TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo jedne koju sam poklonila folklorašima za godišnji koncert. Hvala Kati Sombor na ideji.
DSC03283.JPG
DSC03286.JPG
 
Ja ti nisam baš najbolji stručnjak za to.

Do sada sam radila dva prečnika polulopte, pa mi onda Daca_Su izračuna na osnovu njih koliki treba da budu petouglovi i šestouglovi. Ja imam na hardu jednu veličinu, a veće mi je Sava uveličao u wordu i odštampao, ja isekla, nalepila na karton, i čuvam ih kao oči u glavi. I onda, razvučem fondan, stavim karton odgore, i oko njega sekačem za picu isečem. I tako koliko mi treba. Tortu obložim tankim, skoro providnim belim fondanom, pa po njemu lepim peto i šestouglove.

Ja tako. Neko možda zna neki prostiji princip.
 
Da, da, samo oblikovanje je fazon ako je tacno izracunata stranica 5 i 6 ugaonika. To isto nije dovoljno samo precrtati bilo koju velicinu, nego se i racun mora slagati, akzem ja bez matematike se ni torte ne mogu praviti, pa kasnije kazu prosto ti je to...
Ja ono kad sam imala za vieknd dvije polopte, razlikovale su se u 2cm po precniku, pa sam za obe koristila iste sablone. Ona prva je bila idealna za koju je to i proracunata stranica,a ova druga, sreca da je bilo mnogo trave oko nje...
 
Ja sam ovaj vikend prvi put pravila jednu manju poluloptu sto je isla na tortu, zahvaljujuci nasoj dragoj Daci koja mi je izracunala kolika treba da je stranica ispalo je super.....Daca je izgleda nas Andjeo kad su lopte u pitanju :) Super su se uklopile, jeste da je negde bilo malo povuci potegni :) nisu se uklopile bas kao puzzle...ali to se nigde ne primeti niti ima supljina.....bas sam imala tremu ali eto ispalo je super....
 
Hvala ZD, videla sam tvoju tortu, to je na taj fazon samo ima tu jednu koru dole, onako malko deblju, a ja sam navikla na tanke kore i za njih uvek znam oceniti, pa me zato ova deblja i muci, nasla sam brdo recepata ali skoro se nigde ne spominju precnici.....a ne bih da bude niska i mala, u koliko mleka ti kuvas fil za tvoju cetvrtastu, mislim da negde na temi ima bas tvoja cetvrtasta sa jafom odgore
 

Slične teme


Back
Top