Ko nas je uveo u 2005.

Alan Smithee

Zainteresovan član
Poruka
213
Komentar: Ko nas je uveo u 2005.
14. januar 2005. | 13:38 | Izvor: B92
Beograd -- Od danas niko, pa ni najveći Srbi, ne može da se izvlači. Počela je, iako za nju nismo bili spremni, 2005.

Imam utisak da se sinoć pucalo manje nego obično. Dal' se više nema municije, dal' se čuva za nešto drugo il' su se naoružana braća jednostavno umorila. Carinik srpstva, Koštunica Vojislav, poslednjih dana je nešto kijavičav, ali je zato obraz Vlade osvetlao gazda Velja. Ministarstvo za kapitalne investicije sinoć je čačanskim Srbima dovelo Arkanovu udovicu, da ih lično uvede u novu srpsku godinu.

Koliki honorar je dobila umetnica, ne zna se, ali ima se, može se.

Ministar Ilić je Koštuničin Fond za Kosovo shvatio kao svadbu na kojoj se pravi domaćin istačinje velikim darovima, pa je kosovskim Srbima, u ime svog ministarstva, obećao 30 miliona. Ostali ministri će morati da slede primer predsednika i premijera, koji su Fondu priložili svoje jednomesečne plate. Radoš Ljušić mora da je zbog ovoga strašno ljut. Nedavno je izjavio da se Kosovo ne može braniti sakupljanjem milostinje i opštim plakanjem. Upitajmo se, rekao je, kako Jevreji brane Izrael. Glavni krivac za stradanje Srba na Kosovu su, po Ljušiću, komunisti. Vekovna turska uprava na Kosmetu, kaže on, bila je neizmerno bolja od kratkotrajne komunističke. Takav antikomunizam, kome se svuda priviđaju marksistički kozaci koji poje konje na Moravi, potkivaju ih u Patrijaršiji, a timare u zgradi SANU, poprima već zoološke razmere.

Miroljub Labus će u ime Vlade već za dve nedelje s nekim strancima voditi razgovore o Studiji o izvodivosti. Hrvatskoj su za to trebala četiri meseca, a nama četiri godine. U Sloveniji je u protekloj deceniji svaka sednica vlade, a vlade su bile razne, počinjala tačkom Stanje i problemi u procesu pridruživanja EU. Te dve zadihane zemlje se bez veze iscrpljuju, postoji mnogo ležerniji tempo, koji doduše nikuda ne vodi.

Crkveno-narodni sabor koji je ovih dana permanentno zasedao, što u Domu garde, što u nekoj bogomolji, privremeno je raspušten i stari patrijarh može da predahne od svih onih koji su čekali u redu da mu poljube ruku. U tom nizu bio je i ministar prosvete Vuksanović, koji je patrijarhu preneo da je njegovo ministarstvo obezbedilo veroučiteljima 50 kompleta animiranih filmova s biblijskim temama kako bi verska nastava đacima bila zanimljivija. Ovih dana, tri romska obdaništa za najsiromašniju decu biće zatvorena. Strani donatori su se povukli, a naš ministar prosvete je, u pratnji kamera, otišao u jedno od njih, pomilovao dečicu, podelio im nekoliko slikovnice i rekao otprilike da finansiranje takvih obdaništa nije predviđeno budžetom. Vratićemo tu decu na ulicu, i onako nema ko da nam pere šoferšajbne.

Inače, nema ništa novo, Vrhovni sud ukida presude osuđenima za ratne zločine, svedoci se ne pojavljuju na suđenjima za Ibarsku magistralu i ubistvo Zorana Đinđića, iako su državni službenici, odnosno službenici DB-a. Zbog nesaradnje s Hagom, SAD su nam uvele sankcije. Američki savetnici će, kako nas je danas nežno obavestio ambasador Polt, biti zamoljeni da se vrate u SAD, a JAT može samo da sanja direktne letove za Njujork.

To, međutim, neće poremetiti Koštuničine planove. Uostalom, onog nesrećnog dana kada je postao predsednik Vlade, u Skupštini je rekao da je Evropa za njega i nešto istočnije od Urala, rekao je da hoćemo u svet, ali samo kao ponosna nacija. A sve ćemo to postići, kazao je čovek koji brka mrak s dubinom, soptvenim naporom, okupljeni pod velikim imenom Srbija.

Jel' vam desi ponekad da vidite sebe na ulicama Beograda Petog oktobra, ali sada kao neku karikaturu?

Komentar Svetlane Lukić deo je emisije "Peščanik", koja se na Radiju B92 reprizno emituje subotom u 16:00.
 
begunac:
gigule:
:lol:
neću
nema potrebe
a to sam napisala jer će ti se za tili čas nakačiti oni koji ne podnose b92 a o tome već ima tema tako da...
...ima nas vise koji volimo istinu....a B92 su PROVERENO neprijatelji...
...za sve,
http://www.b92.net/invboard/index.php?s=f00db9a4eab23bb0b90431ee782b5cd2&showforum=52
evo vam forum politika na B92....pa samo procitajte prvi post na svakoj temi i ukapiracete o cemu pricam....
e nemoj molim te i ovde o b92
ima tema...
 
gigule:
begunac:
gigule:
:lol:
neću
nema potrebe
a to sam napisala jer će ti se za tili čas nakačiti oni koji ne podnose b92 a o tome već ima tema tako da...
...ima nas vise koji volimo istinu....a B92 su PROVERENO neprijatelji...
...za sve,
http://www.b92.net/invboard/index.php?s=f00db9a4eab23bb0b90431ee782b5cd2&showforum=52
evo vam forum politika na B92....pa samo procitajte prvi post na svakoj temi i ukapiracete o cemu pricam....
e nemoj molim te i ovde o b92
ima tema...
...ovo je bio samo odgovor na boldovani deo.....a tvoja reakcija je malo cudna....sta,boli istina?...ili je tesko priznati da si zivela u zabludi?...sta?
 
joj Begunac nemoj molim te...
šta je istina, pitanje je...
i ko je u zabludi... ja? moguće, ne tvrdim da nisam...ali kako si siguran da ti nisi takođe?

forum b92 ne posećujem.
I ne smatram da b92 uvek i o svemu govori apsolutnu istinu ...još uvek smatram da mogu kritički da prosudim...prihvatim ili odbacim vest, komentar itd.

b92 gledam i slušam...i smatram da to nije dovoljan dokaz o meni kao nekome ko manje želi dobro ovoj zemlji ili narodu ...


a sad odgovor na tvoj post: rekla sam nemoj, zato što već o b92 ima tema pa zato se rasplinjavati...samo to.
 
"b92 gledam i slušam...i smatram da to nije dovoljan dokaz o meni kao nekome ko manje želi dobro ovoj zemlji ili narodu ... "

baqs naprotiv, to pokazuje da imas snage da se odupres patriotskim tiradama i prodavanju magle posle kojeg je Srbija sve vise propadala.
 
Alan Smithee:
"b92 gledam i slušam...i smatram da to nije dovoljan dokaz o meni kao nekome ko manje želi dobro ovoj zemlji ili narodu ... "

baqs naprotiv, to pokazuje da imas snage da se odupres patriotskim tiradama i prodavanju magle posle kojeg je Srbija sve vise propadala.
A da ne treba slucajno da kupi pusku i da se pridruzi,onoj stoci....siptarima......???
Ljudi ja nisam partriota,i ne pripadam nijednoj stranci..Srbija je propala zbog glupe politike S Milosevica....Mislim medijski rat protiv Srbije,koji se i danas vodi je strasan.....a tu prednjaci B92...
Dokle????...treba ja da vam kazem....pa dobro......Srbija je osudjenja na izumiranje....I SIGURNO za jedno dogledno vreme nece postojati....
Mislim i ja nevolim radikale....ali vi Srbi,koji plujete po Srbima i patriotima,...sa koje pozicije vi nastupate?....vi niste svesni da ste ustvari najgori sljam...izmanipulisani domaci izdajnici....
 
Alan Smithee:
Ministarstvo za kapitalne investicije sinoć je čačanskim Srbima dovelo Arkanovu udovicu, da ih lično uvede u novu srpsku godinu.

Bas mi se svidelo i mnogo bolje od ignorantskog odnosa prethodne vlade koja je samo znala da pravi podele u narodu. Ceca je u stanju da bilo kada napuni Marakanu, svidjalo se to nekima ili ne.

Alan Smithee:
Ministar Ilić je Koštuničin Fond za Kosovo shvatio kao svadbu na kojoj se pravi domaćin istačinje velikim darovima, pa je kosovskim Srbima, u ime svog ministarstva, obećao 30 miliona.

Sram ga bilo, to je trebao da da navladinim organizacijama pa da jos malo otkopavamo hladnjace i kosti sirotih zrtava srpskog fasizma.

Alan Smithee:
Glavni krivac za stradanje Srba na Kosovu su, po Ljušiću, komunisti. Vekovna turska uprava na Kosmetu, kaže on, bila je neizmerno bolja od kratkotrajne komunističke.

Sto jeste tacno iako se istina ne svidja generalskim cerkama i gospodjicama koje zdravo mrze.

Alan Smithee:
Miroljub Labus će u ime Vlade već za dve nedelje s nekim strancima voditi razgovore o Studiji o izvodivosti. Hrvatskoj su za to trebala četiri meseca, a nama četiri godine. U Sloveniji je u protekloj deceniji svaka sednica vlade, a vlade su bile razne, počinjala tačkom Stanje i problemi u procesu pridruživanja EU. Te dve zadihane zemlje se bez veze iscrpljuju, postoji mnogo ležerniji tempo, koji doduše nikuda ne vodi.

Kome se zuri, brzo stigne na groblje. Stara mudrost koja me je naucila neka baka dok sam cekao na groblju u redu za vodu.
"Nemoj da se zuris sinko, brzo ces stici ovde..."
"Ali ja sam vec ovde, nisam tamo."

Alan Smithee:
Crkveno-narodni sabor koji je ovih dana permanentno zasedao, što u Domu garde, što u nekoj bogomolji, privremeno je raspušten i stari patrijarh može da predahne od svih onih koji su čekali u redu da mu poljube ruku. U tom nizu bio je i ministar prosvete Vuksanović, koji je patrijarhu preneo da je njegovo ministarstvo obezbedilo veroučiteljima 50 kompleta animiranih filmova s biblijskim temama kako bi verska nastava đacima bila zanimljivija.

Naravno, veru treba prilagoditi zahtevima vremena i uciniti je zanimljivijom. Religiji nije mesto u muzeju, ma koliko se militantni ateisti trudili da je tamo smeste.

Alan Smithee:
Ovih dana, tri romska obdaništa za najsiromašniju decu biće zatvorena. Strani donatori su se povukli, a naš ministar prosvete je, u pratnji kamera, otišao u jedno od njih, pomilovao dečicu, podelio im nekoliko slikovnice i rekao otprilike da finansiranje takvih obdaništa nije predviđeno budžetom. Vratićemo tu decu na ulicu, i onako nema ko da nam pere šoferšajbne.

Ja tu ne vidim uzrocno-posledicnu vezu. A mogu da se zakunem da gospodjica Lukovic, koja inace zdravo mrzi Srbe jer su primitivni, jos zdravije mrzi Rome, posto su oni jel' te primitivniji. Vecina Roma ionako glasa za radikale. Provereno.


Alan Smithee:
Inače, nema ništa novo, Vrhovni sud ukida presude osuđenima za ratne zločine

Mozda stvarno nisu krivi.

Alan Smithee:
svedoci se ne pojavljuju na suđenjima za Ibarsku magistralu i ubistvo Zorana Đinđića, iako su državni službenici, odnosno službenici DB-a.

Postoji li zakon koji to sprecava?
 

Back
Top