prevare

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
Sta ukazuje na prevare, odnosno na ljude koji su skloni njoj?!
Sta da gledam u natalnu kartu?!
Koje planete..koje aspekte...koju kucu, koji znak?!
 
Poslednja izmena od moderatora:
jao devojchurak prvo kad sam procitala prevara ni na kraj pameti mi nije bilo da mislis na ljubavnu prevaru...skoro sam opljackana i to mi je prvo palo na pamet kad si spomenula prevaru .
izvini prati mu petu kucu to su veze i vladara pete u aspektima...
sa neptunom u 1 ili na ASC, vrlo verovatno da nemas pravu sliku o njemu, nije sve onako kako izgleda
 
A_W:
jao devojchurak prvo kad sam procitala prevara ni na kraj pameti mi nije bilo da mislis na ljubavnu prevaru...skoro sam opljackana i to mi je prvo palo na pamet kad si spomenula prevaru .
izvini prati mu petu kucu to su veze i vladara pete u aspektima...
sa neptunom u 1 ili na ASC, vrlo verovatno da nemas pravu sliku o njemu, nije sve onako kako izgleda

V kuca mu je u ribama
Sunce je u V kuci u ribama a tu je i hiron!
 
znaci, kome je to u toj kuci, taj je garant svaler.
kome nije, nema sanse da postane.
ja sam mislila da to zavisi od hormonskog statusa, i obostrane zelje "preljubnika".
 
devojcurak:
A_W:
jao devojchurak prvo kad sam procitala prevara ni na kraj pameti mi nije bilo da mislis na ljubavnu prevaru...skoro sam opljackana i to mi je prvo palo na pamet kad si spomenula prevaru .
izvini prati mu petu kucu to su veze i vladara pete u aspektima...
sa neptunom u 1 ili na ASC, vrlo verovatno da nemas pravu sliku o njemu, nije sve onako kako izgleda

V kuca mu je u ribama
mesec je u V kuci u ribama a tu je i hiron!
 
U natalnoj karti na prevaru ukazuje neptun,pluton,i uran.Losi aspekti ovih planeta sa venerom,mesecom i marsom uvek ukazuju na prevare.Treba posmatrati odakle dolaze te planete iz koje kuce,jer tada ukazuju na vrstu prevare.Ako su u 2 kuci ili vladari 2 kuce ,ukazuju na neke prevare vezane za novac i imovinu,ako su vladari 5 kuce,prevare u ljubavi i predbracnim vezama,vladari 7. kuce ili u 7.kuci ukazuju na prevare u braku ili partnerstvima .Recimo los aspekt venere i urana ,ukazuje na paralelne veze.Ako je u sve to ukljucena 12.kuca ili vladar 12.ukazuje na tajne veze.venera u 12.ukazuje na tajne veze,takodje.Neptun u 7 kuci ukazuje na prevare bracnog partnera… u 5 kuci takodje..Uran u 5.kuci donosi potrebu za sto vise veza,slobodnih,paralelnih…ima tu jos mnogo toga.Osoba sa neptunom u 1.kuci je osoba koja se predstavlja lazno,kao da ima masku,bitno je odakle dolazi taj neptun ako je vladar 5.onda sigurno ukazuje na neku tajnu ljubav…

U sinastriji se takodje sve te planete posmatraju.Saturn ce uvek doneti vernost narocito ako izmedju partnera neciji saturn pravi povoljan aspekt sa venerom,mesecom,suncem ili marsom ili mesecevim cvorovima..Kada u uporednoj astrologiji merkur jedne osobe u losem aspektu sa neprunom druge ,uvek ce govoriti o tome da osoba ciji je neptun ,laze i vara osobu ciji je merkur.A kakve su to lazi,reci ce nam kuca odakle dolazi taj neptun.Ako je 6. kuca ili 10.onda ce lagati o poslu,profesiji…Takodje je to slucaj i sa venerom ,marsom ,mesecom i suncem u losem aspektu sa neptunom.Itd….
Moj slucaj je da sam bila u vezi sa jednim deckom i uradila mu analizu natalne i videla da je sklon paralelnim vezama,vladar 5. i 12. kuce venera u egzaktnom kvadratu sa uranom u 5 kuci.I na kraju se uspostavilo da sam bila u pravu,paralelno sa mnom imao je jos jednu devojku,sa mnom 10 meseci a s njom 9. :shock: :lol: javi se na pp ako hoces…malo analizu natalne karte
:wink:
 
Zanimaju me aspekti koji mogu nagovestiti postojanje ljubavnika - mislim na tajnu paralelnu vezu, u zenskom horoskopu.
Da li aspekt konjukcije Venere i Jupitera ima neke veze sa tim? Pogotovo ako je ta konjukcija u dobrom aspektu sa vladarem 5-te kuce...
 
Staska:
Zanimaju me aspekti koji mogu nagovestiti postojanje ljubavnika - mislim na tajnu paralelnu vezu, u zenskom horoskopu.
Da li aspekt konjukcije Venere i Jupitera ima neke veze sa tim? Pogotovo ako je ta konjukcija u dobrom aspektu sa vladarem 5-te kuce...

Nećemo se oslanjati na 1 aspekat već na kompletnu sliku natalne karte, tranzite i solarnu kartu.
Da je kao što si počela osudili bi za neverstvo gomile žena i devojaka.

Pre svega Venera koja je u strastvenom znaku [Škorpion mi pade na pamet, nekako :lol: ]i lošem dignitetu pa ona ne misli na posledice svojih postupaka jer je vode strasti. Venera u Blizancima se takođe "igra" pa je među nevernima, u Lavu podleže lepim obećanjima, skupim poklonima i sjajnom provodu, u Vagi slatkim pričama a u Strelcu je i sama avanturista ali to ne smatra prevarom. U Vodoliji bi se "otvorila" samo prijatelju/ima.

Horoskop bi morao biti vazdušnog ili vatrenog temperamenta a Venera ugrožena Neptunom, možda u XII polju sa Suncem ili Marsom u konjunkciji, možda i vladarom XII ili VIII polja.

Dođosmo do čiste improvizacije "horoskopa prevare" :wink: možda je bolje pogledati kartu devojke za koju se piatmo da li je sklona prevarama ili ne.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady hvala na odgovoru, Venera je naravno :lol: , u Skorpiji na 7 stepenu...i vladar je 11 u 11, u konjukciji sa Jupiterom 5 stepen koji dolazi iz prve kuce u kojoj je Strelac umetnut. Ima egz.sekstil sa Marsom iz Device koji je vladar 5-te.
Pitanje je postavljeno jer je u solaru Venera ponovo u Skorpiji na 3 stepenu u 5 kuci i gradi trigon sa Uranom iz 10-te. Uran u solaru vlada 3 kucom. U solaru je i Jupiter u 5 ali nije u konjukciji a Venera osim trigona sa Uranom gradi kvadrat sa Mesecom i Saturnom i trigon sa ASC.
Venera je u solaru vladar 5 u 5 i vladar 12 u 5!
 
a meni, a meni??? venera u ovnu u cetvrtoj kuci, konjukcija sa merkurom, opozicija pluton, trigon neptun, trigon ascedent?
acs u strelcu....
znak ovan....
mesec u lavu...(osma kuca)

zar nije bitan mars u zenskom horoskopu?
mars u ribama, druga kuca, trigon uran....
 
Naravno da je važan ako si muško.

Za devojke, žene... ne postoji dovoljno loša pozicija Marsa koji da je uvuče u tajnu ljubavnu priču ukoliko to u njenoj natalnoj karti već ne egzistira kao predispozicija. Ako ona kroz život nije sklona prevarama, ako je moralna i fiksna i snažan izazov će proći samo kao potencijal.
 
Poslednja izmena od moderatora:

He, he. Meni je Venera u znaku Riba u desetom polju, da li to nešto govori u tom smeru?

Mislim, imam li potencijala? :mrgreen:

Pošto u poslednje vreme, primetila sam, mnogo volim paralelizme (a sve GI volim :lol:), pa ne znam da li mi je to neka maštatorska, prolazna faza ili početak ispoljavanja moje suštine? :roll::zper:
 
Radeći i na call centru stalno dolaze ljudi sa pitanjima da li me on ili ona vara, kakva je situacija kod nas. Itd. Međutim da li je netko sklon varanju ili nije spada u najlakšu kategoriju računanja u horoskopu.

Uzmimo za primjer prvo žene. Dakle da li određena žena vara.

Jedna od najvećih zabluda koja postoji je da je Venera u Ovnu sklona varanju. Naprotiv, to je Venera koja će vas najrjeđe prevariti. Personifikacija žene u njenom horoskopu uvijek ide kroz Veneru. A Venera u Ovnu onog momenta kada identificira svog muškarca (ovan-mars) nema definitivno nikakvu sklonost prema varanju.

Ono što pod broj 1 dovodi u sumnju da je netko sklon prijevari je jaka venera. Dakle Vaga i Bik , te posebno Ribe kad su u pitanju žene.

To je Venera usmjerena na sebe.

E sad ne bi bili pošteni kad bi išli na to i rekli aha netko ima Ve u BIku pa sad vara.

Međutim ako netko ima veneru u ribama, pa još neaspektiranu tada je osoba sigurno sklona varanju. Venera u Ribama na vrhu 5 je čista slika osobe koja vara.

Netko vara mislima ako ima ovakvu veneru, ali hoće li prevariti o tome govori dispozitor. U Biku i Vagi dispozicije nema ali u Ribama ima. Ima i u Blizancima.

Načelnu sklonost varanju donosi i jako 11 polje kao 5 polje od 7. Ljubav izvan braka a dok je osoba u braku.

Venera u Vodenjaku po mojoj praksi generalno nije nešto bitno sklona prijevari. Vjerojatno iz razloga što Vodenjak i 11 polje nemaju potpunu analogiju.

osi 5 i 11 govore o sklonosti varanja.

Ako govorimo o aspektima napeti odnosi venere i saturna definitivno donosi ne samo varanje nego i perverziju u ženskom horoskopu. Kvadrat Venere i Saturna definitivno nosi varanje ako je Venera jača od Saturna ili pogotovo ako je u sjedištu.

to je zasada to ima još materijala, evo palo mi na pamet pa ćemo nastaviti.
 
a kakva iskustva imas sa Ve u skorpiji?:manikir:
(sa recimo Ma u vagi:mrgreen:
:aha: )

ja sam primetila da su cesto krajnosti
od totalnog celibata do najgoreg promiskuiteta:mrgreen:
nema sredine:rumenko:
 
Poslednja izmena:

Back
Top