TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php
 
ladyns sve zavisi od toga kolika ti torta treba, ja za gornju stavim 18 cm, a dole 24 cm, uglavnom i da budu razlicitih ukusa i budu teske bar 6 kg. E sad kada smo kod ove teme da pitam i ja. Kako da napravim tortu do 5-5.5 kg. a da je na sprat, da ima lepu visinu, i jos ako moze sa dva ukusa, a da je gore kinder to bi bilo savrseno? To mi dosta traze, a ja nikako ispod 6 i vise.
 
Torte na dva nivoa pravim 25 i 15cm,pa nekad 25 i 17 ili 22 i 15cm.Zavisi kakva je dekoracija i potrebna tezina .Uspevam da izvucem do 5,5kg sa dimenzijama 22 i 15cm,visina oko 10cm.I jos kad nema previse figura....andjelina balerina u mom albumu na dva nivoa je imala oko 5,2kg,i naravno zavisi koja je torta.Sa reformom,esterhazi,zojom,mocart bez problema,ako je milka kinder,grcka.....predje 5,5kg
 
Poslednja izmena:
Torte na dva nivoa pravim 25 i 15cm,pa nekad 25 i 17 ili 22 i 15cm.Zavisi kakva je dekoracija i potrebna tezina .Uspevam da izvucem do 5,5kg sa dimenzijama 22 i 15cm,visina oko 10cm.I jos kad nema previse figura....andjelina balerina u mom albumu na dva nivoa je imala oko 5,2kg,i naravno zavisi koja je torta.Sa reformom,esterhazi,zojom,mocart bez problema,ako je milka kinder,grcka.....predje 5,5kg

Sanja D, potpisujem SVE OD RIJEČI DO RIJEČI što pametno reče :klap: jer ja nemam obruce nego plehice pa onda uviejk torta na sprat preko 6,5kg. E sad dok ne rijesim da predjem na obruce pecem u velikoj tepsiji i onda imam od kartona siječene dimenzije i kad koja težina torte treba, naravno dimenzije uzimam i prema vrsti torte pa siejčem, srednje kore slažem iz dijelova i eto, dobro je za sad. A obruče moram da riješim, nema druge
 
Kad smo kod obruca,porucila sam one iz Cacka,iskreno,tanak beli lim i nisu nesto,nekoliko njih mi se izdeformisalo u transportu,ali toliko da okrugli 28 sada ima oblik jajeta .Imam ih vise , kupljene na razlicitim mestima,ali definitivno su najbolji iz Inoxala,eto ako se neko odluci da porucuje.Moze i sa njima da se zavrsi posao,ali nece dugo trajati,sigurna sam.Jos mi poslali obruc 40x35,pazite dimenzije,gospodja kaze tako ste rekli,a ja toliku tortu prvo nemam na koju podlogu da stavim,a i ne pravim tako velike torte.Rekla je poslace drugu,ali prodje vise od dve nedelje i nista
 
Poslednja izmena:
Ne znam,vidi sta ce ti ona reci,ja ih imam,kao sto sam vec napisala,porucene sa vise mesta pa mogu da napravim razliku.Ovi su mi najlosiji,daleko od toga da ih ne koristim,i koristicu ih dok traju,ali sledeci put kad ih budem porucivala,necu kod njih sugurno.U njima nema pecenja,a u obrucima od inoxa bez problema.Korice ne pecem u njima ali slavsli kolac,manje pogace sve pecem u njima.Pred kraj pecenja samo skinem obruc i znas kako se lepo ispece kolac recimo.
 
Torte su super, a ja nemam vise bona. Imam malo pitanje. Na poslednjih par strana ste pricali o tome kako ste poceli da se bavite ovim poslom. Par tortica za prijatelje pa onda duze zatisje pa na kraju krene. I cestitam vam svima na tome. Ja sam trenutno u tom zatisju ine znam kako da krenem dalje. Ako neko ima neki savet dobro bi mi dosao. moze i na pp. A ukoliko nisam smela da pism ovde o tome, izvinjavam se. Pozdrav
 
sad ne znam sta da radim, ja mislila da pravim u okruglom plehu tortu na sprat 35 i 25 cm, bice 50 ljudi, i pored te bice jos i tri torte...mozda ce mi to biti puno, mozda bolje da onda pravim 25 i 15, inace to je za prvi rodjendan i krstenje moje devojcice, sta vi kazete, vi ste devojke puno iskusnije?
 

Slične teme


Back
Top