"Srpska" Nova godina

i da slucajno neki patrijarh ili (ruski ili nas) odluci da se predje na gregorijanski kalendar, opet bi se u Srbiji slavila srpska Nova godina...u to sam ubedjen...
a i taj patrijarh bi samo jedne noci zaspao...i ne bi se probudio...
 
Nexus 6:
i da slucajno neki patrijarh ili (ruski ili nas) odluci da se predje na gregorijanski kalendar, opet bi se u Srbiji slavila srpska Nova godina...u to sam ubedjen...
a i taj patrijarh bi samo jedne noci zaspao...i ne bi se probudio...
Pa na primer,Bugarska Pravoslavna crkva je prihvatila gregorijanski kalendar...a i i Grcka PC takodje.
 
to i nije ^srpska^ nova godina, zto sto su Srbi slavili Novu godinu pocetkom proleca t.j. negde pred kraj marta meseca. Srbima je Hriscanstvo uterano pod prisilom , a mi Srbi smo inace imali svoja bozanstva npr. Bozanstva Perun, Vesna , Vid itd. :!: :!:
 
DeDa:
interesuje me koliko vas slavi "Rusku"Novu godinu,i da li ste za usvajanje gregorijanskig kalendara?!
Sto se mene licno tice ja bih najpre usvojio Kineski "prolecni festival" :roll:

Колико ми је познато грегоријански календар јесте усвојен, не знам како мислиш да га поново усвајамо?!
А црквени календар Српске православне цркве је њена ствар и не дотиче се ни атеиста ни припадника неке друге вере и не видим зашто би икога иритирао! :roll:
А ти слободно слави кинески пролећни фестивал, нико ти не брани! :)
 

Back
Top