Zimski turizam - skijanje

Odlicno je, ja vec par godina tamo idem na skijanje! Sve je stvarno super i ni u ludilu skupo ko na nasim planinama! Staza ima za svakog, cene su pristojne i prvod je odlican! Idemo li? Sto nas je vise to bolje! Izaberite pravo drustvo!
 
Ove god je Slovacka super zato sto je 7dnevni ski pas jako povoljan,oko 60...i nesto eura,a spojili su tri skijaska centra -zicarama,tako da mozes da se vozis,i vozis...a u sva tri centra ti vazi taj jedan ski pas...e sad ako ti treba viza(za Slovacku) onda je Bugarska manje komplikovana,samo sto je smestaj i ski pas skuplji od Slovacke.A usput,ako ces u Bugarsku,mnogi kazu da je Bansko ubedljivo najbolji ski centar na tim prostorima...Samo opet,ski pas je oko 140 eura,ili ako ces preko agencije 130,a u Borovecu je oko 110 ako se ne varam...
 
Maki,izvini sto malo kasnim sa odgovorom.Bila sam u Slovackoj na skijanju,ali davno pre nekoliko godina...Znam da su imali prosle god elementarne nepogode,pozar...dosta toga je unisteno od objekata...pa su zato sad smanjili drasticno cene,ono sto je dobro je sto ce biti sva mesta na Visokim Tatrama povezana sistemom zicara(mada to jos prosle god nije bilo),pa ce se moci skijati na vise staza nego do sada...A cujem da je i planina Jasna,Slovacka,takodje ok za skijanje.Mada,ja bih definitivno(da mi finansije dozvoljavaju)odabrala Bansko.
 
U (na) Borovecu sam bila 2004.godine u januaru i bilo je odlicno. Krenuli smo iz BG-a oko 10-11 uvece i tamo smo stigli oko 8 ujutru s`tim sto smo na ulazak u sobe (hotel Samokov) cekali do 14h. Bilo je dovoljno snega, ima dosta staza svih kategorija i za svaciji ukus...Iz samog mesta gondola vuce negde na 2000m n.v. odakle dalje mozes da se penjes ski liftom ili da se spustas nazad na pocetnu stanicu gondele jednom od bas dosta staza. Ima dota stranih a i nasih turista, preovladavaju Englezi, Nemci itd...Ima nekoliko restorana i kafica. Za posle skijanja je interesantan i hotel Rila u kom se svi kao skupljaju piju caj itd, aoinace u samom tom hotelu ima i dosta radnjica. Ski pas kosta oko 90-95e a cene po restoranima i kaficima su odprilike kao kod nas...
Eto to je odprilike sve sto mi je palo na pamet, pozdrav i lep provod.
 
U organizaciji Udruzenja Ljubitelja Ski Sporta"SKI MANIJACI"(ne po znanju vec po zelji),
skijace se u periodu 28.04-02.05.2006. na prelepoj Brezovici.
-4polupansiona(dorucak-svedski sto,vecera-izbor od tri jela sa rostilja)
-ski pass za 5 pet dana skijanja
-ski skola kome je potrebna

Smestaj je u hotelu "MOILIKA" na samoj stazi.
CENA-80 E+prevoz
Kontakt za informacije na 063 77 61 934,
pozdrav
 

Prilozi

  • 100_0233.jpg
    100_0233.jpg
    88,3 KB · Pregleda: 12
  • brezareklama.jpg
    brezareklama.jpg
    52 KB · Pregleda: 18
super. hotel je MOLIKA i fenomenalno je na brezovici, hotel nekada bio a kategorije, mada sumnjam da je u dobrom stanju, jer ko to održava?
el vam nije malo frka?
mislim?
uroševac mora da se prođe-...
inače staze su fenomenalne:p
jaooo baš mi nedostaje...
 
znam za sajt ali tamo se niko nije pojavljivao od marta a meni trebaju informacije ako ima nesto o zimi 2008, i da vidim da li je neko isao u francusku kolima....itd.tj bilo bi lepo da neko misli o tome sada. nama je proslo letovanje i sada bi odmah da vidimo gde na zimu a ovi na forumu izgleda nece doci do novembra :D
u svakom slucaju hvala ti punoooooo sto si odgovorila.
 

Back
Top