavezem da bi videla kako funkcionisemo kao par koji zivi zajedno.

peach, nisi ti nigde pogresila.Sta ti je tacno rekao?Koje je bilo njegovo obrazlozenje?Kako si ti odreagovala i sta si rekla?Ja tipujem da ce se javiti.
 
S_K_V_O:
slatko volim :)):
meni sve to zvuci potpuno neozbiljno...
i ne kapiram parove koji se "tegle" u vezi po 5-6-7 godina, a onda opusteno raskinu :? i ne kapiram zasto neko zeli da zivi zajedno?! ja cu zato da se useljavam tek kad budemo vereni, ili kad se tek vencamo :!:
ne pada mi na pamet da se "useljavam", pa da raskinemo i budem u toj situaciji da moram svoje "krpice" preko noci da kupim....

neozbiljne veze se zavrsavaju tako kako ste vi raskinuli- "klinacki" preko telefona (znaci da ZAJEDNICKI ZIVOT NIJE NI BIO ZA VAS), a ozbiljne veze zajednickim zivotom/brakom.

Kako samo izvodis zakljucke, na osnovu jako malo informacija, svaka ti cast! Samo sto to meni deluje pomalo povrsno.

Moje misljenje je da cu prvo da zivim sa nekim(ukoliko mi mogucnosti to budu dozvolile) pre nego sto se obavezem da bi videla kako funkcionisemo kao par koji zivi zajedno.


-----------------------------------------------------


normalno je da zivis sa nekim, nisam ni ja mislila da ne treba, ali sa nekim, a ne sa svakim!! zamisli da si zivela sa svakim s kojim si bila u (duzoj) vezi :?
znaci : ako je veza potpuno stabilna i ima izglede za buducnost.

a cim taj decko nije hteo da zivi sa njom, verovatno je imao svoje razloge :!:

I muskarci to "useljavanje" gledaju izgleda ozbiljnije, po principu : "ONA KOJA SE USELI, OSTAJE ZA STALNO"
Cim je ta veza prekinuta na tako banalan nacin, bila je daleeeeeko od bilo kakvog zajednickog zivota :!:
 
raindog:
mozda ja nemam pojma, ali stvar koja mene zanima jeste :arrow: Shta dvoje ljudi radi u vezi 6 godina, ako nekom od to dvoje nije ni na kraj pameti da planira neku zajednichku buducnost :?:
mene je pre nekog vremena zaprepastio prijatelj izjavom da on svoju devojku s kojom je vec par godina u vezi, zaista ne mozhe da zamisli kao majku svoje dece, niti da provede ostatak zhivota sa njom :shock: a neshto chisto sumnjam da je ona svesna te chinjenice :?
ionda ide pitanje : KOJI QURAC troshish svoje i tudje vreme u vezi koja nema nikakvu perspektivu :?: :shock:

Pametni muskarci ne trose SVOJE vreme vec NJENO.
 

Back
Top