Futsal - majstori na petoparcu

I Mungosi i "Konjarnik" koji se takmicio u prvoj futsal ligi. Oni su bili poznati po tome sto je brat Bate Mirkovica igrao za njih.
A Rajic iz Marba je bio cudo od igraca. Kao da je od gume kako je on lomio protivnike i menjao pravac u trku... cudo.

Mungosi su prošle sezone igrali Prvu futsal ligu.
Taj Rajić je u poznim godinama igrao i za Ekonomac.

Ne znam, meni je Cipi Kocić najbolji igrač futsala koga sam gledao, mada je tu bio dobrih Brazilaca u našim klubovima, poput Nenea i Da Košte.
Dobar je i onaj Milosavac, on je do skora igrao i za reprezentaciju.
 
Cipi je ubedljivo najbolji. Bilo je mnogo dobrih igraca. U KMF Koska je igrao Zoran Benic - Bena odlican igrac, sad ironicno radnik elektrodistribucije. Izludjivao je igrace Marba koji su bili favoriti dugo protiv Koske. Onda Soso iz Marba koji je ubijao levicom. Secam se da me je jednom pogodio pred punom halom Cair u ruku iz slobodnjaka. Kao da me je udario sipkom po ruci koliko je imao jak sut. A inace moj prvi komsija je dugogodisnji golman reprezentacije Sicko, Ljubisa ... ne mogu da se setim prezimena. Igrao za vise niskih klubova u prvoj ligi, Naisus, Gromig, Kopernikus...
Mali Bojovic je isto dobar igrac, jako simpatican. Steta sto ima vise godina pa ne igra na ovom prvenstvu.
 
Šošo još uvek igra. Prošle godine je bio u Bečeju.
Bojović je završio karijeru.

Najbolji golman bio je ubedljivo pokojni Peca Brzaković.
On je pred kraj života radio kao trener golmana u Ekonomcu i ovaj Aksentijević je njegov učenik.

Nisam znao da Soso jos igra. Pa dobro Peca je golman velikog fudbala ali se prebacio na futsal kad je vec dosao u pozne godine. Iz navike ili fazona je branio u golmanskim rukavicama. Nije los ali po meni nije bio najbolji. Uvek je pio pivo pre svakog meca, to mu je bio ritual.
 
Cipi je ubedljivo najbolji. Bilo je mnogo dobrih igraca. U KMF Koska je igrao Zoran Benic - Bena odlican igrac, sad ironicno radnik elektrodistribucije. Izludjivao je igrace Marba koji su bili favoriti dugo protiv Koske. Onda Soso iz Marba koji je ubijao levicom. Secam se da me je jednom pogodio pred punom halom Cair u ruku iz slobodnjaka. Kao da me je udario sipkom po ruci koliko je imao jak sut. A inace moj prvi komsija je dugogodisnji golman reprezentacije Sicko, Ljubisa ... ne mogu da se setim prezimena. Igrao za vise niskih klubova u prvoj ligi, Naisus, Gromig, Kopernikus...
Mali Bojovic je isto dobar igrac, jako simpatican. Steta sto ima vise godina pa ne igra na ovom prvenstvu.

Е онда да се и ја похвалим;) Мене је лоптом звекнуо Боројевић ... Срећа нема баш јак шут ,и срећа у главу;) (али онако више у чело)баш када сам се спремао да седнем на столицу.
Помогао ми је.Убрзао је.:lol:
Иначе и по мени је Брзаковић био нај...
А чудно ми је да неко каже (а већ воли фуДбал) да је футСал смор ? Па ту има финти и дриблинга да не можеш да видиш голим очима...А и голова.Мало је досадно је у тренуцима
када један тим игра са 5 играча уместо голмана,али шта ћеш мора тако када се јури резултат.Па и у великом фудбалу имаш бункер,или дефанзиву са играчем мање,без голова...
 
Kako je Rikardinjo izbacio našeg igrača za 1:1 bože, bože. Finta Falkaa. Na njemu treba da igra iskusan igrač, ne smeju da ispadaju na ovakve jeftine finte. Ok je kad te polomi u finti ali ovo je baš bilo ponižavajuć dribling.

 
Poslednja izmena:
Mene je izludjivao SImić sa brojem 11. Zapravo oduvek me je nerviralo kada reprezentativac dodje do pred gol i ispuca loput desetak metara iznad gola pa onda diže ruku kao izvinjava se, imao je još jedan peh, al ovo ispucavanje me izludjuje, to tako može u patos ligi a ne u reprezentaciji. Na kraju se oprao i dao treći gol :)
 
Portugalci nista posebno... jesu imali veci posed i vise suteva, ali samo zato sto smo im mi dozvolili

cim su Portugalci imali rezultat u svoju korist, mi smo se uozbiljili i igrali egal

i taj jedan gol sto su dali dali su ga zbog individualnog kvaliteta Rikardinja
 
Stojkovicev promasaj na drugoj stativi je bio promasaj prvenstva. Ono je neverovatno. Sva sreca pa nam se nije osvetilo.
Inace Portugalci po meni prilicno jaki. Diktiraju tempo, imali su u pocetku puno prilika i da nemamo Aksentijevica na golu ko zna sta bi bilo. Sva sreca pa je branio kao blesav.
Dobro je izbegli smo Spance, neka se Portugalci makljaju sa njima.
 
Stojkovicev promasaj na drugoj stativi je bio promasaj prvenstva. Ono je neverovatno. Sva sreca pa nam se nije osvetilo.
Inace Portugalci po meni prilicno jaki. Diktiraju tempo, imali su u pocetku puno prilika i da nemamo Aksentijevica na golu ko zna sta bi bilo. Sva sreca pa je branio kao blesav.
Dobro je izbegli smo Spance, neka se Portugalci makljaju sa njima.

dobijes loptu na liniji, veci deo gola prazan, a ti pogodis stativu... genije
 
Dobar je igrač Simić. Dosta toga zna.
I Stojković je ok igrač, izuzetan tehničar, samo je kasno dobio šansu u prvom timu Ekonomca i treba mu još iskustva.

Ja ne razumem bitisanje Rakića, Janjića i Lazića u reprezentaciji.
Rakić je bio neka vrsta džokera u Ekonomcu, Lazić nikad ništa nije znao, dok je Janjić bio tu samo da šutne penal i eventualno ako ga usere, pa napravi jedan dobar potez na meču.

Aksentijević-Perić-Kocić-Rajčević. To je kičma reprezentacije.
Ova trojica, bez Perića, bili su kičma Ekonomca koji je godinama bio na korak od F4 Futsal kupa.
Vidi se da se poznaju i da dobro sarađuju i to je veliki plus na ovom takmičenju.
 
Uf, bio sam. Bilo je za infarkt. Portugalci mi liče na kolege iz velikog fudbala. Mnogo šansi stvaraju, ali ih ne realizuju.
MI sa druge strane imamo jako dobrog golmana, pu pu pu da ga ne ureknem, a i ostali momci su dobri. Trče, bore se, znaju lopte.
Videćemo sad kako će biti protiv Ukrajine kad moramo da napadnemo,
 

Back
Top