problemi sa biosom...

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
115
Da li neko moze da mi kaze kako se ozivljava BIOS posto nemam na monitoru vise nista kada upalim racunar.Mislim da su u pitanju neka dva pina koja se pale direktnim spajanjem samo nisam siguran gde se oni nalaze.HVALA
 
Koliko se ja sjecam to se zove FLESOVANJE BIOSA..

Tacno je da postoje tacnije tri pina..

Na dva od tri pina imas dzamper koji ih spaja.. Da bi flesovao bios treba da taj dzamper prebacis na onaj slobodni i naravno i srednji da je ukljucen..

Pinovi se najcesce nalaze blizu baterije mada prvo se dobro raspitaj jer nije na svim plocama isto..

Ako nadjes dzamper za flesovanje biosa potrebno je da uradis ovo gore i da ukljucis racunar nekih 5 do 10 sekundi pa da ga iskljucis i ponovo vratis dzamper gdje je i bio i na taj nacin bi trebao da si flesovao BIOS.. Nakon toga uklucis racunar normalno i trebalo bi da otvori BIOS, sem ako nema jos nekih dodatnih problema.. Poz.
 
GZ, mislim da si malo pobrkao.
Flesovanje BIOS-a je zamena stare verzije BIOS-a novijom, a ovo o cemu se on raspituje je klirovanje BIOS-a, odnosno vracanje na fabricka podesavanja.

A pored dzampera sto ti treba negde pise se CCMOS (Clear CMOS).
 
GZ:
Koliko se ja sjecam to se zove FLESOVANJE BIOSA..

Tacno je da postoje tacnije tri pina..

Na dva od tri pina imas dzamper koji ih spaja.. Da bi flesovao bios treba da taj dzamper prebacis na onaj slobodni i naravno i srednji da je ukljucen..

Pinovi se najcesce nalaze blizu baterije mada prvo se dobro raspitaj jer nije na svim plocama isto..

Ako nadjes dzamper za flesovanje biosa potrebno je da uradis ovo gore i da ukljucis racunar nekih 5 do 10 sekundi pa da ga iskljucis i ponovo vratis dzamper gdje je i bio i na taj nacin bi trebao da si flesovao BIOS.. Nakon toga uklucis racunar normalno i trebalo bi da otvori BIOS, sem ako nema jos nekih dodatnih problema.. Poz.
 

Back
Top