Za devojke

tiha

Početnik
Poruka
11
Možda je malo glupo pitanje :roll: ali me interesuje dali ste imale iskustva sa depilacijom ruku? NAime razmišljala sam, da probam taj metod ali nemam hrabrosti, jer nebi volela, da ispadne još gore. Dlačice po rukama su guste, tamne, duge i imam jih po celim rukama. Nerviraju me a i neugodno mi je da nosim kratke rukave. :oops: :cry:


Ima li koja kakvu ideju ili oproban metod možda?

Molim bez nepotrebnih komentara.

Hvala unapred na odg. :) :)
 
tiha:
Možda je malo glupo pitanje :roll: ali me interesuje dali ste imale iskustva sa depilacijom ruku? NAime razmišljala sam, da probam taj metod ali nemam hrabrosti, jer nebi volela, da ispadne još gore. Dlačice po rukama su guste, tamne, duge i imam jih po celim rukama. Nerviraju me a i neugodno mi je da nosim kratke rukave. :oops: :cry:


Ima li koja kakvu ideju ili oproban metod možda?

Molim bez nepotrebnih komentara.

Hvala unapred na odg. :) :)
Depilacija ruku (ako je potrebno) sada već spada u nešto što se podrazumeva.
Ne znam kako uklanjaš dlake sa nogu, ali u principu - nema mnogo razlike. Jedino što je za ruke skroz neprihvatljivo je - brijanje (ne preporučujem ga ni za noge).
Dugo vremena sam dlake sa ruku uklanjala u kozmetičkom salonu istovremeno kad i sa nogu, a poslednjih par godina koristim električni aparat za depilaciju.
Pozdrav!
 
Depiliram ruke oko 3 godine. Uglavnom kremom za depilaciju. Veoma je jednostavno samo pokvasis ruke, namazes sloj kreme, otpadnes desetak minuta i onom plasticnom plocicom skines i onda dobro saperes sapunom posto je jaka kiselina i moze da dodje do crvenila. To radim na, otprilike dve do tri nedelje. Svaka dva-tri meseca depiliram ruke silk-epilom cisto da ih malo usporis i proredis. Nedavno sam isla na depilaciju hladnim voskom, i ni to nije lose. Jednom sam probala i onaj Weet sprej sto se reklamirao. Jako me je peklo i nista mi nije skinuo. U svakom slucaju preporucujem ti da se depiliras kremom za depilaciju ima ih vise, po meni je najbolja Vitaskin, i da povremeno upotrebis silk-epil ili hladni vosak. Voskom i masinicom ruke manje bole nego noge (barem mene), teko da samo napred nemas cega da se bojis, a rezultat su lepe, nezne, zenstvene, depilirane rucice :D
 
Nemam licnog, moje su gotovo nevidljive, kao i na ostalim delovima tela dok me drugarica nije prevarila da se poigram brijacem :cry:
Kazem opet, ne znam licno, ali sam cula kuknjave drugarica, jer za razliku od ostalih delova one se uvek moraju depilirati, ne daju se zapustiti! Zamisli uzmes da rucas u restoranu, podvijes rukave, kad ono... :lol: No, no :!:
 
Hvala na odgovorima. Sve ste izgleda imale pozitivna iskustva. Ali ja baš imam mnogo dlačica i veoma osetljivu kožu. A i dlačice mi brzo porastu opet. Za mene je veet ili neka 2 dep. krema *ranje.Mislim nije problem kad ima malo dlačica onda možeš čak i brijanjem da jih ukloniš ali ovakoo.. :roll: Baš mi je bad :cry:

Najbolje, da odem u salon i "sredim stvar" jel? :D :wink:
 
Za prokletinju.

Ruke depiluješ mašinicom?! :shock: Svaka ti čast. Ili si hrabra ili imaš malo dlačica. :) :wink:
Ja to nebi mogla. Koliko jih ja imam umrla bi od bola.
 
Micotakis:
Nemam licnog, moje su gotovo nevidljive, kao i na ostalim delovima tela dok me drugarica nije prevarila da se poigram brijacem :cry:
Kazem opet, ne znam licno, ali sam cula kuknjave drugarica, jer za razliku od ostalih delova one se uvek moraju depilirati, ne daju se zapustiti! Zamisli uzmes da rucas u restoranu, podvijes rukave, kad ono... :lol: No, no :!:
Upravo je to razlog zbog kojeg mislim da to nije nimalo prakticno. Pogotovo ako nemas neke velike i jake dlacice. Ma, bolje je ovako. Jeste lepse kad su ruke skroz glatke, ali - ipak je zgodnije, ako vec ne moras da ih uklanjas, ostaviti ih, nisu one toliko upadljive.
 
tiha:
Najbolje, da odem u salon i "sredim stvar" jel? :D :wink:

...Tako je!...Ako su jake i guste, bolji je topli vosak od hladnog, ali posto kazes da ti je koza osetljiva, naglasi kozmeticarki da temperatura voska ne bude previsoka...Ukoliko su dlacice i veoma dugacke, nije lose da ih skratis makazicama na pola duzine, jer ce depilacija tako biti efikasnija i manje bolna...Nakon depilacije, dobro bi bilo da se istusiras i namazes nekim blagim, neutralnim mlekom ili kremom za telo...Srecno! :wink:
 
?:
a sta je najzdravije za ispod mishke

...Ono sto tebi licno najvise prija - glasam za najmanje agresivnu varijantu (obzirom na osetljivost zone/limfne cvorove) - brijac, ali VEOMA PAZLJIVO! Najbolje neka lady safe varijanta sa najmanjom mogucnoscu povredjivanja. Higijena pre i posle depilacije je imperativ, da bi se izbegle veoma neprijatne potencijalne infekcije. Neko koristi depil krem, pa cak i vosak - sve je O.K. ukoliko tebi prija. Ipak, sto manje agresije (hemijske ili mehanicke) kada je pazuh u pitanju, to bolje (isto vazi i za prepone)...
 
ja se radim depil kremom, nekako je lako, ali to sto kazes za limfne cvorove
doduse nisam nikad stalno radila pustim da izraste ali kao lepse mi je ovako...i traje mozda i nedelju dana
a zhilet uff to mozes da s eposecesh
epilator je l to cupka dlake?
 
salon, epilator, samo ne brijac
i nisi jedina koja ih ima, i cini ti se da masinica jako boli, probaj, videces...
pocni pre leta da bi ti se koza navikla, da ne hodas crvena kad se nose kratki rukavi
 
prokletinja:
Ne ocekujes valjda od ljudi da ti prilaze i govore da bi trebala da se depiliras. Druga stvar je ako tebi ne smetaju. Da li si nekad uporedila ruku sa nekim ko ih depilira? Onda bi ti vec izgledale ruzno.
Da ocekujem da mi ljudi do kojih mi je stalo kazu takve stvari (ja imam takav odnos sa dragim ljudima). :roll:
Jesam uporedila sam i nije nimalo lepo kada dlacice na rukama tek pocnu rasti! :roll:
 

Back
Top