UNIS TAS - Istorija
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: UNIS TAS - Istorija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano UNIS TAS - Istorija

Espanol, evo prilike da se iskazes! Naime, da li imas podatke o proizvodnji VW Bube u Sarajevskom TAS-u. Konkretno me interesuju tacni datumi pocetka i prestanka proizvodnje, kao i brojevi proizvedenih jedinica po godinama (1972-1976) i brojevi sasija (pocetni/krajnji u kalendarskoj godini).

Vec godinama jurim te podatke, a sada se o tome i kod nas na sajtu povela diskusija.

Jedino konkretno sto sam uspeo da nadjem je to da je prva 1303-ojka izasla iz fabrike 10.11.1973 i to na jednom - kanadskom sajtu

Pozdrav :wink:

Buduća legenda Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    129

Podrazumevano Re: UNIS TAS - Istorija

Citat Original postavio VWaddict
    Espanol, evo prilike da se iskazes! Naime, da li imas podatke o proizvodnji VW Bube u Sarajevskom TAS-u. Konkretno me interesuju tacni datumi pocetka i prestanka proizvodnje, kao i brojevi proizvedenih jedinica po godinama (1972-1976) i brojevi sasija (pocetni/krajnji u kalendarskoj godini).

Vec godinama jurim te podatke, a sada se o tome i kod nas na sajtu povela diskusija.

Jedino konkretno sto sam uspeo da nadjem je to da je prva 1303-ojka izasla iz fabrike 10.11.1973 i to na jednom - kanadskom sajtu

Pozdrav :wink:
    Da ne bih prepisivao u tvoje ime, najpreciznije podatke o proizvodnji po godinama (u komad) možeš da nađeš u Udruženju motorne (mašinske ) industrije. Nalaze se u krugu beogradskog sajma (od glavnog ulaza prođeš podvožnjak pa levo i prva zgradica sa desne strane pre direkcije...) Srećno kopanje! :wink: P.S. ako se dobro sećam, prizvodnja je krenula 1971. sa modelom 1200J, koji je još uvek imao instalaciju od 6V. 1303 je bio dopunski program. TAS je pored sopstvene montaže bio i zvanični zastupnik i prodavao modele iz drugih fabrika. Tada ih je bilo oko 30...

Slične teme

1. A istorija???
    Autor ena91 u forumu Jezik
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.04.2008., 15:18
  2. ISTORIJA
    Autor shenzinzhe u forumu Politika
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 19.12.2006., 10:48
  3. Istorija
    Autor Meda 308 u forumu Jezik
    Odgovora: 2