Sta je ljudima sa VB?

MiroslavK:
VB je odlicna stvar za vrhunske programe.
Ko ce da petlja sa C++ kodom? :lol:
-----------------------------------------------
VB = THE BEST

Pre nego sto pocnes da dajes savete ljudima, koliko je VB "fenomenalan" program za izradu vrhunskih aplikacija...itd, trebalo bi da naucis da koristis obicnu malecku FOR petlju. Pa kada to naucis predji na nesto "komplikovanije". Za pocetak WHILE petlju ili cak mozda SWITCH. :wink:

Takodje, ali ovo je samo pretpostavka, cini mi se da sve sto govoris na ovom forumu, a vezano za VB, ti ustvari pricas ono sto si od nekoga cuo.

Da li sam u pravu ili mozda gresim ? Ako gresim, ja ti se iskreno izvinjavam, ali sam stekao takav utisak po tvojim postovima. :?
 
stormbringer:
nisam hteo da zapocinjem intergalakticki rat...samo, prema ovome 95% ljudi koristi VB...ako je tako onda smo mnogo jadni

Zasto jadni? Sto bi neko ucio C ako sa VB vrlo lako pravi adresare ili ne znam sta. Uostalom i u VB moze da se napravi vecina stvari. Nema to veze sa 'jadnoscu'. Jadno je misliti da je VB los.
 
ok, ako je tako nabroji mi poznate programe (ranga corel, photoshop i slicno)/igre/OS-ove (u stvari ovo zadnje je i teorijski nemoguce) napravljene u VB-u. Lepo si reko, VB je zgodan za adresare i slicne stvarcice.
stojim iza toga da je jadno ako vecina nas radi VB
 
stormbringer:
ok, ako je tako nabroji mi poznate programe (ranga corel, photoshop i slicno)/igre/OS-ove (u stvari ovo zadnje je i teorijski nemoguce) napravljene u VB-u. Lepo si reko, VB je zgodan za adresare i slicne stvarcice.
stojim iza toga da je jadno ako vecina nas radi VB

ajde da napravim ovakvo poredjenje ako pravis kolica, zgodnije, brze i jeftinije ti je da to uradis od drveta i nekog gvozdja, ali ako pravis spejs satjl, koristis neznamkakve legure...

uostalom, ako ljudi rade u vb sta tebi smeta, kad tad ce nekome da ponestane 'prostora' trebace mu nesto brzi i precice na recimo C...ja radim u C-u, ali sam jednom koristio VB za neki program koji je trebalo jako brzo da zavrsim a nisam imao pojma kako da ga uradim u C, pa sam to nabrzaka uradio u VB-u...
 
stormbringer:
nisam hteo da zapocinjem intergalakticki rat...samo, prema ovome 95% ljudi koristi VB...ako je tako onda smo mnogo jadni

Ima i ko koristi C++.

U ostalom jos nisam ni isprobao VB tako da ne mogu o tome da raspravljam.

Vise volim da se (kako neko rece da " petljam sa C++ kodom").

C++ je za mene zakon.
 
ajd onda mozda neko zna kako da ucitam prvih par bajtova binarnog fajla?
kada kazem
file.seekg (10, ios::beg);
dobijam niz posle tog 10 bajta
a kad kazem
file.seekg (10, ios::end);
ne dobijem nista
konkretno mi treba radi utvrdjivanja tipa fajla
 

Back
Top