RUPE, ROVOVI, KANALI

E bas sam nasla kad ada idem u Novi Sad .
Jedva sam se iskobeljala iz kanala ...
Gde god krenem zatvoren prolaz ...
I da znam gradske ulice mislim da bih proplivala ...
Duze mi je trebalo da izadjem iz grada nego da obavim gomilu poslova u centru ...
Sacekacu jos kad cu u NS! :twisted:
 
Pa da!A ko su bili izvodjaci radova u centru?!....
Nemci!
Nisam verovao da je taj narod tako disciplinovan i precizan,
1941 su razrusili Beograd a tek vise od 60 godina kasnije su se
vratili da dokrajce Novi Sad :D :wink:
 
Priznajem da i meni smetaju sve te rupe, kanali i rovovi, ali ovih godina NISTA nije radjeno na infrastrukturi Novog Sada! Samo pojedine ulice su na asfaltiranje cekale i vise od 7 godina (Gorana Kovacica, Jovana Popovica...), a neke jos uvek cekaju (Petefi Sandora, Suboticka... Cak ni centar kao CENTAR grada koji bi morao da bude lep kada dodju stranci nije bio u radovima. Jednom se mora poceti, a to je sada. bolje da se radi dve godine u jednom cugu (znaci da se uradi 5 stvari odjednom), nego godinama (sto u ovoj drzavi moze da bude jedna od astronomskih jedinica). Jel' tako???
 
Лепо је то што они обнављају град, али зашто то чине већ неколио година? Цео центар се прекопава сваке године баш у оном периоду када је највише људи са стране у граду! Раскопати град у време ЕXIT-a је чист безобразлук. Па тада су ту хиљаде млади људи који ће причати у својим матичним земљама какав је НС :o !!! Јесте видели како су радили Хиландарску улицу? Раскопали су је и онда су је тако оставили 2 месеца, да би тек на јесен кренули да је асвалтирају! То није случај само са овом улицом, навео сам је зато што често пролаазаим туда. И шта су урадили касније? После пар дана су 50м одатле направили једну рупу која заузима 1,3 коловозне траке, тако да бус мора да зађе на пешачку стазу и та рупа, наравно, стоји тако. Требало би донети неку уредбу о томе да улица несме бити раскопана дуже од 2-3 дана или да се мора 24 часа дневно или нешто слично, колико је то могуће уредити, а да не крши законе.
 
Jeste, u pravu si. Poludeh od silnih rupetina i gradilišta. Ne mogu proći ni peške ni autom tamo gde želim. A tek ove novokomponovane zgrade!!! Ni parkinga, ni parkića za decu...užas!
Osećam se kao da mi je ograničena sloboda kretanja u gradu.
Nemam ništa protiv obnavljanja i gradnje, ali to treba planski raditi, a ne ovako stihijski.
 
Nije to ni tako loše ( što reče čovek, dok je plaćao račun za TAŠTINU sahranu ! ) !!!
Da u Iraqu nisu, takođe, vršili radove, pre okupacije, sada bi jadni Bani Sadr, morao sa pijace da pucka na Amere !!!
A kad stvar i kod nas SAZRI, bolje da već imamo iskopane rovove, nego da teglimo mitraljeze na Katedralu ili Poštu !!!
 
ma da :wink:
nije bitno sto ljudi lome noge, sto nam je svima obuca kad padne kisa kao sa salasa da dolazimo, sto nam se automobili unistavaju po razrovanim putevima, sto je nama neprijatno setati po centru koji nije poplocan vec je krpljen u sest (privremenih) slojeva, vec je bitno sta ce stranci da kazu :wink:
kao sto rece mira banjac u 'ljepoti poroka': "nijesu to obicni gosti, to su stranci :D
 
DOKONI UM:
Da li ste primetili da su nam grad razorili vise nego 1999.godine?

taksista upao u rupu duboku 1,5 metar.
devojka polomila nogu izlazeci iz taksija na podbari.

Ceo grad nam razvalise...
Vidis,sada si mi dao odlicnu ideju za novi posao.Idem da provercujem par stotina vizira za nocno osmatranje.To ce biti odlicna garancija da necete da upadnete u rupu :wink: :lol: Cim ih nabavim dajem oglas :wink:
 
Ја не могу да верујем да они још прекопавају * улицу Војводе Бојовића. Па та улица има три ћошка, шта толико раде.. Мислим да им је неко рекао да се испод налази злато :D :D :D :wink: :wink: 8)
 
Cupi NS:
Ја не могу да верујем да они још прекопавају * улицу Војводе Бојовића. Па та улица има три ћошка, шта толико раде.. Мислим да им је неко рекао да се испод налази злато :D :D :D :wink: :wink: 8)
Amozda i nafta
 
peach:
Pera_Zdera:
nsbee:
nema nama vece utehe od Karlovaca!!! ... tamo i po suvom i suncanom mozes da pogines zbog rupa...
Kojim se ti ulicama kreces da mi je znati.
Nekad imam osecaj kao da u zivotu nisi bila u Karlovcima.
ma,garant je bila.al' za grozdjenbal. :lol: a posle litra belog,ko zna o sta se mo's saplesti,pa bude ono:ups,pun vam shor nekakvih rupa... :shock:
Posto se milost jedini izjasnio kao osoba voljna da te upozna, mogao bi da te vodi na Grozdjembal ove jeseni... Prvo treznu krug po Karlovcima, pa onda veselu... samo nemoj da se pentras po onim Petrovim brdima. Centar je centar :P
 
nsbee:
peach:
Pera_Zdera:
nsbee:
nema nama vece utehe od Karlovaca!!! ... tamo i po suvom i suncanom mozes da pogines zbog rupa...
Kojim se ti ulicama kreces da mi je znati.
Nekad imam osecaj kao da u zivotu nisi bila u Karlovcima.
ma,garant je bila.al' za grozdjenbal. :lol: a posle litra belog,ko zna o sta se mo's saplesti,pa bude ono:ups,pun vam shor nekakvih rupa... :shock:
Posto se milost jedini izjasnio kao osoba voljna da te upozna, mogao bi da te vodi na Grozdjembal ove jeseni... Prvo treznu krug po Karlovcima, pa onda veselu... samo nemoj da se pentras po onim Petrovim brdima. Centar je centar :P
Nigde se ja nisam naturivao za upoznavanje,pogledaj malo bolje post. :evil: U svakom slucaju nemam nista protiv devojke,ali u mom postu sam napisao,da ste vi OK osobe i da treba da vas upozna,da shvati da niste tolike zloce.Mada kada razmislim,opasne jeste,ne jako :) ,ali dovoljno. :roll: :) :wink:
 

Back
Top