Futsal - majstori na petoparcu

Nacuo sam nesto od prijatelja da ce od sledece godine biti uvedeno pravilo za fucal, da peti igrac tj. golman moze da se koristi samo u poslednjih 3 minuta utakmice sto bi bilo lepo...
upoznat li je neko sa ovaj podatak...Znam da je KOMRI sudija u penziji on bi trebalo da poznaje situaciju...
 
Danas, na Tajlandu, počinje 7. Svetsko prvenstvo u futsalu i trajaće do 18. novembra !! Učestvuje 24 reprezentacija podeljenih u 6 grupa !!
Na prvenstvu, čast Balkana i celog jugoistočnog dela Evrope ponovo brani Srbija !!

http://www.fifa.com/futsalworldcup/

Koga zanima i ko voli futsal, uživaće sigurno ovih osamnaest dana !!
Napominjem da će kanal Eurosport Srbija sigurno da prenosi skoro sve mečeve i ostala dešavanja sa prvenstva, što znači da već u 11 sati, na ESP 2 kreće prenos prvog meča -
UKRAJINA - PARAGVAJ !!

Dakle, ko želi i ako uopšte bude takvih - tu smo da komentarišemo ... ;)
dancing%20football%20smiley.gif
 
Bravo momci !!

Remijem protiv selekcije Česke (2 : 2), reprezentacija Srbije završila je prvi deo SP na prvom mestu u grupi i u osmini finala, u ponedeljak od 15h, igraće protiv reprezentacije Argentine !!
Koliko grupa nije bila teška, toliko nokaut faza jeste, prvenstveno zbog činjenice da pobednik meća Srbija - Argentina "ide" najverovatnije na "Svemoćni" Brazil !?! :roll:
Ali dobro, šta je tu je ... samo neka su svi zdravi, neka se pošteno odmore i dobro spreme za veoma nezgodne Argentince, a posle ćemo, ako nam sudba dozvoli, da razmišljamo o Brazilu i završnici !!
picture.php
 
Sad gledao Srbija - Ceska i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Nisam bas mogao lepo da analiziram ali iz ovog sto sam video mogu reci da mi se mnogo dopada igra sedmince(zaboravio sam ime).
10 cini mi se da se zove Kocic je takodje odlican igrac, ima drblin, pas, tehniku ma sve. Ostali mi nisu nesto zapali za oko ali sam primetio da svaki zna da igra... Ocekujem mnogo od ove reprezentacije.
 
Sedmica je Janja (Janjić) ...
Da da, zaista dobar tim imamo - svi znaju da igraju, imaju pojedinačne kvalitete i što je veoma važno, svi su "ortaci" !! A iznad svega, selektor nam je stvarno "za medalju" - čovek je rođeni taktičar malog fudbala + je bio neverovatan igrač istog ...
jeste da više nemamo Rajića i Perića (pa hajd' i Miška Bogdanovića), ali i dalje smo među najjačima u Evropi !!
Danas nisu preterano lepo igrali, koliko su igrali na rezultat, tako da je meč možda bio malo i dosadan, međutim pokazali su da se odlično postavljaju i da imaju karakter ...
Verujem da će utakmica sa Argentinom da pokaže pravo lice naše ekipe ...
Verujem i nadam se ... :worth: :lol:
 
Futsal je igra sa 10 igraca, 5 sa obe strane odnosno samo 4 u polju i golman....tako da kad imas u ekipi jednu takvu neznalicu, sporaca i loseg tehnicara u vidu PAVICEVICA onda to mnoooogo kosta ceo tim...ono sto je on promasio ne mase ni polu-rekreativci....futsal je igra u kojoj na vrhunskom nivou mogu da se nadju samo spretni i okretni igraci, a ne igraci poput Pavicevica kojima treba 10 sekundi da se okrenu oko svoje ose....ali jbg nasa stara srpska boljka...prijatelji, braco, kumovi....zato i propadamo...ne igraju najbolji...a i onaj Raicevic je tu negde sa Pavicevicem.....kad vidim facu Pavicevica i kad pocne da se siri na tajm-autu i nadvisuje selektora a pri tom veze bre nema dodje mi da izbacim televizor kroz prozor......vecito se takvi neandertalci negde provlace kod nas....napravio od reprezentacije privatnu prciju...svaka mu cast za to sto je uradio za mali futsal u Srbiji, popularizaciju i ostalo ali da to koristis da bi sebe proslavio i stvaio ispred reprezentacije je jadno.....ako smo ispali i zasluzili smo da ispadnemo....
 
Poslednja izmena:
Futsal je igra sa 10 igraca, 5 sa obe strane odnosno samo 4 u polju i golman....tako da kad imas u ekipi jednu takvu neznalicu, sporaca i loseg tehnicara u vidu PAVICEVICA onda to mnoooogo kosta ceo tim...ono sto je on promasio ne mase ni polu-rekreativci....futsal je igra u kojoj na vrhunskom nivou mogu da se nadju samo spretni i okretni igraci, a ne igraci poput Pavicevica kojima treba 10 sekundi da se okrenu oko svoje ose....ali jbg nasa stara srpska boljka...prijatelji, braco, kumovi....zato i propadamo...ne igraju najbolji...a i onaj Raicevic je tu negde sa Pavicevicem.....kad vidim facu Pavicevica i kad pocne da se siri na tajm-autu i nadvisuje selektora a pri tom veze bre nema dodje mi da izbacim televizor kroz prozor......vecito se takvi neandertalci negde provlace kod nas....napravio od reprezentacije privatnu prciju...svaka mu cast za to sto je uradio za mali futsal u Srbiji, popularizaciju i ostalo ali da to koristis da bi sebe proslavio i stvaio ispred reprezentacije je jadno.....ako smo ispali i zasluzili smo da ispadnemo....

verovao ili ne on nam sastavlja reprezentaciju...on je selektor, kapiten, sveee :D
ali kazem kakvi su nam igraci ovo je uspeh sto su do sada uradili...iskreno nisam razocaran :D
 
Nisma bas nesto bio upucen u futsal ali sam stekao lepsu sliku...mislio sam da nema ono prijatelji, braco, kumovi da su izabrani najbolji da u reprezentaciji vlada harmonija.....kako sam ja naivan covek....ispadose gori od reprezentacije u velikom fudbalu.....svaki dan sve lepse i lepse....kao sto bi rekao profesor Japanac u filmu Tesna koza - vi deco morate da propadnete
 
.a i onaj Raicevic je tu negde sa Pavicevicem......

Rajcevic je odlican igrac i nikako ne moze da se podvede u isti kos sa Djurom...
To kazem zato sto sam gledao Rajcevica bezbroj puta i momak je sjajan igrac...

Koliko sam je primetio, mi pored Cipija Kocica, nemamo igraca koji zna sa loptom, kako bi uradili nesto u napadu...
Peric je najuren jer se ne trpi sa Djurom, a tim se oslanja u napadu na ono drvo Lazica, na ispodprosecnog Milosavca, na veterana Vidru Bojovica i na Janjica, koji nit' smrdi, nit' mirise...
Previse je to tanko i sve zavisi od Cipija, kako on odigra...
 
Poslednja izmena:
Не познајем ситуацију око репрезентације,али ово што смо урадили није лоше .
Перић је екстра класа,некад ми се свиђали као играчи Рајић,Боројевић...
 
Gledajuci utakmicu protiv Argentine, mnogo sam se razocarao u Janica i Kocica.
Kocic zbog duvanja lopte iako je igrac ispred njega, ja to ocekujem od nekih sivonja ali od glavog organizatora sigurno ne. Izgledalo je kao da ne zna sta ce sa loptom nego ajde da je dunem pa mozda prodje. Sto se tice Janica, od njega sam mnogo vise ocekivao. Svideo mi se u utakmici protiv Ceha, i ocekivao sam da ce nesto uraditi a on se uopste nije isticao.

Ali realno govoreci mi smo trebali da dobijemo, igrali smo bolje, mi smo bili ti koji su napdali a oni prakticno nisu imali ni jednu ozbiljnu sansu a ni jedan gol nije pao iz neke dobre akcije.
Prvi je pao zahvaljujuci odlicnom sutu i nasem igracu koji je blokirao svog golmana a drugi zbog golmana sto bi bilo cudo da nije pao jer skoro svaku vazniju utakmicu smo mi kroz istoriju gubili zbog nekih golmanskih gresaka.
 
Rajčević, Rakić i Kocić strelci u pobedi nad Grčkom

Futsal reprezentacija Srbije zabeležila je sinoć u Zrenjaninu očekivanu pobedu protiv selekcije Grčke, u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, sa ubedljivih 5:0 (2:0).

Opsirnije na: http://www.kgsport.info/rajcevic-rakic-i-kocic-strelci-u-pobedi-nad-grckom/

U subotu igramo za direktan plasman na EP u Belgiji...
Lepo bi bilo da Zrenjaninci u sto vecem broju dodju na tekmu...
Slave, u tebe gledam :mrgreen:
 

Back
Top