Mongoli i Džingis Kan

Pa dobro sve jedno je doneo taj zakon :D

A oni nisu sigurno svi išli zajedno da pale tamo i to, verovatno su ostajali odredjeni ljudi koji će da kontrolišu provincije i tako dalje :) kako je to išlo ?

Pa normalno, da su postavili nekoliko svojih ljudi tamo, da kupe porez i da zastrašuju ljude; AKO NE BUDETE SLUŠALI, VRATIĆEMO SE!
A što se zakona tiče ja ne vjerujem, da je tu bilo nešto trajnije jer da je bilo, onda bi iza Mongola ostao neki trag od njihove kulture i običaja.
Sve mi govori na to, da osim pljačke i samovolje, tu nije bilo druge kulture, pa zato nije imalo šta ni ostati.
Svak želi, da ružne stvari zaboravi.
Samo zamislite Arkana i njegove - kuda su oni prošli, tu trava nije nicala.
 
Poslednja izmena:
Pa normalno, da su postavili nekoliko svojih ljudi tamo, da kupe porez i da zastrašuju ljude; AKO NE BUDETE SLUŠALI, VRATIĆEMO SE!
A što se zakona tiče ja ne vjerujem, da je tu bilo nešto trajnije jer da je bilo, onda bi iza Mongola ostao neki trag od njihove kulture i običaja.
Sve mi govori na to, da osim pljačke i samovolje, tu nije bilo druge kulture, pa zato nije imalo šta ni ostati.
Svak želi, da ružne stvari zaboravi.
Samo zamislite Arkana i njegove - kuda su oni prošli, tu trava nije nicala.

Kakve sad veze blaženopočivši, tvoj zemljak Arkan ima sa ovom pričom?
 
Ima jedan trik oko Mongola

a to je,da su o njima ruzne stvari uglavnom pricali evropljani i to mnogo kasnije

te price o ubijanju,klanju itd...tako da,realno,u pravom zivotu to bas nije bilo uvek tako,nisu bili nista ni vise ni manje krvolocni nego druge vojske tog vremena

mucenjima i ubijanju su pristupali samo onda kada su morali,a uglavnomn su gledali da stvari rese diplomatski

inace,turci su mongolima rodjena braca
 
Unuk Dzingis kana Kublaj kan je dva puta napadao Japan i nije uspeo zbog vetrova, a i oni koji su preziveli brodolom i dosli na tlo Japana brzo su bili pobijeni jer bez konja,luka i strele njihov moral opada zajedno sa zeljom za dalju borbu
 
Ima jedan trik oko Mongola

a to je,da su o njima ruzne stvari uglavnom pricali evropljani i to mnogo kasnije

te price o ubijanju,klanju itd...tako da,realno,u pravom zivotu to bas nije bilo uvek tako,nisu bili nista ni vise ni manje krvolocni nego druge vojske tog vremena

mucenjima i ubijanju su pristupali samo onda kada su morali,a uglavnomn su gledali da stvari rese diplomatski

inace,turci su mongolima rodjena braca

Da to mi baš pričao jedan Turkish , nisam to imao pojma... I bzvz kroz neku pricu ovaj to pomene pa sam ja posle proverio :) Oni dosta drze i dalje do tog plemenskog u njima, al oni pravi Turci koji su ustvari manjina i imaju te obicaje neke, verovatno i Mongoli isto :)
 
Ima jedan trik oko Mongola

a to je,da su o njima ruzne stvari uglavnom pricali evropljani i to mnogo kasnije

te price o ubijanju,klanju itd...tako da,realno,u pravom zivotu to bas nije bilo uvek tako,nisu bili nista ni vise ni manje krvolocni nego druge vojske tog vremena

mucenjima i ubijanju su pristupali samo onda kada su morali,a uglavnomn su gledali da stvari rese diplomatski

inace,turci su mongolima rodjena braca

Slicno zive ali to radu Argentinci i Srbi isto bez da su rodjena braca.
 
Unuk Dzingis kana Kublaj kan je dva puta napadao Japan i nije uspeo zbog vetrova, a i oni koji su preziveli brodolom i dosli na tlo Japana brzo su bili pobijeni jer bez konja,luka i strele njihov moral opada zajedno sa zeljom za dalju borbu

Da je samo trecina od brodova stigli Japanci bi pukli ko zvecka.

A i u brodovima je bili su kinezski infrantristi.


Samuraji bi dobili po guzici.
 
Poslednja izmena:
Slicno zive ali to radu Argentinci i Srbi isto bez da su rodjena braca.

sta bre???

dali ti znas odakle su poreklom turci i mongoli?? imas li predstavu?

znas li da se u kini u provinciji sindjam govori turski?

dali znas da su uzbeci,kirgizi,turkmeni,azeri,tadzici ustvari turski narodi,i da su odatle dosli u danasnju tursku i do beca cak

odakle su mongoli?? ko su ti ljudi uopste

sta pricas gluposti o argentincima i srbima?
 
sta bre???

dali ti znas odakle su poreklom turci i mongoli?? imas li predstavu?

znas li da se u kini u provinciji sindjam govori turski?

dali znas da su uzbeci,kirgizi,turkmeni,azeri,tadzici ustvari turski narodi,i da su odatle dosli u danasnju tursku i do beca cak

odakle su mongoli?? ko su ti ljudi uopste

sta pricas gluposti o argentincima i srbima?

Da, to sam čuo ali mi nije jasno, da li su Tatari od Mongola?
Po izgledu su slični.
Tatari_sec_XVII58.bmp

http://www.tatar.ro/poze/istorie/Tatari_sec_XVII58.bmp
 
Da, to sam čuo ali mi nije jasno, da li su Tatari od Mongola?
Po izgledu su slični.
Tatari_sec_XVII58.bmp

http://www.tatar.ro/poze/istorie/Tatari_sec_XVII58.bmp

Tatari su mongolsko pleme... ali ovi Tatari muslimanski koji žive u Rusiji (Kazanj npr.) su mješavina sa Rusima i kavkaskim i drugim neslovenskim narodima Rusije... interesantno je da su mnogi izgubili kose oči, ali jake jagodice im ostaju a to isto imaju i pravoslavni Rusi u tim dijelovima Rusije.
 
sta bre???

dali ti znas odakle su poreklom turci i mongoli?? imas li predstavu?

znas li da se u kini u provinciji sindjam govori turski?

dali znas da su uzbeci,kirgizi,turkmeni,azeri,tadzici ustvari turski narodi,i da su odatle dosli u danasnju tursku i do beca cak

odakle su mongoli?? ko su ti ljudi uopste

sta pricas gluposti o argentincima i srbima?

Turci i Mongoli su dva nacisto razlicita naroda.

Posto poreklo i Mongola i Turaka je malo u tami naravno da ne znam.

Srbi i Argentinci su prilicno agrarni narodi (ako su Argentinci uopste narod), kao sto su Mongoli i Turci nomani.

Vise slicnosti tu nema.
 
Poslednja izmena:
Posto su Samuraji slicno se borili ko evropski vitezi (i jos bili u proseku manji i imali su losije oruzije) mozemo reci da bi zavrsili ko evropske vojske koje su imali kontakt za Mongolima.

S tim još da japanski samuraju nisu nosili štitove, to je bilo sramota za njih kao i za neke druge narode u Aziji... i to je sigurno veliki nedostatak.

Mongolska konjica je bila ekstremno brza i pokretna i u tome leži njen cijeli uspjeh... pojedinačno je sigurno evropski vitez jači od loše opremljenog Mongola na malom konjiću.
 
S tim još da japanski samuraju nisu nosili štitove, to je bilo sramota za njih kao i za neke druge narode u Aziji... i to je sigurno veliki nedostatak.

Mongolska konjica je bila ekstremno brza i pokretna i u tome leži njen cijeli uspjeh... pojedinačno je sigurno evropski vitez jači od loše opremljenog Mongola na malom konjiću.

Да брза коњица и стрелци из контра напада , правили би привид да беже и да се повлаче онда би са брзим арапским коњима се окренули у муњевити контранапад , па чак из окрета прецизно гађали стрелама , по овоме су иначе били познати и Парћани!

Једна од главних снага позне турске војске је била плаћена монголска и татарска коњица!
 
Posto su Samuraji slicno se borili ko evropski vitezi (i jos bili u proseku manji i imali su losije oruzije) mozemo reci da bi zavrsili ko evropske vojske koje su imali kontakt za Mongolima.

Naš Crnogorac, Lekso Šaičić je za tren oka posjekao u dvoboju najboljeg japanskog Samuraja.
Zato Mongola god nas nije bilo a da jeste, ha ha, ko zna šta bi sve od njih napravili.
http://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=20725&d=1210332819

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Naš Crnogorac, Lekso Šaičić je za tren oka posjekao u dvoboju najboljeg japanskog Samuraja.
Zato Mongola god nas nije bilo a da jeste, ha ha, ko zna šta bi sve od njih napravili.
http://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=20725&d=1210332819

attachment.php

Haha a najduži rat je izmedju Cg i Japana, preko sto godina nešto, skoro potpisali mir :D haha

A što se tiče ovog porekla znamo da je korejski jezik turkofoni i tu spada , ne znam za mongolski, verovatno
 
Haha a najduži rat je izmedju Cg i Japana, preko sto godina nešto, skoro potpisali mir :D haha

A što se tiče ovog porekla znamo da je korejski jezik turkofoni i tu spada , ne znam za mongolski, verovatno

Korejski jezik nije turkofoni! Otkud ti to? :eek:
Korejski jezik je srodan sa mandarinskim jezicima a oni su totalno drugaciji od mongolskog, to je nebo i zemlja...

Mongolski jezik spada u altajsku grupu jezika i srodan je sa turkofonim jezicima!
 
Korejski jezik nije turkofoni! Otkud ti to? :eek:
Korejski jezik je srodan sa mandarinskim jezicima a oni su totalno drugaciji od mongolskog, to je nebo i zemlja...

Mongolski jezik spada u altajsku grupu jezika i srodan je sa turkofonim jezicima!

Ma ne znam više puta sam čuo da je tako od više ljudi pa sam tako zapamtio . a i jedan Turkish mi reko povrh svega pa sam prihvatio tako :)
 
Naš Crnogorac, Lekso Šaičić je za tren oka posjekao u dvoboju najboljeg japanskog Samuraja.
Zato Mongola god nas nije bilo a da jeste, ha ha, ko zna šta bi sve od njih napravili.
http://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=20725&d=1210332819

attachment.php

Mongoli su unistili Bugarsku koja ima slicne planine ko CG.


Mongoli su po vojnoj organizaciji bili makar 4 vekova ispred svih tadasnjih nacija.

Pobedili su Kinu, zauzeli Rusiju za jednu simu, unistili svaku evropsku vojsku koja se osudila da trazi boj.
 
Poslednja izmena:
Korejski jezik nije turkofoni! Otkud ti to? :eek:
Korejski jezik je srodan sa mandarinskim jezicima a oni su totalno drugaciji od mongolskog, to je nebo i zemlja...

Mongolski jezik spada u altajsku grupu jezika i srodan je sa turkofonim jezicima!

Danas sve vise linguiste smatraju da nema osnove da se kaze da su srodni jezici.

Korejanski, Mongolski i Japanski su jezici koji su izolovani nema za njih srodstva ko kod jezika Baska.
 

Back
Top