SPRECITI SAMOUBISTVO

Sve zavisi sta je razlog zbog cega zele da to urade. Ako je to ljubav, tu je mnogo lakse razuveriti coveka da to ne uradi...ali ako je celokupan zivot u pitanju, znaci problemi egzistencije, problemi sa porodicom, neshvatanje okoline, osecaj usamljenosti, osecaj manje vrednosti zbog hronicnog neuspeha na bilo kom polju..mislim sve to na gomili...e to je onda skoro pa nemoguce...Pre mnogo godina imali smo u drustvu jednog bas takvog...videli smo da naginje depresiji, osamljivanju, svi smo probali da pomognemo, pricama, drustvom, izvlacili ga sto vise sa nama u grad, setnje...ali nije mu bilo spasa. Jednog dana pronasli su ga obesenog. I dan danas se uhvatim kako razmisljam sta smo jos mogli da uradimo..i sami smo bili klinci...I sta bismo mogli da uradimo da se sve to desavalo sada kada smo mnogo zreliji...Stvarno ne znam...
 
Sve zavisi koliko je ta osoba meni bliska.Posavetovala bi je da prvo ode u crkvu,porazgovara sa svestenikom,iscita knjige na tu temu,analizira Bibliju.Naravno sve to uz nadzor psihijatra i uz uzimanje odredjenih lekova,jer depresija se danas leci.
 
Kako bi ste reagovali u sluchaju da ne poznajete osobu, kao ni razlog zbog koga hoce da digne ruku na sebe(gubitak voljene osobe, materijalnih dobara,hronicna depresija......).
Kako bi ste mu prvo pritekli u pomoc, sa kojom prichom.
Znam da je tesko pitanje, cak i za ljude obuchene za tako nesto, ali pokusajte.
 
Moj disha je svojevremeno, izvukao iz reke devojku koja je skocila sa mosta, skocivsi za njom cim je cuo vrisak. Na svu srecu devojka je ziva i dan danas, nikad nije pomisljala da ponovi tako nesto.
Neki ljudi na taj nacin pokusavaju da nam stave do znanja da im je potrebna pomoc, ali da iz ocajanja vise ne znaju sta da preduzmu. Niko ih ne shvata ozbiljno, sve dok ne urade ovao nesto.
 
Ostala mi u secanju ona scena sa Mel Gibsonom u "Lethal weapon", cini mi se... kada neki tip hoce da skoci sa krova, a onda dodje Mel, sedne pored njega i baci lubenicu sa te visine ... :roll: Shok mozda nekad da rezultat, ali verovatno treba proceniti trenutnu situaciju.
 
pre jedno par godina imao sam slucaj sa prijateljicom koja je imela previse problema u zivotu
bili smo u gradu, ispratio sam je kuci gde je docekala nad rkana sestra i krenula neku glupu svadju sa njom jos sa vrata
da pomenem da su ostale bez oba roditelja koji su poginuli u saobracajki
dok sam smirivao strasti jedne i druge strane ova moja prijateljica nestade u kupaonicu
ne znam ni sam kako al odmah mi je palo napamet da ce uraditi neku gloopost
upao sam unutra, popila je ogromnu kolicinu pilula
hteo sam da pozovem hitnu pomoc ali ona se zakljucala i rekla da nece otvoriti ukoliko hitnu pozovem, morao sam da joj obecam da necu
onda je otvorila vrata, naterao sam je da se ispovraca i to tako sto sam joj sam gurnuo prst u grlo
nisam joj dao citavu noc da spava, setao sam sa njom po sobi, terao je da opet povraca
pred jutro je zaspala i ja pored nje
kad se probudila kaze da je sanjala da je neko vukao na jednu stranu a ja na drugu i da sam ja pobedio
trebalo je mnogo price jos par meseci nakon toga i nailazak jednog finog muskarca sa kojim je ostala i dan danas
 
Solution:
pre jedno par godina imao sam slucaj sa prijateljicom koja je imela previse problema u zivotu
bili smo u gradu, ispratio sam je kuci gde je docekala nad rkana sestra i krenula neku glupu svadju sa njom jos sa vrata
da pomenem da su ostale bez oba roditelja koji su poginuli u saobracajki
dok sam smirivao strasti jedne i druge strane ova moja prijateljica nestade u kupaonicu
ne znam ni sam kako al odmah mi je palo napamet da ce uraditi neku gloopost
upao sam unutra, popila je ogromnu kolicinu pilula
hteo sam da pozovem hitnu pomoc ali ona se zakljucala i rekla da nece otvoriti ukoliko hitnu pozovem, morao sam da joj obecam da necu
onda je otvorila vrata, naterao sam je da se ispovraca i to tako sto sam joj sam gurnuo prst u grlo
nisam joj dao citavu noc da spava, setao sam sa njom po sobi, terao je da opet povraca
pred jutro je zaspala i ja pored nje
kad se probudila kaze da je sanjala da je neko vukao na jednu stranu a ja na drugu i da sam ja pobedio
trebalo je mnogo price jos par meseci nakon toga i nailazak jednog finog muskarca sa kojim je ostala i dan danas

Lijepo je imati takvog prijatelja...
 
angeles:
Solution:
pre jedno par godina imao sam slucaj sa prijateljicom koja je imela previse problema u zivotu
bili smo u gradu, ispratio sam je kuci gde je docekala nad rkana sestra i krenula neku glupu svadju sa njom jos sa vrata
da pomenem da su ostale bez oba roditelja koji su poginuli u saobracajki
dok sam smirivao strasti jedne i druge strane ova moja prijateljica nestade u kupaonicu
ne znam ni sam kako al odmah mi je palo napamet da ce uraditi neku gloopost
upao sam unutra, popila je ogromnu kolicinu pilula
hteo sam da pozovem hitnu pomoc ali ona se zakljucala i rekla da nece otvoriti ukoliko hitnu pozovem, morao sam da joj obecam da necu
onda je otvorila vrata, naterao sam je da se ispovraca i to tako sto sam joj sam gurnuo prst u grlo
nisam joj dao citavu noc da spava, setao sam sa njom po sobi, terao je da opet povraca
pred jutro je zaspala i ja pored nje
kad se probudila kaze da je sanjala da je neko vukao na jednu stranu a ja na drugu i da sam ja pobedio
trebalo je mnogo price jos par meseci nakon toga i nailazak jednog finog muskarca sa kojim je ostala i dan danas[/quote
 
Tinar:
Sa takvim osobama treba jednostavno prichati i pokazati da ti je stalo do njih. Probiti led, koliko god bilo teshko.
aha
a čuj ovo
pre nekoliko godina brat moje drugarice se vratio kao sa studija...ono dečko je ustvari bio u nekoj sekti...nešto meidtacija i ta sr.anja...putovao je po celom svetu...
dakle pojavio se , pozdravio sa ocem (sa ženama mu je bilo zabranjeno da opšti na bilo koji način...ni da se pozdravi sa majkom i sestrom-to je rekao ocu)i tražio je malo da se osami u sobi...uzeo pištolj i to je to...Kod kuće je bio oko 20 min. Ljudi još uvek nemaju pojma zašto je to uradio...
 
Meni ortak teo zbog ribe da se ubije i to nozem...jedva sam uspeo da mu noz izbijem iz ruke i to nogom(verujem da je to bolelo)a onda je napao mene pa sam popio par udaraca u facu,ali kad sam se malo osvestio nastavio sam ja njega da bijem ko stoku i na kraju sam ga uvatio za ruku i zapretio mu da cu je slomiti,a on je poco da vristi prvo od bola,pa od tuge,pa posle poceh i ja kao da placem i onda sam ga slusao jedno 2 sata(drzeci mu i dalje ruku u ikiju(poluzi))pa sam ga pustio kad se uspavao...a plakao je zbog ribe koja ga nije zasluzila uopste!Ewo wenchao se chovek sad pre 2 meseca i vec mu je zena trudna...bio sam mu kum na venchanju i tako...spasoh mu zhivot...
 

Back
Top