TORTE: recepti, saveti, ideje...

evo mene posle dužeg vremena.
Nikako nema vremena :)
poso kuča poso kuča, kuča poso ... :)

anica-knjiga.jpg
anica-knjiga2.jpg
 
Evo i mam jedno pitanje mozda ce nekima da zvuci glupo ali sta da radim....gledala sam juce klip na YT kako Bady ukrasava torte fondanom, u jednom momentu je nekim uredjajem na paru "napario tortu"izgledala je drugacije ali m e zanima ako znate da li samo hteo da postigne vizuelni efekat ili ima neka caka?


Pozdrav za sve :bye:
 
Ako je to uradio kad je torta presvucena fondanom, onda je to najvjerovatnije kompresor za paru. Citala sam kako se figurice sa tim napare pa vise en budu onako mat nego dobiju izgled kao da su prave plasticne, pa mozda to rade i sa tortama, meni je bi ta varijanta bila simpaticna za neke tortice koje su u obliku poklona sa masnom i sl. cek da nadjem link gdje sam citala to za figurice
http://fondanart.wordpress.com/2011/02/20/mali-trikovi-za-fondan/
 
Evo opet jedne koju nisam stigla lepo da slikam :-(
Imam pitanje: Kad pravite ljudske figure, da li ih pravite u kalupu i li oblikujete rukom? Ja nikako ne umem da napravim manju figuru i onda mi se desi kao sa ovom tortom da ni posle 5 dana spajdermen nije bio ni na pola puta da se osusi. Trebalo je da bude u cucecem polozaju. Za mene je to bio Sizifovski posao. Poludela sam i bacila ga u djubre, pa pravila novog koji je fuj i puzi niz zgradu??? Ocajna sam kad nesto ne napravim kako sam zamislila. Pomagajte sa savetima :dash:

attachment.php
 

Back
Top